R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Spotify Kullanıcılarına Müjde: Uzun Süredir Beklenen Yeni Özellik Aktif Edildi

  Milyonların severek kullandığı Spotify, yeni özelliğini duyurdu. Bir süredir merakla beklenen sesli kitap özelliği sonunda uygulamada aktif edildi. Sadece ABD'deki kullanıcılara sunulan bu yeni özellik, aşamalı olarak diğer ülkelerdeki kullanıcılara da ulaşacak.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  21.09.2022 12:56 1556 2 dk okuma süresi
  Spotify Kullanıcılarına Müjde: Uzun Süredir Beklenen Yeni Özellik Aktif Edildi
  Son Düzenleme:

  Küresel çapta en çok kullanılan müzik uygulamalarından biri olan Spotify, abonelerin uzun süredir beklediği yeni özelliği sonunda uyguladı. Şimdilik Türkiye’deki kullanıcılara aktif olmayan bu özellik, büyük ilgi çekeceğe benziyor.  

  Popüler müzik ve podcast uygulaması Spotify, uzun süredir beklenen sesli kitap özelliğini ABD’deki kullanıcılarına sunmaya başladı. Uygulamada tamamıyla yeni bir bölüm olarak sunulacak olan bu özellikle birlikte 300 binden fazla sesli kitap dinlemeye hazır olacak. Ancak sesli kitap bölümü satın almaya tabi olacak. Yani, kullanıcılar sesli kitabi satın aldıkları zaman dinleyebilecekler.  

  Hangi kitabın satın alınacağına yönelik de kullanıcıların karar verebilmesi adına web sitesi aracılığıyla ön izleme yapılabilecek. Ön izleme sonrasında kitap, ücreti mukabilinde satın alınabilecek. Satın alınan sesli kitaplar ise hem masaüstünde hem de mobil uygulamada yer alırken, indirilen kitaplar çevrimdışı olarak dinlenebilecek.  

  Spotify’ın yöneticisi Nir Zicherman”, açıklamada bulundu; Zicherman yaptığı açıklamada;

  Platformdaki sesli kitap özelliğiyle bu konuda ilgili olanlara özel bir deneyim sunulabileceğine dikkat çekti. Ayrıca şu an hedeflerinin çok başında olduklarını ve geliştirme sürecinin hızla devam ettiğini belirtti.

  Özellik Diğer Pazarlarda Başlatılabilir

  Spotify

  Spotify yöneticisi Zicherman, şimdilik sadece ABD kullanıcılarına sunulduğunu dile getirdi. Söz konusu özelliğin yakında diğer pazarlarda da başlatmak üzere gerekli çalışmaların yapıldığına dikkat çekti. Ancak hangi ülkelerde bu özelliğin başlatılacağına dair daha fazla bilgi vermedi.  

  Spotify, Kasım 2021’de Findaway" isimli sesli kitap platformunu satın alarak aslında sesli kitap özelliğini platforma getireceklerine dair ipucu vermişti. Ancak çalışmaların bu kadar uzun süreceği düşünülmüyordu. 

  Spotify’ın sesli kitap konusundaki uzun vadeli hedefleri çok büyük. Buna karşın kullanıcı cephesinden nasıl bir geri dönüş alacağına dair emareler ise bulunmuyor. Platform kullanıcıdan arzuladığı geri bildirimleri alması halinde kapsamı genişletilecek. Yani daha fazla ülkede sesli kitap özelliği Spotify'in hizmet verdiği diğer ülkelerde de faaliyet gösterecek. Ancak şimdilik, Spotify’ın odağı ABD’deki kullanıcılar gibi görünüyor.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  Spotify Kullanıcılarına Müjde: Uzun Süredir Beklenen Yeni Özellik Aktif Edildi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et