R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Abone Sayısında Büyük Artış: 2023 İlk Çeyrek Raporu

  Netflix, 2023 yılının ilk çeyrek raporunu açıkladı ve abone sayısında önemli bir artış yaşandığını duyurdu. Pandemi döneminde büyük bir büyüme kaydeden popüler akış hizmeti, 2022'nin zorlu koşullarının ardından 2023'e hızlı bir başlangıç yaptı.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  19.04.2023 18:02 1468 2 dk okuma süresi
  Netflix Abone Sayısında Büyük Artış: 2023 İlk Çeyrek Raporu
  Son Düzenleme:

  Netflix'in 1 Ocak-31 Mart tarihlerini kapsayan 2023 yılı birinci çeyrek raporuna göre, şirket bu dönemde güçlü bir adım attı. Küresel ölçekte 1,75 milyon yeni abone kazanarak toplam abone sayısını 232.5 milyona çıkardı. Bu sayede abone sayısı, yıllık bazda %4,9 oranında arttı.

  Reklamlı Abonelik Planının Etkisi

  Netflix, 2022 yılında reklamlı abonelik planını devreye sokarak son çeyrekte 7,66 milyon abone kazanmıştı. Bu hamle, 2022'nin ilk yarısında yaşanan 1.1 milyon abone kaybını telafi etmeye yardımcı oldu. Netflix'in kazançları ve gelirleri de yükselişe geçti. Şirket, yıllık bazda gelirlerini %3,7 artırarak 8,16 milyar dolara çıkardı. Birinci çeyrekte faaliyet gelirleri ise %21 marj ile 1,7 milyar dolar olarak gerçekleşti. Net gelir ise önceki yılın aynı dönemine göre 300 milyon dolar azalarak 1,3 milyar dolar oldu.

  İkinci Çeyrek Öngörüleri

  Netflix, 2023 yılının ikinci çeyreği için de öngörülerini paylaştı. Gelirlerin %3,4 artarak 8,24 milyar dolara yükselmesi beklenirken, net gelir tarafında bir miktar düşüş öngörülüyor.

  Bölgesel Gelir Artışları

  ABD ve Kanada'dan elde edilen gelir, 2022'nin ilk çeyreğine kıyasla %8 artarken, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika geliri %2 düştü. Latin Amerika geliri %7 ve Asya-Pasifik geliri %2 arttı. Bu çeyrekte katılan yeni aboneliklerin yaklaşık 1,5 milyonu Asya-Pasifik bölgesinden geldi.

  2023 yılının ilk çeyrek sonuçları, Netflix'in pandemi dönemi büyümesini sürdürdüğünü ve zorlu geçen 2022 yılından sonra hızlı bir toparlanma yaşadığını gösteriyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  LG Gram Fold Çıktı: Katlanabilir Ekranlı İlk Dizüstü Bilgisayarı!

  LG Gram Fold, LG'nin katlanabilir ekranlı ilk dizüstü bilgisayarı olarak ön plana çıkıyor. İşte Gram Fold'un özellikleri, fiyatı ve piyasaya sürülme durumu!

  Spotify Supremium Aboneliği Geliyor: Detaylar Netleşmeye Başladı!

  Spotify, Supremium aboneliğiyle kayıpsız ses ve yapay zeka destekli kişiselleştirilmiş deneyim sunuyor. Bu yeni plan, müzikseverlere farklı deneyim vadediyor.

  Google Pixel 8a İlk Defa Canlı Olarak Görüntülendi: İşte Detaylar!

  Google Pixel 8 serisi, bir süredir ortaya çıkan bilgilerle merak konusu olmuştu. Bugün, Pixel 8a modeline ait yeni tasarım görselleri ortaya çıktı.

  Microsoft 365 Copilot’un Çıkış Tarihi Belli Oldu: Office Uygulamalarına Büyük Yenilik Geliyor!

  Microsoft 365 Copilot sayesinde Office uygulamaları yapay zeka desteğine kavuşuyor. Copilot, kullanıcılara belgeleri özetleme ve daha birçok özellik sunacak!

  Netflix Abone Sayısında Büyük Artış: 2023 İlk Çeyrek Raporu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et