R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Play Store Logosu Yenilendi! İşte Yeni Google Play Logosu!

  Google, 10.yılını kutladığı “Play Store” için sürpriz bir yeniliğe imza attı. Google tarafından yapılan paylaşımla klasikleşmiş Google Play Store logosu değişti. İşte yeni Google Play Store logosu!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 26.07.2022 17:18 1136 2 dk okuma süresi
  Google Play Store Logosu Yenilendi! İşte Yeni Google Play Logosu!
  Son Düzenleme:

  Play Store uygulaması, 2012 yılında Google tarafından Android mobil işletim sistemine yönelik “uygulama mağazası” olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan bir uygulamadır. Akıllı telefon pazarının önemli hacmini oluşturan Android cihazların uygulama ihtiyaçlarına yanıt veren uygulama mağazası 10.yılını kutluyor. Milyarlarca farklı cihazdan uygulama indirmek için kullanılan ve on binler seviyesinde uygulamayı ihtiva eden Play Store uygulamasının 10. yılına özel Google’dan değişiklik sürprizi geldi.

  Google, Play Store uygulamasının 10. yılına özel olarak bir “blog” yazısı paylaştı. Şirket tarafından paylaşılan 10. yıl özel blog yazısında sanal uygulama mağazasının tarihinde önemli yer teşkil eden hususlara dair detaylara yer verildi. Özellikle uygulamanın ilk kullanıma sunulduğu tarihten itibaren geçirdiği tüm önemli güncellemelerin detaylıca yer aldığı blog yazısında, kullanıcıları birde sürpriz bekliyordu. Uygulama 10. yılı münasebetiyle yepyeni bir logoyla hizmet vermeye devam edecek.

  Yeni Google Play Store Logosu

  Değişen Play Store uygulamasının yeni logosunda kullanılan renkler önceki logoya nazaran daha fazla dikkat çeken ve daha keskin yapıda renkleri içeriyor. Özellikle de önceki logoda bulunan ve oldukça “parlak” olan renklerinden ayrılmış yeni logonun üçgen tasarımı daha geniş yuvarlak hatlara sahip.

  Eski Google Play logosu

  Google Play Store

  Yeni Google Play logosu

  Google Play Store yeni logo

  Google tarafından yapılan 10. yıl blog yazısında “Google Play Pass”, “Instant” ve “Points” gibi hizmetlerin gelişimdeki rolüne değinildi. Ayrıca uygulamanın bilgisayar sürümüne özel olarak “Google Play Games” uygulamasının gelmesi, “veri güvenliği” hizmetinin açılması ve “IndieGames” programı gibi gelişim sürecinin önemli detaylarına dikkat çekildi.

  Kadınlara özel “Change The Game” ve çocuklara özel “Kids” ve “Family Link” gibi uygulama ve özelliklerin 10 yıllık süreçte kullanıma sunulduğuna vurgu yapıldı.

  Google’nin değiştirdiği Play Store’un yeni logosunu siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlara veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Volkswagen tabanlı "buggy" Meyers Manx, 60 yıl sonra ilk kez yeni modeliyle tanıtıldı. İşte elektrikli olacağı açıklanan Meyers Manx 2.0 Electric özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Hubble Uzay Teleskobu’ndan Orion Bulutsusu’nun Yeni Fotoğrafı Geldi!

  James Webb Uzay Teleskobu'nun ardından geri planda kalmış gibi görünse de Hubble Uzay Teleskobu'ndan yeni bir fotoğraf geldi. Uzay araştırmaları için oldukça faydalı olacağı belirtilen Orion Bulutsusu'ndan gelen yeni fotoğraf dikkat çekti.

  Google Play Store Logosu Yenilendi! İşte Yeni Google Play Logosu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et