R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Play Store Logosu Yenilendi! İşte Yeni Google Play Logosu!

  Google, 10.yılını kutladığı “Play Store” için sürpriz bir yeniliğe imza attı. Google tarafından yapılan paylaşımla klasikleşmiş Google Play Store logosu değişti. İşte yeni Google Play Store logosu!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  26.07.2022 17:18 2126 2 dk okuma süresi
  Google Play Store Logosu Yenilendi! İşte Yeni Google Play Logosu!
  Son Düzenleme:

  Play Store uygulaması, 2012 yılında Google tarafından Android mobil işletim sistemine yönelik “uygulama mağazası” olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan bir uygulamadır. Akıllı telefon pazarının önemli hacmini oluşturan Android cihazların uygulama ihtiyaçlarına yanıt veren uygulama mağazası 10.yılını kutluyor. Milyarlarca farklı cihazdan uygulama indirmek için kullanılan ve on binler seviyesinde uygulamayı ihtiva eden Play Store uygulamasının 10. yılına özel Google’dan değişiklik sürprizi geldi.

  Google, Play Store uygulamasının 10. yılına özel olarak bir “blog” yazısı paylaştı. Şirket tarafından paylaşılan 10. yıl özel blog yazısında sanal uygulama mağazasının tarihinde önemli yer teşkil eden hususlara dair detaylara yer verildi. Özellikle uygulamanın ilk kullanıma sunulduğu tarihten itibaren geçirdiği tüm önemli güncellemelerin detaylıca yer aldığı blog yazısında, kullanıcıları birde sürpriz bekliyordu. Uygulama 10. yılı münasebetiyle yepyeni bir logoyla hizmet vermeye devam edecek.

  Yeni Google Play Store Logosu

  Değişen Play Store uygulamasının yeni logosunda kullanılan renkler önceki logoya nazaran daha fazla dikkat çeken ve daha keskin yapıda renkleri içeriyor. Özellikle de önceki logoda bulunan ve oldukça “parlak” olan renklerinden ayrılmış yeni logonun üçgen tasarımı daha geniş yuvarlak hatlara sahip.

  Eski Google Play logosu

  Google Play Store

  Yeni Google Play logosu

  Google Play Store yeni logo

  Google tarafından yapılan 10. yıl blog yazısında “Google Play Pass”, “Instant” ve “Points” gibi hizmetlerin gelişimdeki rolüne değinildi. Ayrıca uygulamanın bilgisayar sürümüne özel olarak “Google Play Games” uygulamasının gelmesi, “veri güvenliği” hizmetinin açılması ve “IndieGames” programı gibi gelişim sürecinin önemli detaylarına dikkat çekildi.

  Kadınlara özel “Change The Game” ve çocuklara özel “Kids” ve “Family Link” gibi uygulama ve özelliklerin 10 yıllık süreçte kullanıma sunulduğuna vurgu yapıldı.

  Google’nin değiştirdiği Play Store’un yeni logosunu siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlara veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sony INZONE H5 Tanıtıldı: Oyun Tutkunlarının Yeni Favorisi!

  Sony INZONE H5 kablosuz kulaklık tanıtıldı. Bu eşsiz kulaklık, oyunculara yönelik yüksek ses kalitesi, gürültü engelleme ve uzun batarya ömrü sunuyor.

  Redmi Buds 5 Pro Resmen Tanıtıldı: İşte Detaylar!

  Redmi Buds 5 Pro, yenilikçi özellikleri ve üstün ses kalitesi ile geliyor. Gürültü engelleme, uzun batarya ömrü ve şık tasarımıyla öne çıkıyor.

  Apple Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Oyunları ve Uygulamaları!

  Apple, 2023'ün en iyi uygulama ve oyunlarını belirleyerek ödüllendirdi. Bu ödüller, iPhone ve iPad ile beraber Mac ve Apple Watch uygulamalarını da kapsıyor.

  Google Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Android Oyunları ve Uygulamaları!

  Google Play Store, 2023'ün en iyi Android uygulamaları ve oyunları listesini yayınlandı. Geçen yıllardan farklı olarak bu yılın trendine yeni kategoriler eklendi.

  Google Play Store Logosu Yenilendi! İşte Yeni Google Play Logosu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et