R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Üretkenliği Arttırmak İçin Kullanıcılara Zaman Kazandıran 5 Ücretsiz Chrome Uzantısı

  Üretkenlik sağlayan bazı Chrome uzantıları ile kullanıcıların hızlı bir şekilde birçok işi yapmaları mümkün. Chrome uzantıları, daha hızlı okumayı, web sitelerine açıklama eklemeyi ve daha fazlasını sağlar.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  07.09.2022 18:29 2042 3 dk okuma süresi
  Üretkenliği Arttırmak İçin Kullanıcılara Zaman Kazandıran 5 Ücretsiz Chrome Uzantısı
  Son Düzenleme:

  Çoğu insan günlük işleri halletmek için kısıtlı bir zamana sahip. Bu noktada da vakit kazandıran bazı taktikler devreye giriyor. Böylelikle kısa süre içerisinde verimli bir şekilde işlerin bitirilmesi hedefleniyor. Bu doğrultuda Microsoft Edge gibi Chrome tabanlı tarayıcılarda da çalışan Chrome uzantıları karşımıza çıkıyor. Özellikle bu yazıda yer verdiğimiz 5 Chrome uzantısı kullanıcılara ciddi anlamda fayda sağlıyor.


   

  Uzantı

  İşlevi

  SwiftReadBir metni daha hızlı okumanızı sağlar.
  Not BoardWeb sitelerine not eklemeye yarar.
  Checker PlusGmail’e her an kolayca ulaşmak isteyenler için idealdir.
  Tab SnoozeSekmelere daha sonra ulaşmak için kullanılan uzantıdır.
  Vimium CFare olmaksızın sadece klavye ile gezinmeyi sağlar.

  SwiftRead ile okuma hızınızı arttırın

  SwiftRead temelde beynin her bir kelimeyi tek tek okuma çabasını bastırmayı hedefliyor. Sabit bir satıra, sırayla cümleleri getirip, çeşitli odaklanma harfleri seçiyor. Böylece okumak istediğiniz kitabı çok daha hızlı bir şekilde okumanız mümkün hale geliyor. 

  Bazı kullanıcılara bu yöntem biraz çılgınca gelebilir ama gerçekten işe yarıyor. Her bir parçayı ayrı ayrı yakalamaya odaklanmak beyni hem yoruyor hem de zaman alıyor. Ancak SwiftRead çok daha temiz ve hızlı bir şekilde metni özümsemeyi sağlıyor. Eğer siz de okumanızı hızlandırmak istiyorsanız SwiftRead uzantısına bir şans verin. 

  Web tabanlı makaleleri okumak için kullanılan SwiftRead uzantısı, ücretsizdir. PDF'leri, Kindle kitapları ve daha fazlasını okumak için uzantının profesyonel bir sürümü de var.

  Not Board ile web sitelerine not ekleyin

  Kullanıcıların açıklama eklemek istedikleri birçok web sitesi bulunmaktadır. Ancak web sitesi çeşitliliği düşündüğünde bunun oldukça vakit alacağı ortadadır. Note Board uzantısı ile, web sitelerine dilediğiniz konuda notlar bırakmanız mümkündür. Ayrıca uzantı görsel ve ekran görüntüleri gibi gerçek anlamda içerik oluşturma imkanı da sunar. Tüm bunlar sanal bülten panolarında yer alır. Daha sonra öğeleri hareket ettirme, ek notlar ekleme ve başkalarıyla paylaşma olanağı da vardır.

  Note Board, yedi panoya ve 50 MB'a kadar depolamaya izin verir. Ayrıca tamamen ücretsiz, reklam destekli bir sürümü bulunur. Bunun yanı sıra sınırsız pano, daha fazla depolama, Kanban panoları ve ek özelliklere sahip üst sürümü de vardır. Note Board uzantısının bu üst sürümünün ücreti yıllık 36 USD’dir.

  Checker Plus ile Gmail’e kolayca ulaşın

  Gmail'i tüm gün bir sekmede açık tutan kullanıcılar için Checker Plus mükemmel bir uzantıdır. Checker Plus for Gmail uzantısı tarayıcıyı kapatmadan maillere ulaşmayı sağlar. Uzantı ile tarayıcıyı ya da Gmail’i tekrar açmadan gelen kutunuza kolayca ulaşmanız mümkün.

  Ayrıca Checker Plus, iletileri tek tek okuma, yanıtlama ve yeni iletiler oluşturma imkanı sunar. E-posta gönderime vakit harcayan kullanıcılar için bu uzantı oldukça kolaylık sağlamaktadır.

  Uzantı tamamen ücretsizdir. 

  Tab Snooze ile sekme ertelemek mümkün 

  Açık olan sekmelerinize daha sonra tekrar ulaşmak istediğinizde Tab Snooze uzantısı size yardımcı olacaktır. Tab Snooze, açık olan her şeyi bir sekmede toplar. Daha sonra sizin için istediğiniz zaman otomatik olarak yeniden ortaya çıkarır.

  Uzantının tamamen ücretsiz sürümü, sekmeleri erteleyebileceğiniz ve aynı anda erteleyebileceğiniz sekmelerin sayısını sınırlıyor. Ancak aylık 3 ABD doları tutarındaki Pro sürümünde sınırsız erteleme imkanı bulunuyor. Ayrıca Pro sürümü sekme gruplarını erteleme olanağı ve daha fazlasını sunar.

  Vimium C uzantısı ile fare sıkıntılarına son verin

  Klavye kısayollarında uzmanlaşan kullanıcılar, fare kullanımının kendilerini yavaşlattığını söylemektedir. Vimium C uzantısı bu noktada birçok kolaylık sağlamaktadır. Sayfa öğeleri dahil olmak üzere web tarayıcınızın tamamında sadece klavyeyle gezinmek mümkündür. Bunun için öncelikle temel kısayol tuşlarını indirmeniz gerekir. Sonrasında, birden çok tuş eşlemesini birbirine bağlamanız mümkün hale gelir. Hatta ayarlarınızı birden çok bilgisayar arasında senkronize etme imkanınız da olacaktır.

  Vimium C ücretsiz ve açık kaynaklı bir uzantıdır. Bu sebeple de klavyeyle gezinmeye dair ihtiyacınız olan her şeye kolayca ulaşmanızı sağlar.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EA Sports FC 25 Geliyor: İşte Tüm Detaylar!

  EA Sports FC 25'in çıkış tarihi, platformları ve yeni özellikleri hakkında tüm detaylar belli oldu. Oyunun 24 Eylül 2024'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  Macaristan-İsviçre Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda?

  Avrupa Şampiyonası EURO 2024, Almanya-İskoçya maçı ile resmen başladı. Bugün A Grubu'nda Macaristan, İsviçre ile karşılaşacak. Macaristan-İsviçre maçı hakkında tüm detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde SMA Hastalığına Dikkat Çeken Eylem Trafiği Durdurdu

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bu akşam çift yönlü olarak trafiğe kapatılmasıyla birlikte büyük bir trafik kaosu yaşandı. SMA hastalarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen bireysel bir eylem nedeniyle kapanan köprüde, polis ekipleri geniş güvenlik ö

  Bugün ve Yarın Oynanacak EURO 2024 Maçları! EURO Maç Takvimine Göre Kimin, Ne Zaman Maçı Var?

  Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) büyük bir heyecanla başlıyor. İşte bugün ve yarın oynanacak EURO 2024 maçlarının detayları ve Türkiye'nin maç takvimi.

  Üretkenliği Arttırmak İçin Kullanıcılara Zaman Kazandıran 5 Ücretsiz Chrome Uzantısı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et