R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitch’te Değişecek Partnerlik Programıyla Yayıncıların Gelirleri Düşecek!

  İnternette canlı yayın alanında faaliyet gösteren Twitch, gündemden düşmemeye devam ediyor. Twitch aldığı yeni güncelleme kararıyla birlikte hem partneri olan yayıncılarını hem de abonelik sunduğu izleyicileri fazlasıyla rahatsız edecek gibi görünüyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  29.04.2022 12:39 1123 2 dk okuma süresi
  Twitch’te Değişecek Partnerlik Programıyla Yayıncıların Gelirleri Düşecek!
  Son Düzenleme:

  İnternetin en çok kullanılan ve en popüler canlı yayın platformu Twitch için yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Yeni iddiaya göre Twitch’in mevcut partnerlik sistemini tümüyle yeniden ele almayı hedefliyor. Radikal kararlarıyla ünlü Amazon’un, canlı yayın platformu Twitch’te reklamların yoğunluğu ve sıklığı artacak gibi görünüyor. Çünkü şirket, izleyicilerin daha fazla reklam görmesini hedefliyor. Platformda izleyicilere daha fazla reklam izletilirken, yayıncılara sunulan komisyon oranlarının da düşürülmesi hedefleniyor.

  Güncellenecek Twitch partnerlik programıyla gelecek yenilikler!

  Twitch, partner yayıncıları ile olan anlaşmalarında komisyon oranlarını düşürüyor. Böylelikle yayıncıların gelirleri düşüyor ancak platform beraberinde yayıncılar yeni haklarda sağlıyor. Özellikle de yayıncıların uzun zamandır talep/beklentileri olan konularında ayrıcalıklar arasında yer aldığı belirtiliyor. Yapılan düzenlemeyle birlikte;

  Twitch
  • Her yayıncı reklam yayınlama yüzdesini arttırabilecek.
  • Abonelikten gelirde uygulanan kesinti oranları %70’ %30 iken, yeni programda yarı yarıya yani %50-%50 olarak uygulanacak.
  • Twitch abonelikleri değişecek. Mevcut aboneliklerin kadem sistemleri yenisiyle değiştirilecek. Ancak nasıl bir abonelik kademesi sistemi geleceğiyle ilgili hiçbir bilgi bulunmuyor.
  • Twitch’in partnerlerine uyguladığı sınırlamalarında önemli kısmı tarihe karışacak. Özellikle yayıncılar artık Facebook veya Youtube gibi platformlarda da yayın yapabilme özgürlüğüne kavuşabilecek(Bilindiği üzere şuanda Twitch yayıncıları farklı platformlarda canlı yayın açamıyor).

  Şeklinde köklü yenilikler gelecek. 

  Twitch partnerlerin reklam gelirlerindeki komisyonunu arttırarak, gelirlerinin düşmesine neden oldu. Ancak daha fazla reklam yayınlama ve farklı platformlarda yayın yapabilme gibi önemi özelliklerde sunacak.

  Eylül’e kadar yeni partnerlik programı uygulamaya alınacak!

  İddialara göre Twitch’in büyük bir hızla çalıştığı ancak tam anlamıyla taslağını şekillendiremediği yeni partnerlik programını bu yaz sonuna kadar uygulamaya almayı planladığı belirtiliyor.

  Siz Twitch ve uygulamaya başlayacağı yeni partnerlik ve abonelik sistemiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch, Yayıncıların Prime Abonelik Gelirlerini Azalttı: Yeni Dönem Başlıyor!

  Twitch, Prime abonelik gelirlerinde düşüşe giderek Partner Plus programını genişletiyor. Bu şekilde yayıncıların, kazanç yapısını yeniden şekillendiriyor.

  Spotify’den Yeni Hamle: Beyaz Gürültü Yayıncılarına Tedbir Alınıyor!

  Spotify, uyuma veya odaklanma amacıyla dinlenen beyaz gürültü yayınlarıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Şirket bu yayınların büyük gelir elde etmesini kısıtlayacak!

  One UI 6.0 Geliyor: Samsung Telefonların Kilit Ekranı Değişecek!

  Samsung, yeni güncellemeyle kullanıcı deneyimini artırmak istiyor. One UI 6.0 güncellemesiyle Samsung telefonların kilit ekranı önemli oranda değişecek!

  iPhone 15 Serisi ve Vision Pro Entegrasyonu: Sorunsuz Bir Deneyim İçin Neler Değişecek?

  Apple Vision Pro, önümüzdeki yılın başlarında kullanıcılarla buluşacak. Son açıklamaya göre iPhone 15 serisi de Vision Pro ile entegre çalışacak.

  Twitch’te Değişecek Partnerlik Programıyla Yayıncıların Gelirleri Düşecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et