R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google bu yılda 23 Nisan’a özel Doodle yayınladı!

  Google, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, her yıl olduğu gibi bu yılda özel bir şekilde katıldı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel gün için Google özel doodle yayınladı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 23.04.2022 18:40 365 2 dk okuma süresi
  Google bu yılda 23 Nisan’a özel Doodle yayınladı!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’nin resmi bayramlarından birisi olmasının ötesinde çok özel anlamlar ifade eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yılda tüm ülke genelinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Kamu kurumları, özel kuruluşlar ve okullar tarafından çocuklara özel düzenlenen çocuk bayramı etkinlikleri, yine rengarenk tablolar ortaya çıkarttı. Ülke genelindeki bu coşkulu kutlamalara Google’de katıldı. 

  Google, Mustafa Kemal Atatürk’ün, çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı özel bir doodle ile kutladı. Google’nin gelenekselleşen milli bayramlara özel doodle hazırlığı bu yıl 23 Nisan’da bol bol konfetiler sundu. 1920 yılında Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edildiği gün olan 23 Nisan, Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmişti.

  Google 23 Nisan’a özel Doodle

  google 23 nisan

  Google arama motoru ana sayfasında doodle yayınlayarak, Çocuk Bayramı’nı kutladı. Google arama motorundaki doodle üzerine tıklandığında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin arama sonuçlarının ve yanı sıra güncel haberlerin yer aldığı sonuç sayfasına ulaşılabiliyor. Bu basit özelliğinin dışında yönlendirdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı arama sonuçları ekranında tüm sayfaya “konfeti” yağdırıyor.  Ayrıca “Google” yazısının ilk “O” harfi Türk bayrağı desenli bir balon şeklinde tasvir edilmiş.

  Google, yıl boyunca kutlanan ve önemli olan özel günler için özel “doodle” hazırlıyor. Geleneksel hale getirdiği doodle uygulaması milli bayramlar, tarihteki önemli isimlerin ölüm yol dönümleri, kişilerin ve olayların yıl dönümleri için doodle hazırlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2023 Opel Astra Electric Duyuruldu! İşte Özellikleri

  2023 Opel Astra Electric tanıtıldı. 2023 yılında piyasada yer alacak olan model, oldukça güçlü özelliklere sahip ve araç, tek şarj ile 416 km mesafeye ulaşıyor.

  Google Açıkladı: İnternetin Yüzde 60’ı Kopya İçerikten Oluşuyor

  Google mühendisi, bir etkinlikte kopya içerik konusuna yer verdi. İnternetin neredeyse %60'ının kopya veya yinelenen içeriklerden oluştuğunu dile getirdi.

  Galaksilerin Çarpışması Hubble Uzay Teleskobundan Kaçmadı! Çarpışmanın Fotoğrafları Dünya’ya Gönderildi!

  Hubble Uzay Teleskobu, iki galaksinin çarpışma anı fotoğraflarını çekti. Teleskop, çektiği çarpışma fotoğraflarını Dünya’ya gönderdi.

  Google Pixel Fold'dan Yeni Bilgiler Geldi!

  Google'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ilk katlanabilir telefonu ortaya çıkmaya başladı. Google'dan gelen son bilgilere göre Google Pixel Fold teknik özellikler belli oldu. İşte Google Pixel Fold özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Google bu yılda 23 Nisan’a özel Doodle yayınladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et