R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube Reklam Engelleyici Kullananları Yasaklamaya Başladı!

  Google, video paylaşım platformu YouTube'da kullanıcıların canını sıkacak bir değişikliğe gitmeye başlıyor. Şirket, tarayıcılarında reklam engelleme uzantısı yüklü olan kullanıcıların video izlemesini engellemeye başladı. Bu değişiklikle birlikte reklam engelleme uzantıları kullanan YouTube kullanıcıları, video izlemeye devam etmek için reklamları izlemek zorunda kalacaklar.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  11.05.2023 16:04 1882 1 dk okuma süresi
  YouTube Reklam Engelleyici Kullananları Yasaklamaya Başladı!
  Son Düzenleme:

  Dünya genelindeki kullanıcılar, Google'ın yeni bir kısıtlama getirdiğini belirten bir dizi şikayetle karşı karşıya. Reklam engelleyeci kullanan birçok kullanıcı, YouTube'da video izleyemediğini dile getirdi. Bu durumun nedeni, Google'ın reklam engelleme uzantılarını algılama yeteneğine sahip yeni bir sistem üzerinde çalışıyor olması.

  Reklam Engelleyici Kullanıcıları Nasıl Etkileniyor?

  Eğer bilgisayarınızda bir reklam engelleyici aktifse YouTube bunu algılıyor ve video izlemenizi engelliyor. Bu durumla karşı karşıya kalan kullanıcıların karşısına bir bildirim ekranı çıkıyor.

  YouTube'dan Kullanıcılara İki Seçenek Sunuluyor

  Bu bildirim ekranında kullanıcılara iki seçenek sunuluyor. Bunlar reklam engelleyiciyi devre dışı bırakma veya reklamsız videolar izlemek için YouTube Premium aboneliğine geçme seçeneğidir.

  Bir YouTube yetkilisi, “Reklam engelleyicisi aktif olan kullanıcıları, YouTube'da reklamlara izin vermeye ya da YouTube Premium'u denemeye çağıran bir deneyim yürütüyoruz” şeklinde bir açıklama yaptı. Google'ın reklam engelleyicilere karşı büyük bir hamle yapmaya hazırlandığı görülüyor.

  Google, Reklam Engelleyicilere Karşı Mücadeleye Hazırlanıyor

  Google'ın bu yeni stratejisi, tüm internet kullanıcıları için önemli bir dönüm noktası olabilir. Reklam engelleyicilerin etkisini azaltma çabası, Google'ın reklam gelirlerini koruma stratejisinin önemli bir parçası. Bu durum, tüm internet reklamcılığı sektörünü etkileyebilir ve kullanıcıların online deneyimlerini değiştirebilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'a Yeni Tasarım Geliyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  YouTube, yeni tasarım testleriyle kullanıcı deneyimini yeniliyor. Başlık ve açıklamalar sağa taşındı, önerilen videolar dikkat çekici hale geldi.

  Xbox Game Pass Ultimate Abonelerine 3 Ay Ücretsiz YouTube Premium!

  Microsoft, Game Pass Ultimate kullanıcılarına özel yeni bir promosyon duyurdu. Buna göre kullanıcılara 3 ay boyunca ücretsiz Youtube Premium hediye edilecek!

  YouTube Music'ten Dev Yenilik: Artık Web Üzerinden Müzik İndirilebilecek!

  YouTube Music, yeniliklerine ara vermiyor. Kullanıcılar, artık masaüstünden istedikleri şarkıları ve çalma listelerini indirme imkanına sahip olacak.

  YouTube’a Harika Bir Özellik Geliyor: Videoların Sıkıcı Bölümleri Atlanabilecek!

  YouTube, AI destekli "İleri Atla" özelliğiyle, kullanıcıların videoların en iyi bölümlerine hızla atlamasını sağlayacak.

  YouTube Reklam Engelleyici Kullananları Yasaklamaya Başladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et