R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Web 3.0’daki Popüler Müzik Platformu Audius Hacklendi

  Bilgisayar korsanları web 3.0’da da platformları tehdit etmeye başladı. Blokzincir tabanlı müzik platformu “Audius” için hacklenme haberi geldi. Web 3.0’ın popüler platformları arasında yer alan Audius’in bilgisayar korsanlarının hedefi oldu. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 26.07.2022 13:43 1175 2 dk okuma süresi
  Web 3.0’daki Popüler Müzik Platformu Audius Hacklendi
  Son Düzenleme:

  İnternet anlayışını yeni bir boyuta taşıyan web 3.0’da yer almak, bilgisayar korsanlarının hedefi olmaktan kaçmaya yardımcı olmuyor. Bunun en somut örneği ise web 3.0’daki en popüler platformlardan birisi olan Audius’ın hacklenmesi oldu. Ortaya çıkan bilgilere göre hackerlar tarafından blokzincir tabanlı platformdaki “18 Milyon AUDIO” jetonunun ele geçirildi. Hatta ele geçirilen jetonların tam “1.1 Milyon Dolar” karşılığında satışının gerçekleştirildiği de belirtildi.

  Audius, web 3.0’da faaliyet gösteren blokzincir tabanlı bir “müzik akışı” servisidir. Platformda sanatçılar, şarkılarını yükleyebiliyor ve dinleyicilerde direkt olarak sanatçılara erişim sağlayabiliyor.

  Platformda Akıllı Sözleşme Durduruldu

  Audius

  Bilgisayar korsanlarının hedefinde kalan Audius platformundaki hacklenme olayına ilişkin detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan bilgilere göre bilgisayar korsanları tarafından platformda “yönetim oyu” kullanıldığı ve “topluluk” hazinesinden fonların çalındığı belirtildi. Ayrıca Audius tarafından yapılan açıklamaya göre “akıllı sözleşme” işlemlerinin durdurulmasıyla birlikte söz konusu saldırıdaki noktaların belirlenerek, mevcut problemlerinin giderildiği de belirtildi.

  Dünyaca ünlü yazılım güvenliği şirketi “Certik” tarafından yapılan açıklamaya göre web 3.0’daki merkeziyetsiz müzik platformu Audius’taki “akıllı sözleşme” üzerinde yer alan bazı yapılandırmaların değişiminin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği açıklaması yapıldı.

  Platformdaki saldırıyı inceleyen şirket, ayrıca söz konusu saldırıların blokzincirde tespit edilen detaylara göre Cumartesi günü gerçekleştirildiği belirledi.

  Bilgisayar korsanlarının platformdan illegal biçimde ele geçirmiş olduğu tokenler için mevcut piyasa değeri analizine göre “6 Milyon Dolar” gibi devasa bir rakama sahip olduğu açıklandı. Ancak bilgisayar korsanları tarafından kripto para piyasalarındaki ciddi dalgalanmalara bağlı olarak 1.1 Milyon Dolar’a denk gelen “705 Ethereum” karşılığında satışını gerçekleştirmek durumunda kalıyor. Ayrıca yapılan açıklamaya göre platformun ele geçirilen fonlarının halen hackerların adresinde yer aldığı da belirtildi.

  Web 3.0’da yaşanan bu hacklenme olayıyla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch’e Yeni Rakip Geliyor! Meta Canlı Yayın Platformunu Deniyor!

  Meta, WhatsApp, Instagram ve Facebook ile yakaladığı internet hakimiyetini yeni canlı yayın platformu Super ile Twitch'e rakip olarak, daha da genişletmeyi hedefliyor. İşte Meta'nın test aşamasındaki canlı yayın platformu!

  Twitter Kullanıcılarının Verileri Çalındı! 5 Milyon Kullanıcı Verisi Dark Web’de Satılıyor!

  Twitter, Elon Musk ile mahkeme sürecine devam ederken, kullanıcı bilgilerinin çalınması skandalıyla gündemden düşmüyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Twitter'da 5.4 Milyon kullanıcının bilgileri bilgisayar korsanlarınca ele geçirildi. İşte detaylar!

  Facebook’a Yeni Gelir Modeli Geldi! Lisanslı Müzikler Kazanç Getirecek!

  Meta, Facebook'a getirdiği gelir modeli "Müzik Gelir Paylaşımı" sayesinde içerik üreticilerinin videolarında lisanslı müzik kullanmasına izin verecek. Bu içeriklerden de gelir kazanma imkanı getiren Müzik Gelir Paylaşımı modelinin detayları belli oldu!

  Web 3.0’daki Popüler Müzik Platformu Audius Hacklendi

  Web 3.0'da yer alan blokzincir tabanlı merkeziyetsiz müzik platformu Audis'in hacklendiği açıklandı. Bilgisayar korsanlarının saldırısına uğrayan platformdan 1.1 Milyon Dolar değerinde jeton çalıntı. İşte hacklenme olayının ayrıntıları!

  Web 3.0’daki Popüler Müzik Platformu Audius Hacklendi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et