R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung’dan Büyük Hata! Reklamında iPhone Görseli Kullandı!

  Teknoloji devi akıllı cihaz pazarındaki en büyük rakibi Apple karşısında büyük bir skandala imza attı. Samsung, kendi reklamında rakibi Apple’nin iPhone cihazını tanıttı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  12.06.2022 19:33 1615 2 dk okuma süresi
  Samsung’dan Büyük Hata! Reklamında iPhone Görseli Kullandı!
  Son Düzenleme:

  Akıllı telefon pazarında payını yükseltmek için kıyasıya rekabet eden Samsung ile Apple arasında çok sıra dışı bir olay yaşandı. Sosyal medyada günün en çok konuşulanları arasına giren Samsung hatası, iPhone’nin reklamına yol açtı.

  Teknoloji devi Samsung, yayınladığı son reklamında kendi Samsung akıllı telefon modellerinin yerine Apple’nin popüler cihazı iPhone’yi anımsatan bir görsel kullandı. Samsung tarafından “Samsung Members” uygulamasında yayınlanan reklam afişinde Samsung cihazların yerine Apple’nin iPhone görselini andıran bir görsele yer verildi. Çok kısa sürede kullanıcılar tarafından fark edilen söz konusu reklam, anında sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girmeyi başardı.

  Samsung Members iPhone

  Samsung gibi bir şirketin yaptığı bu basit hata adeta kendi platformunda en büyük rakibi Apple’nin reklamını yapmış olmasına neden oldu. Daha sonra yaşanan gelişmeler neticesinde söz konusu reklam afişindeki bu hatanın, görseli tasarlayan personelin bir hatası olduğu belli oldu.

  Samsung Açıklama Yaptı

  Olayın ortaya çıkmasından uzunca bir süre sessizliğini koruyan Samsung, ilerleyen saatlerde bir açıklama metni yayınladı. Şirketin yayınladığı metinde görseli tasarlama görevini üstlenen personelin, tasarım dosyası çalışmasında yaptığı basit bir hatanın söz konusu olduğuna vurgu yapıldı. Ayrıca şirket söz konusu reklam görselinin en kısa süre içerisinde düzeltileceği bilgisini de paylaştı.

  Samsung gibi dev bir şirketin böylesine basit bir hatayla en büyük rakibinin reklamını yapmış olması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Katlanabilir iPhone, Huawei Mate X'in Dışa Katlanır Ekranına Benzeyebilir!

  Apple, katlanabilir iPhone modeli için dışa katlanır ekran üzerinde çalışıyor. Bu tasarım, katlanma izini azaltarak daha ince ve şık bir cihaz sunmayı hedefliyor.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Android 15 ile Kablosuz Ses Kalitesi Büyük Ölçüde Artacak!

  Android 15 ile gelen Bluetooth LE Audio ve Dinamik Uzamsal Ses desteği, kablosuz ses kalitesini artırarak sinema salonu gibi bir deneyim yaşamasını sağlayacak.

  Apple, iPhone ve Apple Watch Garanti Şartlarını Değiştiriyor: Artık Kılcal Çatlaklar Garanti Dışı Kalacak!

  Apple, iPhone ve Apple Watch garanti şartlarını değiştirdi. Artık kılcal ekran çatlakları garanti kapsamında olmayacak, kullanıcılar onarım için ödeme yapacak.

  Samsung’dan Büyük Hata! Reklamında iPhone Görseli Kullandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et