R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok Entegrasyonuna Sahip İlk Tarayıcı: Opera!

  Opera tarayıcı kenar çubuğuna TikTok’u entegre eden ilk tarayıcı oldu. Opera tarayıcısı kenar çubuğuna entegre edilmiş haberleşme ve sosyal medya platformlarına sahiptir. Artık TikTok'un da eklenmesiyle kullanıcılar, platformu doğrudan tarayıcıda deneyimleyebiliyor.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  17.11.2022 23:42 2225 2 dk okuma süresi
  TikTok Entegrasyonuna Sahip İlk Tarayıcı: Opera!
  Son Düzenleme:

  Windows, Mac ve Linux'ta mevcut Opera Software, entegre TikTok erişimine sahip oldu. Tarayıcının kenar çubuğuna çeşitli haberleşme ve sosyal medya platformları engtegre konumdadır. TikTok’u da kenar çubuğuna entegre ederek Tiktok’u bünyesine katan ilk tarayıcı oldu.

  Norveçli şirket, popüler masaüstü tarayıcısına TikTok kısa video uygulaması için kısayol ekledi. Opera bu kısayol ile kullanıcılarına TikTok’a hızlı erişim imkanı sundu. Böylelikle kullanıcılar, uygulamaya gitmeye veya yeni bir sekme aramaya ihtiyaç duymayacaklar.

  Opera tarayıcısı kenar çubuğunu işlevsel olarak kullanan tarayıcılardan biridir. TikTok kısayolunu Opera’da aktifleştirmek için, kenar çubuğunda sağ tıklayıp ayarlar menüsü açılmalıdır. Messenger bölümünden TikTok etkinleştirildikten sonra kısayol tarayıcının sol tarafında görünür. Kullanıcılar, TikTok'u Opera içinden kullanmaya başlayabilirler.

  Kullanıcılar artık TikTok’a kendi uygulamasına girmeden veya sekmeler arasında arama yapmadan erişebilir. Böylece Opera TikTok platformunu bünyesine entegre eden  ilk ve tek tarayıcı konumundadır.

  TikTok'un eklenmesi Opera'nın kullanıcılara sunduğu bir anket sonucu gerçekleşmiştir. Ankete göre 18-35 yaş grubundan yanıt verenlerin %65'i TikTok kullanıcısıdır. Masaüstü tarayıcısını aktif kullananların çoğu, TikTok'un tarayıcıda kullanılabilir olmasını çok istediklerini söyledi. Anketi dolduran aktif kullanıcılarının %86'sı TikTok’u eğlence için kullanıyor. %35’i haberleri ve %34’ü trendleri takip etmek için kullanıyor. Yanıt verenlerin %66’dan fazlası ise bilgi aramak için TikTok'u kullandıklarını belirtti.

  Opera Ürün Direktörü Czajka, kullanıcılarının TikTok'u parmaklarının ucunda tutma isteklerini yanıtladıklarını belirtti. Bunun önemini, TikTok’un kısa videolardan çok daha fazlası olduğuna işaret ederek açıkladı. Czajka, eğlence ve ilham kaynağı TikTok’un hızlı erişimini bu sürümle sunduklarını söyledi. Kenar çubuğuna entegre edilmiş platformları kullanmaya alışmış kullanıcıların onlarsız tarayıcı istemeyeceklerini ekledi.

  Opera'da TikTok

  TikTok'un web sürümü, kullanıcıların platformun içeriklerini daha büyük ekranda deneyimlemesine olanak tanır. TikTok artık doğrudan Opera'nın kenar çubuğunda mevcut olarak bulunuyor. Opera tarayıcısına entegre olmasıyla, kullanıcılar içeriklerini doğrudan tarayıcıdan TikTok'a yükleyebilecekler. Bu sürüm, videolarını yüklemeden önce daha büyük ekranda düzenleme yapmalarına olanak tanır.

  Opera nedir?

  Opera, web tarayıcısıyla başlayan ve inovasyon üzerine inşa edilmiş bir web yenilikçisidir. Opera, daha iyi bir internet deneyimi arayan kişiler için aktif ve ilgili kullanıcının güvenilir tercihidir. Opera'nın merkezi Oslo, Norveç'tedir. NASDAQ Menkul Kıymetler Borsası'nda OPRA sembolü altında işlem görmektedir.

  Opera kenar çubuğunda kısayolu yer alan birçok platformda popüler birkaçı aşağıdaki tabloda sıralanmıştır:

  Opera tarayıcısında yer alan platformlar

  WhatsApp
  Telegram
  Twitter
  Instagram
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Yusuf Ucar
   Yusuf Ucar 1 yıl önce
   Opera Candır can hele Opera GX ayrı bir candır :)

  İlgili İçerikler:

  Diablo IV'ün İlk Genişleme Paketi Duyuruldu: İşte Fragmanı ve Çıkış Tarihi!

  Diablo IV'ün ilk genişleme paketi 'Vessel of Hatred' 8 Ekim'de çıkıyor. Yeni Spiritborn sınıfı, Nahantu ormanı gibi yenilikle dolu paket için ön siparişler başladı.

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  Facebook, Yapay Zekaya Ağırlık Veriyor: TikTok'a Rakip Olacak!

  Meta, Facebook'u gençler için yeniden popüler hale getirmek amacıyla yapay zeka destekli güncellemelerle optimize ediyor. Yeni özellikler, deneyimi zenginleştirecek.

  Mahindra'nın 9 Bin Dolarlık SUV Modeli İlk Saatte Tükendi

  Hindistan merkezli otomobil firması Mahindra'nın 9 bin dolar başlangıç fiyatına sahip yeni kompakt SUV modeli, satışa çıktığı ilk 60 dakika içinde 50 binden fazla sipariş topladı. Uygun fiyatlı aracın teslimatlarına 26 Mayıs'ta başlanacak.

  TikTok Entegrasyonuna Sahip İlk Tarayıcı: Opera!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et