R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Intel Arc Battlemage Mimarisi Geliyor! İşte Yenilikler

  Intel Arc Battlemage mimarisi ile karşımıza çıkıyor. Yeni mimari ile beraber ekran kartı, daha iyi performans sunmaya başlayacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  24.02.2023 20:14 1433 2 dk okuma süresi
  Intel Arc Battlemage Mimarisi Geliyor! İşte Yenilikler
  Son Düzenleme:

  Intel Arc ekran kartları, 30 Mart 2022’den bu yana varlığını sürdürüyor. Intel tarafından geliştirilen ekran kartı, ilk nesilde yeterince başarılı olamamıştı. Bazı hataları sebebiyle eleştirilen firma, ikinci nesilde daha başarılı öne çıkmak istiyor. Şirket, ilk nesille masaüstü, mobil ve iş istasyonları için ekran kartları üretti. İlk nesilde hatalarından ders alan Intel, ikinci nesil hazırlıklarını sürdürüyor.

  Intel Arc Battlemage ile daha verimli olacak

  Intel Arc Battlemage, firmanın 2. nesil ekran kartları olacak seri. Henüz çıkmamış olan bu seri hakkında şimdiden bazı bilgiler ortaya çıktı. Bilindiği üzere şirket, ilk nesilde bazı sorunlar ile kullanıcıları mahcup etmişti. Bu sorunlardan birisi sürücü problemleriydi. Ayrıca ekran kartının performansının yeterli düzeyde olmaması da eleştirilmişti. Kullanıcıların beklentisi, Intel’in daha iyi bir ekran kartı geliştirmesi.

  Bu yönde adım atan şirket, ikinci nesilde pek çok teknolojiye önem gösterecek. Öncelikli olarak firmanın sürücülere daha iyi ağırlık vereceği söyleniyor. Yani sürücülerin daha sıkıntısız çalışması için en iyi çaba ortaya koyulacak. Bununla beraber uyumluluk sorunlarının da üstesinden gelinmek isteniyor. Intel Arc ekran kartları için bu adımların da atılması bekleniyor.

  Intel Arc Battlemage ile beraber daha iyi bir yapay zekanın olacağı açıklanıyor. Firma, yapay zeka alanında ekran kartlarının başarılı olmasını istiyor. Bu doğrultuda elinden gelenin en iyisini yapmak için çalışmalar gerçekleştiriyor. Yapay zekanın yanı sıra daha verimli bir ışın izleme teknolojisi için de adımlar atıldığı söyleniyor. Işın izleme teknolojisinin geliştirilmesi ile beraber oyunculuk deneyimi bir üst seviyeye çıkacak.

  Intel’in yeni nesil ekran kartları, oyunculara ve profesyonellere daha iyi performans sunacak. DirectX 12 açısından da kendini geliştirecek ürün, mimari tarafında da iyileştirmeler yapacak. Ekran kartının ne zaman duyurulacağı henüz belli olmadı. Bununla ilgili net bilgiler vermek doğru olmaz. Tahminlere göre Battlemage mimarisini destekleyen modeller, yıl ortasında tanıtılacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy S24 Ultra Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri!

  Galaxy S24 Ultra, Samsung'un son teknolojiyle buluşturduğu tasarımı ve öne çıkan özellikleriyle ön plana çıkıyor. Düz ekranı ve güçlü kamerasıyla fark yaratıyor!

  Xiaomi, Black Shark S1 İsimli Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Detaylar!

  Xiaomi bünyesindeki Black Shark, yeni bir akıllı saat modeli tanıttı. Black Shark S1, kullanıcılara 100'ün üzerinde spor modu ve uzun batarya ömrü sunuyor.

  Raspberry Pi 5 Resmi Olarak Tanıtıldı: İşte Detaylar!

  Raspberry Pi 5, eşsiz işlemci gücü ve inovatif bileşenleri ile teknoloji meraklıları için yeni kapılar açıyor. Bu güçlü model, Ekim ayında piyasada olacak!

  Amazon Prime Gaming Ekim Ayı Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu: 1.250 TL Değerinde Heyecan Dolu 6 Oyun Geliyor!

  Amazon Prime Gaming'in Ekim 2023 ücretsiz oyunları açıklandı. Prime Gaming kütüphanesi, bu ay toplam 1250 TL değerindeki 6 yeni oyunu kullanıcılara sunacak!

  Intel Arc Battlemage Mimarisi Geliyor! İşte Yenilikler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et