R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Görüşmelerine Link ile Katılma Desteği Gelecek!

  WhatsApp kullanıcı deneyimi iyileştirilmeye devam ediliyor. Meta, WhatsApp için yayınlandığı güncellemelerle yeni özellikleri kullanıma sunuyor. Gelecek yeni güncellemeyle birlikte artık WhatsApp görüşmelerine linkle katılım sağlanabilecek. İşte yeni WhatsApp güncellemesi!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  27.09.2022 14:09 1599 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Görüşmelerine Link ile Katılma Desteği Gelecek!
  Son Düzenleme:

  Meta, WhatsApp güncellemeleri ile kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Yeni gelen güncellemeyle birlikte WhatsApp görüşmelerine katılım için yeni bir özellik geldi. WhatsApp kullanıcıları kurdukları grup içerisinde ortak sohbet gerçekleştirebiliyordu. Grup katılımcılarının arkadaşı olmayan kişilerin ise söz konusu WhatsApp grup sohbetine katılabilmesi mümkün değildi. Ancak yeni gelecek özellikle birlikte bu sınırlama ortadan kalkıyor.

  Meta, WhatsApp uçtan uca şifrelemeli görüşme limitini arttırmıştı. Yeni limit 32 kullanıcıya çıkartıldı.

  Diğer Kullanıcılar Linkle Katılabilecek

  WhatsApp Call Links

  Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için duyurulan yeni özellik, kolaylık sağlayacak. Facebok, Instagram ve WhatsApp çatı şirketi Meta tarafından yeni özellik “WhatsApp Call Links” olarak açıklandı. Bu özellik tıpkı Apple’nin geliştirdiği “FaceTime” ile benzer yapıda olacak.

  WhatsApp kullanıcıları oluşturacakları grup sohbetine dışarıdan kullanıcıları da davet edebilecek. Kullanıcı cihazında yalnızca WhatsApp uygulaması olması halinde bu davetlere icabet edebilecek. Üstelik özellikle birlikte söz konusu harici kullanıcının, gruptaki kullanıcıların arkadaşı olması da gerekmeyecek.

  WhatsApp kullanıcısı, oluşturulan grup için “Call Links” gönderebilecek. Bir kullanıcı da kendisine Call Links yani davet linki gönderildiğinde hemen katılabilecek. Call Links oluşturulduğunda bir “bağlantı kartı” yaratılmış oluyor. Grup dışındaki kullanıcılar bu karta girerek, söz konusu grup sohbetine dahil olabilecek. Bu şekilde kolayca erişim sağlamasının dışında liste dışı kullanıcıları da dahil etme avantajı getirecek.

  Call Links

  Kullanıcılar arasında oluşturulan özel grup sohbetlerine harici katılımcı gelebilecek olması önemli noktalarda oluşturuyor. Örneğin kullanıcıların Call Links göndereceği katılımcıyı seçerken hassas olması gerekecek. Zira grup sohbetine zarar verebilecek, güvenlik riski yaratabilecek katılımcıların dahil edilebilmesi gibi bir risk ortaya çıkacak.

  WhatsApp yeni özellikleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum'a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'ta Devrim: Orijinal Kalitede Resim ve Video Paylaşımı Yapılabilecek!

  WhatsApp, iOS kullanıcıları için orijinal kalitede fotoğraf ve video paylaşım özelliğini getirdi. Artık medya dosyalarını yüksek kalitede paylaşabilirsiniz.

  3 Boyutlu Biyoyazıcı ile Yapay Kulak Zarı ve Gırtlak Yaması Üretildi: İşte Detaylar!

  Yenilikçi 3 boyutlu biyoyazıcı teknolojisi ile YTÜ, İÜC ve İÜ iş birliğinde yapay kulak zarı ve gırtlak yaması üretildi.

  WhatsApp Yeni Özelliği ile Sosyal Medyayı Birleştiriyor: Instagram Paylaşımları, Artık Mümkün Olacak!

  WhatsApp'ın yeni özelliği, durum güncellemelerini doğrudan Instagram Hikayeleri'nde paylaşma imkanı sunarak sosyal medya entegrasyonunu güçlendiriyor

  WhatsApp'a Tam Gizlilik Geliyor: Özel Konuşmaları Kimse Göremeyecek!

  WhatsApp'ın yeni gizli kod özelliğiyle özel sohbetleriniz daha güvenli hale gelecek. Telefonunuzun gizliliğini artırarak özel konuşmalarınızı koruyabileceksiniz!

  WhatsApp Görüşmelerine Link ile Katılma Desteği Gelecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et