R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google bu yılda 23 Nisan’a özel Doodle yayınladı!

  Google, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, her yıl olduğu gibi bu yılda özel bir şekilde katıldı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel gün için Google özel doodle yayınladı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 23.04.2022 18:40 222 2 dk okuma süresi
  Google bu yılda 23 Nisan’a özel Doodle yayınladı!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’nin resmi bayramlarından birisi olmasının ötesinde çok özel anlamlar ifade eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yılda tüm ülke genelinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Kamu kurumları, özel kuruluşlar ve okullar tarafından çocuklara özel düzenlenen çocuk bayramı etkinlikleri, yine rengarenk tablolar ortaya çıkarttı. Ülke genelindeki bu coşkulu kutlamalara Google’de katıldı. 

  Google, Mustafa Kemal Atatürk’ün, çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı özel bir doodle ile kutladı. Google’nin gelenekselleşen milli bayramlara özel doodle hazırlığı bu yıl 23 Nisan’da bol bol konfetiler sundu. 1920 yılında Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edildiği gün olan 23 Nisan, Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmişti.

  Google 23 Nisan’a özel Doodle

  google 23 nisan

  Google arama motoru ana sayfasında doodle yayınlayarak, Çocuk Bayramı’nı kutladı. Google arama motorundaki doodle üzerine tıklandığında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin arama sonuçlarının ve yanı sıra güncel haberlerin yer aldığı sonuç sayfasına ulaşılabiliyor. Bu basit özelliğinin dışında yönlendirdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı arama sonuçları ekranında tüm sayfaya “konfeti” yağdırıyor.  Ayrıca “Google” yazısının ilk “O” harfi Türk bayrağı desenli bir balon şeklinde tasvir edilmiş.

  Google, yıl boyunca kutlanan ve önemli olan özel günler için özel “doodle” hazırlıyor. Geleneksel hale getirdiği doodle uygulaması milli bayramlar, tarihteki önemli isimlerin ölüm yol dönümleri, kişilerin ve olayların yıl dönümleri için doodle hazırlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Hubble Uzay Teleskobu’ndan Orion Bulutsusu’nun Yeni Fotoğrafı Geldi!

  James Webb Uzay Teleskobu'nun ardından geri planda kalmış gibi görünse de Hubble Uzay Teleskobu'ndan yeni bir fotoğraf geldi. Uzay araştırmaları için oldukça faydalı olacağı belirtilen Orion Bulutsusu'ndan gelen yeni fotoğraf dikkat çekti.

  Samsung Galaxy S23 Rakiplerine meydan okumaya geliyor!

  Samsung Galaxy S23 teknik özellikleri ile sektörün en iyisi olmaya geliyor. SAmsung S23 teknik özellikleri ve fiyatına haberimizden ulaşabilirsiniz.

  Google Meet, Üçüncü Taraf Uygulamalarla Görüşmeleri Eğlenceli Hale Getirecek!

  Kısa bir süre önce Google Duo ile birleştirileceği açıklanan Google Meet uygulaması için yepyeni ve eğlenceli özellikler geleceği duyuruldu.

  Elif 1126

  Twitter Yanıt İstemleri (Reply Prompts) özelliği Türkiye'de!

  Twitter, kaba ve agresif dil içeren kullanan üyelerini uyaracağı yeni özelliği yanıt istemlerini Türkiye’de de kullanıma açtı.

  Google bu yılda 23 Nisan’a özel Doodle yayınladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et