R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung’dan Büyük Hata! Reklamında iPhone Görseli Kullandı!

  Teknoloji devi akıllı cihaz pazarındaki en büyük rakibi Apple karşısında büyük bir skandala imza attı. Samsung, kendi reklamında rakibi Apple’nin iPhone cihazını tanıttı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 12.06.2022 19:33 1149 2 dk okuma süresi
  Samsung’dan Büyük Hata! Reklamında iPhone Görseli Kullandı!
  Son Düzenleme:

  Akıllı telefon pazarında payını yükseltmek için kıyasıya rekabet eden Samsung ile Apple arasında çok sıra dışı bir olay yaşandı. Sosyal medyada günün en çok konuşulanları arasına giren Samsung hatası, iPhone’nin reklamına yol açtı.

  Teknoloji devi Samsung, yayınladığı son reklamında kendi Samsung akıllı telefon modellerinin yerine Apple’nin popüler cihazı iPhone’yi anımsatan bir görsel kullandı. Samsung tarafından “Samsung Members” uygulamasında yayınlanan reklam afişinde Samsung cihazların yerine Apple’nin iPhone görselini andıran bir görsele yer verildi. Çok kısa sürede kullanıcılar tarafından fark edilen söz konusu reklam, anında sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girmeyi başardı.

  Samsung Members iPhone

  Samsung gibi bir şirketin yaptığı bu basit hata adeta kendi platformunda en büyük rakibi Apple’nin reklamını yapmış olmasına neden oldu. Daha sonra yaşanan gelişmeler neticesinde söz konusu reklam afişindeki bu hatanın, görseli tasarlayan personelin bir hatası olduğu belli oldu.

  Samsung Açıklama Yaptı

  Olayın ortaya çıkmasından uzunca bir süre sessizliğini koruyan Samsung, ilerleyen saatlerde bir açıklama metni yayınladı. Şirketin yayınladığı metinde görseli tasarlama görevini üstlenen personelin, tasarım dosyası çalışmasında yaptığı basit bir hatanın söz konusu olduğuna vurgu yapıldı. Ayrıca şirket söz konusu reklam görselinin en kısa süre içerisinde düzeltileceği bilgisini de paylaştı.

  Samsung gibi dev bir şirketin böylesine basit bir hatayla en büyük rakibinin reklamını yapmış olması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 14 Bekleyenleri Ne Gibi Değişiklikler Bekliyor?

  iPhone 14 Pro ve Pro Max için bilinen tüm sızıntı haberleri, söylentiler ve iphone 14 ne zaman çıkacağına dair tüm bilgiler haberimizin detayında.

  Samsung’tan Galaxy J7 Kullananlara Büyük Sürpriz!

  Samsung, 7 yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy J7 modeli için beklenmeyen bir güncellemeyi duyurdu. Güncelleme çoğu kullanıcıya şimdiden geldi. İşte Galaxy J7 güncellemesi ve detayları!

  iPhone 14 Canlı Tanıtımını Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

  Apple tarafından Eylül ayında yapılacak etkinliğin detayları belli olmaya başladı. Etkinliği canlı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

  Elif 1047

  Nvidia Oyun Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşadı!

  Nvidia, teknoloji piyasalarındaki çoğu şirket gibi 2022 yılının 2.çeyrek dönemini negatif tablolarla kapattı. Şirket açıklanan mali raporlarına göre tam %44'ü bulan bir gelir kaybı yaşadı. İşte detaylar!

  Samsung’dan Büyük Hata! Reklamında iPhone Görseli Kullandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et