R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Intel Arc Battlemage Mimarisi Geliyor! İşte Yenilikler

  Intel Arc Battlemage mimarisi ile karşımıza çıkıyor. Yeni mimari ile beraber ekran kartı, daha iyi performans sunmaya başlayacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  24.02.2023 20:14 1517 2 dk okuma süresi
  Intel Arc Battlemage Mimarisi Geliyor! İşte Yenilikler
  Son Düzenleme:

  Intel Arc ekran kartları, 30 Mart 2022’den bu yana varlığını sürdürüyor. Intel tarafından geliştirilen ekran kartı, ilk nesilde yeterince başarılı olamamıştı. Bazı hataları sebebiyle eleştirilen firma, ikinci nesilde daha başarılı öne çıkmak istiyor. Şirket, ilk nesille masaüstü, mobil ve iş istasyonları için ekran kartları üretti. İlk nesilde hatalarından ders alan Intel, ikinci nesil hazırlıklarını sürdürüyor.

  Intel Arc Battlemage ile daha verimli olacak

  Intel Arc Battlemage, firmanın 2. nesil ekran kartları olacak seri. Henüz çıkmamış olan bu seri hakkında şimdiden bazı bilgiler ortaya çıktı. Bilindiği üzere şirket, ilk nesilde bazı sorunlar ile kullanıcıları mahcup etmişti. Bu sorunlardan birisi sürücü problemleriydi. Ayrıca ekran kartının performansının yeterli düzeyde olmaması da eleştirilmişti. Kullanıcıların beklentisi, Intel’in daha iyi bir ekran kartı geliştirmesi.

  Bu yönde adım atan şirket, ikinci nesilde pek çok teknolojiye önem gösterecek. Öncelikli olarak firmanın sürücülere daha iyi ağırlık vereceği söyleniyor. Yani sürücülerin daha sıkıntısız çalışması için en iyi çaba ortaya koyulacak. Bununla beraber uyumluluk sorunlarının da üstesinden gelinmek isteniyor. Intel Arc ekran kartları için bu adımların da atılması bekleniyor.

  Intel Arc Battlemage ile beraber daha iyi bir yapay zekanın olacağı açıklanıyor. Firma, yapay zeka alanında ekran kartlarının başarılı olmasını istiyor. Bu doğrultuda elinden gelenin en iyisini yapmak için çalışmalar gerçekleştiriyor. Yapay zekanın yanı sıra daha verimli bir ışın izleme teknolojisi için de adımlar atıldığı söyleniyor. Işın izleme teknolojisinin geliştirilmesi ile beraber oyunculuk deneyimi bir üst seviyeye çıkacak.

  Intel’in yeni nesil ekran kartları, oyunculara ve profesyonellere daha iyi performans sunacak. DirectX 12 açısından da kendini geliştirecek ürün, mimari tarafında da iyileştirmeler yapacak. Ekran kartının ne zaman duyurulacağı henüz belli olmadı. Bununla ilgili net bilgiler vermek doğru olmaz. Tahminlere göre Battlemage mimarisini destekleyen modeller, yıl ortasında tanıtılacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Oppo Watch X Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Oppo Watch X, yenilikçi özellikleri ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. 295 dolar fiyatıyla 2 Mart'ta satışa çıkacak.

  Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Geldi: İşte Yeni Özellikler!

  Windows 11 Moment 5 güncellemesi geldi. Bu güncelleme ile firma, işletim sistemine ileri düzeyde iyileştirmeler yaptı ve daha kapsamlı bir Copilot geldi!

  Intel Core i9-14900KS Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Intel Core i9-14900KS, çığır açan özellikleri ve yakın çıkış tarihiyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  Windows 11'in Son Güncellemesi Yine Sorunlarla Geldi: İşte Detaylar!

  Windows 11'in KB5034765 güncellemesi, performans sorunları ve yükleme hataları yaşatıyor; Microsoft çözüm arıyor.

  Intel Arc Battlemage Mimarisi Geliyor! İşte Yenilikler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et