R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  P2P Teknolojisinde Çalışan Görüntülü Arama Uygulaması Keet Duyuruldu!

  Görüntülü arama altyapısına yepyeni bir soluk getireceği belirtilen “P2P” teknolojisinde görüntülü arama uygulaması “Keet” için resmi lansman yapıldı. Bitfinex ve Tether tarafından geliştirilen Keet uygulamasının özellikleri belli oldu. İşte Keet uygulaması ve özellikleri!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 26.07.2022 15:20 1156 2 dk okuma süresi
  P2P Teknolojisinde Çalışan Görüntülü Arama Uygulaması Keet Duyuruldu!
  Son Düzenleme:

  Web 3.0 ve blokzincir teknolojileri, yazılım ve donanım alanında devrim niteliğinde yenilikleri beraberinde getirmeye devam ediyor. Son olarak uzun süredir geliştirildiği belirtilen yeni nesil bir görüntülü arama uygulaması olan “Keet” resmi olarak tanıtıldı.

  Görüntülü Arama Uygulaması Keet Tanıtıldı

  Yeni uygulamanın “P2P” yani “eşler arası” teknolojisine sahip olduğu açıklandı. Bu alanda faaliyet gösteren dünyanın önde gelen şirketlerinden “Hypercore” ile anlaşma sağlayan kripto para sektörünün önemli şirketleri “Bitfinex” ve “Tether” tarafından geliştirildi. 3 şirketin ortak çalışması için “Holepunch” isimli bir şirket kuruldu. Ayrıca özel bir protokol düzenlemesi yapıldı. Kurulan şirket tarafından “Keet” isimli “P2P” teknolojisinde yepyeni bir görüntülü arama uygulaması geliştirildi.

  Şirketten yapılan açıklamayla birlikte yeni nesil görüntülü arama uygulamasının resmi tanıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca “Keet Alfa” sürümü kullanıcılara sunuldu.

  Keet Uygulamasının Özellikleri

  Keet görüntülü arama uygulaması

  Kripto para devleri “Bitfinex” ile “Tether” tarafından yeni “görüntülü arama uygulaması” Keet için oluşturulan resmi Twitter hesabı üzerinden tanıtım gerçekleştirildi. Yapılan paylaşımlarla Keet özellikleri de ortaya çıkmıştı. Uygulamanın kullanıcıları için “sesli arama” ve “görüntülü arama” yapabilmelerine olanak sağladığı açıklandı. Ayrıca uygulama üzerinden kullanıcıların “yazılısohbet/anlık sohbet” ve “dosya paylaşımı(ücretsiz)” yapabilme imkanına sahip olacağı da belirtildi.

  Yeni uygulamanın dikkat çeken bir diğer özelliği ise kullanıcılara “yetkilendirme” konusunda sadece “kriptografik anahtarlar” kullanımıyla başkalarını bulma imkanı oldu. Ayrıca kullanıcıların birbirleriyle bağlantı gerçekleştirmeleri noktasında ise “Distributed Holepunching(DHT)” isimli yepyeni bir teknoloji desteğinin bulunduğu da belirtildi.

  Keet Nasıl Kullanılır?

  Geliştirilen yeni görüntülü arama uygulaması Keet’i kullanabilmek şu an için sadece “keet.iointernet sitesi üzerinden mümkündür. Şirket, uygulamanın merakla beklenen “Keet Mobil” sürümü için ise 2022’nin Kasım ayını tarih olarak gösterdi.

  Yeni görüntülü arama uygulaması Keet’i deneme şansınız oldu mu? Denediyseniz ilk yorumlarınız neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2023 Opel Astra Electric Duyuruldu! İşte Özellikleri

  2023 Opel Astra Electric tanıtıldı. 2023 yılında piyasada yer alacak olan model, oldukça güçlü özelliklere sahip ve araç, tek şarj ile 416 km mesafeye ulaşıyor.

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Honor MagicOS 7.0 Duyuruldu! Desteklenecek Telefonlar Açıklandı

  Honor, yeni bir güncellemeyle MagicOS 7.0'ı duyurdu. Bu Android 13 tabanlı yeni güncelleme, kademeli olarak dağıtılmaya başlanacak.

  2023 Toyota Prius Duyuruldu!

  Toyota, 2023 yılında çıkaracağı Prius ve Prime modellerinin tanıtımını yaptı. Eşsiz özellikleri olan elektrikli araçların Türkiye fiyatı ise henüz belli değil!

  P2P Teknolojisinde Çalışan Görüntülü Arama Uygulaması Keet Duyuruldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et