R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google bu yılda 23 Nisan’a özel Doodle yayınladı!

  Google, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, her yıl olduğu gibi bu yılda özel bir şekilde katıldı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel gün için Google özel doodle yayınladı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  23.04.2022 18:40 1139 2 dk okuma süresi
  Google bu yılda 23 Nisan’a özel Doodle yayınladı!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’nin resmi bayramlarından birisi olmasının ötesinde çok özel anlamlar ifade eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yılda tüm ülke genelinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Kamu kurumları, özel kuruluşlar ve okullar tarafından çocuklara özel düzenlenen çocuk bayramı etkinlikleri, yine rengarenk tablolar ortaya çıkarttı. Ülke genelindeki bu coşkulu kutlamalara Google’de katıldı. 

  Google, Mustafa Kemal Atatürk’ün, çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı özel bir doodle ile kutladı. Google’nin gelenekselleşen milli bayramlara özel doodle hazırlığı bu yıl 23 Nisan’da bol bol konfetiler sundu. 1920 yılında Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edildiği gün olan 23 Nisan, Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmişti.

  Google 23 Nisan’a özel Doodle

  google 23 nisan

  Google arama motoru ana sayfasında doodle yayınlayarak, Çocuk Bayramı’nı kutladı. Google arama motorundaki doodle üzerine tıklandığında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin arama sonuçlarının ve yanı sıra güncel haberlerin yer aldığı sonuç sayfasına ulaşılabiliyor. Bu basit özelliğinin dışında yönlendirdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı arama sonuçları ekranında tüm sayfaya “konfeti” yağdırıyor.  Ayrıca “Google” yazısının ilk “O” harfi Türk bayrağı desenli bir balon şeklinde tasvir edilmiş.

  Google, yıl boyunca kutlanan ve önemli olan özel günler için özel “doodle” hazırlıyor. Geleneksel hale getirdiği doodle uygulaması milli bayramlar, tarihteki önemli isimlerin ölüm yol dönümleri, kişilerin ve olayların yıl dönümleri için doodle hazırlıyor.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honor Earbuds X7 Tanıtıldı: 40 Saatlik Pil Ömrü ve Üstün Ses Kalitesi ile Dikkat Çekiyor!

  Honor Earbuds X7, 40 saate kadar pil ömrü, yüksek ses kalitesi ile dikkat çekiyor. Hızlı şarj özelliği ile 10 dakikada 3 saat oynatma süresi sunuyor.

  ChatGPT Google Drive ve Microsoft OneDrive Entegrasyonu Başlatıyor

  OpenAI, bugün ChatGPT'nin veri analiz yeteneklerine yönelik geliştirmeler sunduğunu ve dosya yükleme, etkileşimli tablolar ve özelleştirilebilir grafikler gibi yeni özelliklerin tanıtıldığını duyurdu.

  Borsa İstanbul Haftayı Tarihi Rekorla Kapattı

  Borsa İstanbul, BIST 100 endeksi tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirerek yüzde 3,14 artışla 10.643,58 puanda haftayı noktaladı.

  Google'dan Yeni Uygulama: Az Gören Kişilere Yardımcı Olacak!

  Google, az gören bireyler için Lookout uygulamasına nesne bulma ve Google Haritalar'a yeni erişilebilirlik özellikleri ekleyerek kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Google bu yılda 23 Nisan’a özel Doodle yayınladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et