R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Hepsiburada Premium ve Amazon Prime ile Tüketici Kazanacak!

  Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu Gittigidiyor’un kapanma kararı almasının ardından Hepsiburada ve Amazon öne çıkan e-ticaret platformları oldu. Son gelişmelerin ardından Hepsiburada güçlü rakibi Amazon’un Prime sistemine karşı “Premium Abonelik” hizmeti açıyor. Rekabetteki yeni dönem tüketicilere avantajlar getirecek.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  26.06.2022 16:22 1665 2 dk okuma süresi
  Hepsiburada Premium ve Amazon Prime ile Tüketici Kazanacak!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’nin ilk ve en büyük e-ticaret platformlarından birisi olan ve uzun süredir eBay bünyesinde faaliyet gösteren Gittigidiyor, kısa bir süre önce kapanma prosedürünü açıkladı. Türkiye’deki e-ticaret pazarında büyük şok etkisi yaratan karar, sektördeki diğer paydaşlar için yeni alanlar yarattı. Özellikle dünya devi Amazon Türkiye’nin büyük potansiyeli karşısında Hepsiburada’dan da önemli bir adım geldi. Hepsiburada, kullanıcıların çok sevdiği Amazon Prime abonelik sistemine benzer bir modeli uygulamaya alıyor. Hepsiburada’nın gelecek yeni ücretli abonelik modeli “Premium abonelik”, Amazon Prime’nin özelliklerine benzer nitelikte olacak.

  Hepsiburada Preimum Abonelik Modeli

  Hepsiburada Preimum

  E-ticaret sektörü, başta Avrupa olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine göre oldukça ciddi bir Pazar hacmine ve önemli bir gelişmişliğe sahiptir. Mevcut rekabet karşısında eBay daha fazla mücadele etmemeye karar verdi ve Türkiye’nin ilk e-ticaret platformu Gittigidiyor’u kapattı. Bu gelişmeler yaşanırken Hepsiburada’dan ise önemli bir adım geldi.

  E-ticaret platformu, Amazon’un Prime aboneliğine benzer bir abonelik sistemi getiriyor. Hepsiburada Premium abonelik olarak isimlendirilen bu sistem, tüketiciye pek çok önemli avantaj getiriyor. Platformun ücretli aboneliği 9.90 TL’ye satışa sunuluyor. Bu aylık aboneliği satın alan kullanıcılar tüm alışverişlerinde ücretsiz kargodan faydalanabiliyor. Ayrıca platformda yapacağı alışverişlerinde sepet tutarının %3’ü tutarında “Hepsipapel” kazanıyor. Bu özelliklerin dışında ücretsiz kapıdan iade, ücretsiz mobilya montajı ve tabii ki öncelikli çağrı merkezi gibi avantajlardan da yararlanılabilecek.

  Hepsiburada Premium abonelik modelini satın alanlar, aboneliklerini yenilediği her ay BluTV içeriklerinin tamamını ücretsiz bir şekilde izleyebilecek.

  Amazon’dan Karşı Hamle Geliyor

  Amazon Prime

  Amazon, Gittigidiyor’un kapanması, Hepsiburada’nın ücretli abonelik modelini getirmesi gelişmelerinin ardından Pazar payını büyütmek için Prime abonelik kapsamını genişletmeye karar verdi. Şirket Temmuz’dan itibaren Prime aboneliği satın alanların daha fazla özellikten ve avantajdan yararlanmasını sağlayacak.

  Mevcut Amazon Prime aboneliği olanlar ücretsiz kargo desteğinden yararlanabiliyor. Ayrıca aynı gün teslim kargo ve özel indirim fırsatlarından yararlanılabiliyor. Ayrıca Hepsiburada BluTV’yi ücretsiz kullanma imkanı sunarken, Prime’de ise Prime Video içerikleri ücretsiz kullanılabiliyor. Amazon Prime ile ayrıca her ay ücretsiz oyunlar ve yanı sıra oyun içi “drop” alma imkanına sahip olunabiliyor. Tüm bunların dışında dünyanın en büyük canlı yayın platformu Twitch üzerinde sevilen yayıncılara ücretsiz olarak “Prime aboneliği” ile abone olunabiliyor.

  Her iki platformun pazar payını büyütmek için girdikleri güçlü rekabet neticesinde Türkiye pazarında tüketiciler pek çok yeni özellikten ve avantajdan yararlanma şansını yakalayacak gibi görünüyor.

  Türkiye’deki e-ticaret pazarında yaşanan bu önemli gelişmelerin neler getireceğini düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmına veya R10.NET Forum’a aktarabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Oyunları ve Uygulamaları!

  Apple, 2023'ün en iyi uygulama ve oyunlarını belirleyerek ödüllendirdi. Bu ödüller, iPhone ve iPad ile beraber Mac ve Apple Watch uygulamalarını da kapsıyor.

  Google Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Android Oyunları ve Uygulamaları!

  Google Play Store, 2023'ün en iyi Android uygulamaları ve oyunları listesini yayınlandı. Geçen yıllardan farklı olarak bu yılın trendine yeni kategoriler eklendi.

  Amazon’dan ChatGPT’ye Rakip Geldi: Yeni Yapay Zeka Sohbet Robotu Q, Tanıtıldı!

  Amazon, ChatGPT'ye rakip olarak geliştirdiği yeni yapay zeka sohbet robotu Q'yu tanıttı. Amazon Q, tasarımı ve rekabetçi fiyatlandırmasıyla dikkat çekiyor.

  Huawei MatePad Pro 11 (2024) Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Huawei MatePad Pro 11 (2024) resmen tanıtıldı. Cihaz hem teknik özellikleri hem de tasarımı ile tablet piyasasında önemli bir yer edinmeye aday!

  Hepsiburada Premium ve Amazon Prime ile Tüketici Kazanacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et