R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitch’te Değişecek Partnerlik Programıyla Yayıncıların Gelirleri Düşecek!

  İnternette canlı yayın alanında faaliyet gösteren Twitch, gündemden düşmemeye devam ediyor. Twitch aldığı yeni güncelleme kararıyla birlikte hem partneri olan yayıncılarını hem de abonelik sunduğu izleyicileri fazlasıyla rahatsız edecek gibi görünüyor.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 29.04.2022 12:39 415 2 dk okuma süresi
  Twitch’te Değişecek Partnerlik Programıyla Yayıncıların Gelirleri Düşecek!
  Son Düzenleme:

  İnternetin en çok kullanılan ve en popüler canlı yayın platformu Twitch için yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Yeni iddiaya göre Twitch’in mevcut partnerlik sistemini tümüyle yeniden ele almayı hedefliyor. Radikal kararlarıyla ünlü Amazon’un, canlı yayın platformu Twitch’te reklamların yoğunluğu ve sıklığı artacak gibi görünüyor. Çünkü şirket, izleyicilerin daha fazla reklam görmesini hedefliyor. Platformda izleyicilere daha fazla reklam izletilirken, yayıncılara sunulan komisyon oranlarının da düşürülmesi hedefleniyor.

  Güncellenecek Twitch partnerlik programıyla gelecek yenilikler!

  Twitch, partner yayıncıları ile olan anlaşmalarında komisyon oranlarını düşürüyor. Böylelikle yayıncıların gelirleri düşüyor ancak platform beraberinde yayıncılar yeni haklarda sağlıyor. Özellikle de yayıncıların uzun zamandır talep/beklentileri olan konularında ayrıcalıklar arasında yer aldığı belirtiliyor. Yapılan düzenlemeyle birlikte;

  Twitch
  • Her yayıncı reklam yayınlama yüzdesini arttırabilecek.
  • Abonelikten gelirde uygulanan kesinti oranları %70’ %30 iken, yeni programda yarı yarıya yani %50-%50 olarak uygulanacak.
  • Twitch abonelikleri değişecek. Mevcut aboneliklerin kadem sistemleri yenisiyle değiştirilecek. Ancak nasıl bir abonelik kademesi sistemi geleceğiyle ilgili hiçbir bilgi bulunmuyor.
  • Twitch’in partnerlerine uyguladığı sınırlamalarında önemli kısmı tarihe karışacak. Özellikle yayıncılar artık Facebook veya Youtube gibi platformlarda da yayın yapabilme özgürlüğüne kavuşabilecek(Bilindiği üzere şuanda Twitch yayıncıları farklı platformlarda canlı yayın açamıyor).

  Şeklinde köklü yenilikler gelecek. 

  Twitch partnerlerin reklam gelirlerindeki komisyonunu arttırarak, gelirlerinin düşmesine neden oldu. Ancak daha fazla reklam yayınlama ve farklı platformlarda yayın yapabilme gibi önemi özelliklerde sunacak.

  Eylül’e kadar yeni partnerlik programı uygulamaya alınacak!

  İddialara göre Twitch’in büyük bir hızla çalıştığı ancak tam anlamıyla taslağını şekillendiremediği yeni partnerlik programını bu yaz sonuna kadar uygulamaya almayı planladığı belirtiliyor.

  Siz Twitch ve uygulamaya başlayacağı yeni partnerlik ve abonelik sistemiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Ethereum - The Merge Güncellemesi Nedir? Neler Değişecek?

  Uzun süredir beklenen Ethereum Merge güncellemesinin ilk adımı atıldı. Güncelleme ile çevreci bir yaklaşım sergilemeyi hedefleyen Ethereum Merge hakkındaki tüm gelişmeler, madencileri bekleyen olumsuz etkiler ve daha fazlası sizlerle...

  Ekran Kartı Fiyatları İçin Sevindiren Gelişme! Eylül’de Fiyatlar Çok Düşecek!

  Ekran kartı piyasasında çip krizi, kripto madenciliği gibi nedenlerle uzun süre tedarik sorunları yaşanmıştı. Şirketler şimdi de stok fazlası sorunuyla mücadele ediyor. Stoklarını eritmek isteyen Nvidia ve AMD, fiyatları düşürüyor.

  Nvidia Oyun Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşadı!

  Nvidia, teknoloji piyasalarındaki çoğu şirket gibi 2022 yılının 2.çeyrek dönemini negatif tablolarla kapattı. Şirket açıklanan mali raporlarına göre tam %44'ü bulan bir gelir kaybı yaşadı. İşte detaylar!

  WhatsApp'a Facebook Benzeri Özellik Geliyor! Tasarım Değişecek

  WhatsApp'ta kapak fotoğrafı dönemi başlıyor. WhatsApp'ta kapak fotoğrafı nasıl yerleştirilir? İşte detaylar.

  Twitch’te Değişecek Partnerlik Programıyla Yayıncıların Gelirleri Düşecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et