R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft, Xbox'daki Yeni Gelişmeleri Duyurdu

  Microsoft'un arka arkaya açıkladığı yenilikler ile Xbox oyunlarının önü daha çok açılacak. Xbox oyunlarının daha fazla seçenek ile daha çok kişiye düşük maliyetle ulaşacak olması Xbox topluluğunun büyümesine de olumlu katkı sağlayacak.

  Emre Çelik
  Emre Çelik R10 Editörü
  14.06.2022 20:53 1607 2 dk okuma süresi
  Microsoft, Xbox'daki Yeni Gelişmeleri Duyurdu
  Son Düzenleme:

  Microsoft geçtiğimiz günlerde Xbox ile ilgili Game Pass Ultimate, Xbox TV, Xbox Cloud Gaming hizmetleri hakkında önemli sayılabilecek yeni gelişmeleri açıkladı.

  Xbox Cloud Gaming hizmetinin kısa süre içerisinde Arjantin ve Yeni Zelanda için kullanıma sunulacağı bildirilirken bu özellik henüz Türkiye'de kullanılmıyor ve yakın bir gelecekte de ülkede hizmet vermesi beklenmiyor.

  Öte yandan Microsoft, Game Pass Ultimate ayrıcalığına sahip kullanıcıların Game Pass oyun kütüphanesinde mevcut olmayan kendi oyunlarını da artık bulut üzerinden oynayabileceklerini açıkladı.

  Xbox Tv Samsung Televizyonlar İle Geliyor

  Bir diğer önemli gelişme ise Samsung'un 2022 üretimi akıllı televizyonlarının içinde gelecek olan Xbox Tv uygulaması, kullanıcıların Xbox konsolları olmasa dahi tüm oyunları doğrudan televizyonlarında oynayabilmesine olanak tanıyacak. Bluetooth ile televizyonla bağlantı sağlayacak olan Xbox gamepad ile tüm süreç bulut üzerinden devam edecek.

  Game Pass kullanıcılarına özel oyun demolarına erişmeye olanak tanıyan bir diğer yenilik ise Project Moorcoft. Henüz geliştirilme aşamasında olan Project Moorcoft tahmini olarak 2023 yılında kullanıcıların hizmetine sunulacak.

  Xbox Oyunları Bulut İle Oynanabilecek

  Microsoft geçtiğimiz günlerde kod adı Keystone olan ve kullanıcıların Xbox oyunlarını konsola ihtiyaç duymadan herhangi bir TV veya monitöre bağlayarak oynayabileceği bulut akış cihazını duyurmuştu. Bu özellik dongle Chromecast veya Google Stadia'ya benzer şekilde çalışacak. Ancak Microsoft ürünü piyasaya sürmeden önce bazı özelliklerinde yenilemeler ve geliştirmeler yapılacağını açıkladı.

  Game Pass kütüphanesinde sürekli büyüyen oyun içeriklerine paralel olarak, Keystone projesinin kesin olarak piyasaya sürülmesi, Xbox ekosisteminin geleceği açısından heyecan uyandıran bir gelişme olarak görülüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Microsoft, Xbox'daki Yeni Gelişmeleri Duyurdu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et