R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung’dan Büyük Hata! Reklamında iPhone Görseli Kullandı!

  Teknoloji devi akıllı cihaz pazarındaki en büyük rakibi Apple karşısında büyük bir skandala imza attı. Samsung, kendi reklamında rakibi Apple’nin iPhone cihazını tanıttı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 12.06.2022 19:33 1240 2 dk okuma süresi
  Samsung’dan Büyük Hata! Reklamında iPhone Görseli Kullandı!
  Son Düzenleme:

  Akıllı telefon pazarında payını yükseltmek için kıyasıya rekabet eden Samsung ile Apple arasında çok sıra dışı bir olay yaşandı. Sosyal medyada günün en çok konuşulanları arasına giren Samsung hatası, iPhone’nin reklamına yol açtı.

  Teknoloji devi Samsung, yayınladığı son reklamında kendi Samsung akıllı telefon modellerinin yerine Apple’nin popüler cihazı iPhone’yi anımsatan bir görsel kullandı. Samsung tarafından “Samsung Members” uygulamasında yayınlanan reklam afişinde Samsung cihazların yerine Apple’nin iPhone görselini andıran bir görsele yer verildi. Çok kısa sürede kullanıcılar tarafından fark edilen söz konusu reklam, anında sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girmeyi başardı.

  Samsung Members iPhone

  Samsung gibi bir şirketin yaptığı bu basit hata adeta kendi platformunda en büyük rakibi Apple’nin reklamını yapmış olmasına neden oldu. Daha sonra yaşanan gelişmeler neticesinde söz konusu reklam afişindeki bu hatanın, görseli tasarlayan personelin bir hatası olduğu belli oldu.

  Samsung Açıklama Yaptı

  Olayın ortaya çıkmasından uzunca bir süre sessizliğini koruyan Samsung, ilerleyen saatlerde bir açıklama metni yayınladı. Şirketin yayınladığı metinde görseli tasarlama görevini üstlenen personelin, tasarım dosyası çalışmasında yaptığı basit bir hatanın söz konusu olduğuna vurgu yapıldı. Ayrıca şirket söz konusu reklam görselinin en kısa süre içerisinde düzeltileceği bilgisini de paylaştı.

  Samsung gibi dev bir şirketin böylesine basit bir hatayla en büyük rakibinin reklamını yapmış olması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Twitter iPhone Kullanıcılarını Üzen Güncelleme Yayınlıyor

  Twitter, iPhone kullanıcılarını üzecek bir güncellemeye yer veriyor. Yayınlanacak güncellemeyle beraber artık 'iPhone tarafından gönderildi' etiketi olmayacak.

  Microsoft'tan Yeni Entegrasyon: iPhone Kullanıcıları Çok Sevinecek!

  Apple, Windows 11 için iCloud fotoğraflar entegrasyonunu sundu. Buna göre iCloud’da yedeklenen fotoğraflar, doğrudan fotoğraflar uygulamasında da görülecek.

  Samsung’dan Büyük Hata! Reklamında iPhone Görseli Kullandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et