R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube Arayüzü Tamamen Yenilendi!

  Youtube uzun zamandır getirmediği arayüz değişikliği sonunda tüm kullanıcılara sundu. Youtube açıklama bölümü ve yorum bölümleri daha geniş ekranlara uyarlanacak şekilde değişti ve yenilendi. İşte detaylar …

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  15.06.2022 04:36 2119 2 dk okuma süresi
  Youtube Arayüzü Tamamen Yenilendi!
  Son Düzenleme:

  Büyük şirketler 2022 yılında sadeleşme modasına ayak uydurarak birçok gereksiz ayrıntıyı hayatlarından çıkardı. Youtube’da zaten sade bir arayüz anlayışı bulunan firma kendi yapısını koruyarak video sayfalarında bazı arayüz geliştirmelerine gitti. Geniş ekran kullanan kullanıcıların deneyimini arttırmak için açıklama ve yorum bölümlerini daha görünür hale getiriyor. 

  Yeni Youtube arayüz güncellemesi yayınlandı!

  Bir süredir test aşamasında olan arayüz, sonunda tüm kullanıcıların beğenisine sunuldu. Sadece video sayfalarında yapılan değişiklikte, videonun altındaki açıklama ve yorum bölümleri yan yana getirildi. Bu değişiklik sadece video sayfalarında gözükecek ve Anasayfa, Keşfet, Shorts, Originals ve Music gibi sayfalarda gözükmeyecek. 

  Yeni arayüz beğenildi mi?

  Youtube’un yeni arayüzü kullanıcılar ve youtuberlar arasında çok beğenilmemiş bir durumda. Yeni video sayfasında açıklama alanının ve yorum alanlarının sıkıştırılıp küçülmesi, açıklama tarafında bilgi veren Youtuberlar için olumsuz bir özellik olarak görülüyor. Bunun yanında abone ol butonu ise bu açıklamanın altına alınmış durumda. Eğer öne çıkarılmış bir yorum bulunmuyorsa direkt olarak yorum yapabileceğiniz bir alan geliyor.


  Youtube bu tasarımı kurgularken video ile alakalı tüm içeriğin sol tarafta olmasına özen göstermiş. Bunun yanında sağ tarafta ise dışarıdan etkileşim bulunabilecek araçları sıralamış. Sol tarafta beğeni, paylaş ve yorum gibi butonlar bulunuyor. 

  Youtube arayüzünü nasıl eski hale getirebilirsiniz?

  Youtube arayüzünü beğenmediyseniz Google Chrome eklentisi ile eski haline getirmeniz mümkün. Youtube Redux ile istediğiniz tüm görsel değişimleri yapabilir ve Youtube'u eski halinde kullanabilirsiniz. Youtube Redux, Google Chrome web mağazasında bulunan ücretsiz bir eklentidir. 

  YouTube’un eski görünümünü seviyor ve bu yeni görünüm sizin için hoş gözükmüyorsa eklentiyi kurarak eski haline anında dönüştürebilirsiniz. 

  Youtube Redux uygulamasını kurmak için yapmanız gerekenler;

  • Chrome Web Mağazası üzerinden Youtube Redux eklentisini Chrome/opera tarayıcısına kurun.
  • Gelen pencerede “Eklenti Ekle” tuşuna basın.
  • Daha sonra eski YouTube’un keyfini çıkarabilirsiniz. 

  Siz yeni Youtube video arayüzü hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  WhatsApp, Durum Güncelleme Arayüzünü Değiştiriyor: İşte Yeni Görünümü!

  WhatsApp, durum güncellemeleri için yeni bir arayüz sunuyor. Kullanıcılar, artık önizlemelerle daha hızlı etkileşimde bulunabilecek.

  Google, Kripto Para Reklam Yasağını Tamamen Kaldırdı: İşte Detaylar!

  Google, güvenlik endişeleri sonrası kripto para reklam yasağını kaldırdı. Yeni şartlar Bitcoin ETF onayı alan şirketleri kapsıyor, Bitcoin fiyatları yükseldi.

  YouTube Music'te Devrimsel Değişiklik: Taşma Menüsünün Tasarımı Yenilendi!

  YouTube Music, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için 'Şu an Yürütülüyor' bölümünde büyük düğmelerle yenilenen taşma menüsünü iOS cihazlara sundu!

  Youtube Arayüzü Tamamen Yenilendi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et