R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Play Store Logosu Yenilendi! İşte Yeni Google Play Logosu!

  Google, 10.yılını kutladığı “Play Store” için sürpriz bir yeniliğe imza attı. Google tarafından yapılan paylaşımla klasikleşmiş Google Play Store logosu değişti. İşte yeni Google Play Store logosu!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 26.07.2022 17:18 1327 2 dk okuma süresi
  Google Play Store Logosu Yenilendi! İşte Yeni Google Play Logosu!
  Son Düzenleme:

  Play Store uygulaması, 2012 yılında Google tarafından Android mobil işletim sistemine yönelik “uygulama mağazası” olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan bir uygulamadır. Akıllı telefon pazarının önemli hacmini oluşturan Android cihazların uygulama ihtiyaçlarına yanıt veren uygulama mağazası 10.yılını kutluyor. Milyarlarca farklı cihazdan uygulama indirmek için kullanılan ve on binler seviyesinde uygulamayı ihtiva eden Play Store uygulamasının 10. yılına özel Google’dan değişiklik sürprizi geldi.

  Google, Play Store uygulamasının 10. yılına özel olarak bir “blog” yazısı paylaştı. Şirket tarafından paylaşılan 10. yıl özel blog yazısında sanal uygulama mağazasının tarihinde önemli yer teşkil eden hususlara dair detaylara yer verildi. Özellikle uygulamanın ilk kullanıma sunulduğu tarihten itibaren geçirdiği tüm önemli güncellemelerin detaylıca yer aldığı blog yazısında, kullanıcıları birde sürpriz bekliyordu. Uygulama 10. yılı münasebetiyle yepyeni bir logoyla hizmet vermeye devam edecek.

  Yeni Google Play Store Logosu

  Değişen Play Store uygulamasının yeni logosunda kullanılan renkler önceki logoya nazaran daha fazla dikkat çeken ve daha keskin yapıda renkleri içeriyor. Özellikle de önceki logoda bulunan ve oldukça “parlak” olan renklerinden ayrılmış yeni logonun üçgen tasarımı daha geniş yuvarlak hatlara sahip.

  Eski Google Play logosu

  Google Play Store

  Yeni Google Play logosu

  Google Play Store yeni logo

  Google tarafından yapılan 10. yıl blog yazısında “Google Play Pass”, “Instant” ve “Points” gibi hizmetlerin gelişimdeki rolüne değinildi. Ayrıca uygulamanın bilgisayar sürümüne özel olarak “Google Play Games” uygulamasının gelmesi, “veri güvenliği” hizmetinin açılması ve “IndieGames” programı gibi gelişim sürecinin önemli detaylarına dikkat çekildi.

  Kadınlara özel “Change The Game” ve çocuklara özel “Kids” ve “Family Link” gibi uygulama ve özelliklerin 10 yıllık süreçte kullanıma sunulduğuna vurgu yapıldı.

  Google’nin değiştirdiği Play Store’un yeni logosunu siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlara veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!

  WhatsApp’ın masaüstü sürümünde ortaya çıkan yeni bir özellik dikkatleri üzerine çekti. Buna göre WhatsApp, artık yeni bir özellik geldiğinde kullanıcılara mesaj gönderecek.

  Google Play Store Logosu Yenilendi! İşte Yeni Google Play Logosu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et