R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Edge İçin VPN Müjdesi! Nasıl Kullanılır?

  Microsoft, tarama deneyimine yeni bir güvenlik ve gizlilik katmanı ekliyor. Edge tarayıcısı için VPN hizmetini test ediyor.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  30.04.2022 14:25 1000 2 dk okuma süresi
  Microsoft Edge İçin VPN Müjdesi! Nasıl Kullanılır?
  Son Düzenleme:

  Microsoft, Edge tarayıcısı için ücretsiz yerleşik VPN geliştiriyor. Şirket buna Microsoft Edge'in "Güvenli Ağı" diyor. 

  Microsoft, yerleşik bir VPN ekleyerek Edge kullanıcılarının güvenliğini ve gizliliğini iyileştirmeyi amaçlamakta. Cloudflare VPN, Microsoft Edge'deki Güvenli Ağ hizmetine güç sağlayacak.

  Microsoft, VPN'le ilgili olarak paylaştığı blogda; Edge tarayıcısındaki Güvenli Ağ özelliği bağlantıyı şifreleyecek, çevrim içi izlemeyi önleyecek ve konumu gizli tutacağını söylüyor. 

  Ancak asıl sorun, Microsoft'un ayda yalnızca 1 GB ücretsiz veri sınırı sunmasıdır. Bu 1 GB'lık veriyi kullanmak için kullanıcıların Microsoft hesaplarıyla Microsoft Edge'de oturum açmaları gerekecek.

  Microsoft Edge Secure Network hala geliştirme aşamasında. Erken test için bile mevcut değil ancak, ilgilenen kullanıcılar önizlemesini deneyebilir. Microsoft'un bu özelliği yakında Microsoft'un Edge Insider kanalına sunması bekleniyor.

  Microsoft Edge VPN nasıl açılır?

  Insider kanalındaki kullanıcılardan gelen geri bildirimlere bakıldığında Microsoft, özelliği bir güvenlik yükseltmesi olarak herkese sunmayı planlıyor. Microsoft, özelliği herkese açık olarak başlatmadan önce, Edge tarayıcısında Secure Network'ü nasıl açabileceğinizi de açıkladı:

  • Adım 1: Windows, macOS veya Linux çalıştıran bilgisayarınızda Microsoft Edge'i açın.
  • Adım 2: Ekranın sağ üst köşesindeki üç yatay nokta (Ayarlar ve daha fazlası) simgesine dokunun.
  • Adım 3: Menü seçenekleri arasında Güvenli Ağ seçeneğine dokunun. Solda bir kalkan simgesi olacak.
  • Adım 4: Secure Network Edge'e dokunduğunuzda, Microsoft hesabınızla giriş yapmanızı isteyecektir. Ayrıca hesabınız yoksa yeni bir Microsoft hesabı oluşturmanıza da olanak tanıyorr.
  • Adım 5: Güvenli Ağ etkinleştirildiğinde, araç çubuğunda bir kalkan simgesi belirecektir.

  Microsoft Edge'de Güvenli Ağı bu şekilde açabilirsiniz. Edge'i kapattığınızda Güvenli Ağın otomatik olarak kapanacağını unutmayın. VPN'i tekrar kullanmak isterseniz, yeniden açmanız gerekecek.

  Microsoft Edge VPN veri kullanımını kontrol etme

  Yukarıda belirtildiği gibi Microsoft ayda 1 GB ücretsiz VPN verisi sunuyor. Edge tarayıcınızda Secure Network'ü açtıysanız, veri limitlerini şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

  • Adım 1: Windows, macOS veya Linux çalıştıran bilgisayarınızda Microsoft Edge'i açın.
  • Adım 2: Edge'de VPN açık durumdayken, araç çubuğunda görünen kalkan simgesine dokunun. 1GB limitinizden ne kadar veri kaldığını kontrol edebilirsiniz.

  Kalkan simgesi, yalnızca veri sınırına ulaştığınızda sarı bir uyarı gösterecek. 1GB kotanızı bitirdiğinizde ise kırmızı uyarı göstermeye başlayacaktır. Veri limitinin ne zaman sıfırlanacağını görmek için kalkan simgesine dokunabilirsiniz.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung, Vision Pro’ya Rakip VR Başlığını Bu Yıl İçinde Tanıtabilir!

  Samsung, Apple Vision Pro'ya rakip yeni VR başlığını yıl bitmeden tanıtmaya hazırlanıyor. Ekim ayında geliştiricilere sunulması ve satışa çıkması planlanıyor.

  Huawei HarmonyOS NEXT İçin İkinci Beta Süreci Başlıyor: Android ile Bağ Kesiliyor!

  Huawei, ABD ambargosu sonrası geliştirdiği HarmonyOS NEXT'in ikinci beta sürecini başlattı. Yeni sistem, Google ile bağlantıyı kesip bağımsız yapıya geçiyor.

  Motorola Edge 50 Neo Geliyor: İşte RAM ve Renk Seçenekleri!

  Motorola Edge 50 Neo, yeni RAM ve renk seçenekleriyle ortaya çıktı. 8/128GB ve 12/256GB depolama, Gri, Mavi, Süt ve Poinciana renkleriyle dikkat çekiyor.

  Microsoft, Xbox 360 Sunucularını Kapatıyor: Bir Devir Kapanıyor!

  Microsoft, Xbox 360 sunucularını ve dijital mağazasını 29 Temmuz 2024'te kapatıyor. Kullanıcılar, eski oyunlarına yeni konsollardan erişebilecekler.

  Microsoft Edge İçin VPN Müjdesi! Nasıl Kullanılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et