R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft, Xbox'daki Yeni Gelişmeleri Duyurdu

  Microsoft'un arka arkaya açıkladığı yenilikler ile Xbox oyunlarının önü daha çok açılacak. Xbox oyunlarının daha fazla seçenek ile daha çok kişiye düşük maliyetle ulaşacak olması Xbox topluluğunun büyümesine de olumlu katkı sağlayacak.

  Emre Çelik Emre Çelik 14.06.2022 20:53 1341 2 dk okuma süresi
  Microsoft, Xbox'daki Yeni Gelişmeleri Duyurdu
  Son Düzenleme:

  Microsoft geçtiğimiz günlerde Xbox ile ilgili Game Pass Ultimate, Xbox TV, Xbox Cloud Gaming hizmetleri hakkında önemli sayılabilecek yeni gelişmeleri açıkladı.

  Xbox Cloud Gaming hizmetinin kısa süre içerisinde Arjantin ve Yeni Zelanda için kullanıma sunulacağı bildirilirken bu özellik henüz Türkiye'de kullanılmıyor ve yakın bir gelecekte de ülkede hizmet vermesi beklenmiyor.

  Öte yandan Microsoft, Game Pass Ultimate ayrıcalığına sahip kullanıcıların Game Pass oyun kütüphanesinde mevcut olmayan kendi oyunlarını da artık bulut üzerinden oynayabileceklerini açıkladı.

  Xbox Tv Samsung Televizyonlar İle Geliyor

  Bir diğer önemli gelişme ise Samsung'un 2022 üretimi akıllı televizyonlarının içinde gelecek olan Xbox Tv uygulaması, kullanıcıların Xbox konsolları olmasa dahi tüm oyunları doğrudan televizyonlarında oynayabilmesine olanak tanıyacak. Bluetooth ile televizyonla bağlantı sağlayacak olan Xbox gamepad ile tüm süreç bulut üzerinden devam edecek.

  Game Pass kullanıcılarına özel oyun demolarına erişmeye olanak tanıyan bir diğer yenilik ise Project Moorcoft. Henüz geliştirilme aşamasında olan Project Moorcoft tahmini olarak 2023 yılında kullanıcıların hizmetine sunulacak.

  Xbox Oyunları Bulut İle Oynanabilecek

  Microsoft geçtiğimiz günlerde kod adı Keystone olan ve kullanıcıların Xbox oyunlarını konsola ihtiyaç duymadan herhangi bir TV veya monitöre bağlayarak oynayabileceği bulut akış cihazını duyurmuştu. Bu özellik dongle Chromecast veya Google Stadia'ya benzer şekilde çalışacak. Ancak Microsoft ürünü piyasaya sürmeden önce bazı özelliklerinde yenilemeler ve geliştirmeler yapılacağını açıkladı.

  Game Pass kütüphanesinde sürekli büyüyen oyun içeriklerine paralel olarak, Keystone projesinin kesin olarak piyasaya sürülmesi, Xbox ekosisteminin geleceği açısından heyecan uyandıran bir gelişme olarak görülüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!

  WhatsApp’ın masaüstü sürümünde ortaya çıkan yeni bir özellik dikkatleri üzerine çekti. Buna göre WhatsApp, artık yeni bir özellik geldiğinde kullanıcılara mesaj gönderecek.

  Microsoft, Xbox'daki Yeni Gelişmeleri Duyurdu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et