R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google bu yılda 23 Nisan’a özel Doodle yayınladı!

  Google, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, her yıl olduğu gibi bu yılda özel bir şekilde katıldı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel gün için Google özel doodle yayınladı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  23.04.2022 18:40 1030 2 dk okuma süresi
  Google bu yılda 23 Nisan’a özel Doodle yayınladı!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’nin resmi bayramlarından birisi olmasının ötesinde çok özel anlamlar ifade eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yılda tüm ülke genelinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Kamu kurumları, özel kuruluşlar ve okullar tarafından çocuklara özel düzenlenen çocuk bayramı etkinlikleri, yine rengarenk tablolar ortaya çıkarttı. Ülke genelindeki bu coşkulu kutlamalara Google’de katıldı. 

  Google, Mustafa Kemal Atatürk’ün, çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı özel bir doodle ile kutladı. Google’nin gelenekselleşen milli bayramlara özel doodle hazırlığı bu yıl 23 Nisan’da bol bol konfetiler sundu. 1920 yılında Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edildiği gün olan 23 Nisan, Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmişti.

  Google 23 Nisan’a özel Doodle

  google 23 nisan

  Google arama motoru ana sayfasında doodle yayınlayarak, Çocuk Bayramı’nı kutladı. Google arama motorundaki doodle üzerine tıklandığında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin arama sonuçlarının ve yanı sıra güncel haberlerin yer aldığı sonuç sayfasına ulaşılabiliyor. Bu basit özelliğinin dışında yönlendirdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı arama sonuçları ekranında tüm sayfaya “konfeti” yağdırıyor.  Ayrıca “Google” yazısının ilk “O” harfi Türk bayrağı desenli bir balon şeklinde tasvir edilmiş.

  Google, yıl boyunca kutlanan ve önemli olan özel günler için özel “doodle” hazırlıyor. Geleneksel hale getirdiği doodle uygulaması milli bayramlar, tarihteki önemli isimlerin ölüm yol dönümleri, kişilerin ve olayların yıl dönümleri için doodle hazırlıyor.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Google, Yeni Yapay Zeka Modeli Gemini 1.5'i Resmen Tanıttı: Sınır Tanımayan İşlem Kapasitesine Sahip!

  Google yeni yapay zeka modeli Gemini 1.5'i tanıttı. Gemini 1.5 modeli, büyük verileri işleyebilme kapasitesiyle yapay zeka alanında yeni bir çağ başlatıyor.

  Google, Android İçin Dolandırıcılara Karşı Yeni Bir Araç Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Google, Android cihazları dolandırıcılığa karşı koruyacak yeni bir güvenlik özelliği test ediyor. İşte detaylar!

  2023'ün En Çok Satan Telefonları Belli Oldu: İşte Liste!

  2023'ün en çok satan telefonları açıklandı! Apple ve Samsung'un liderliği sürerken, iPhone 14 Pro Max zirvede. İşte yılın öne çıkan modelleri ve trendleri!

  Google bu yılda 23 Nisan’a özel Doodle yayınladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et