R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Birleşik Krallıktan Kovulabilir: Dava Üstüne Dava!

  Hollanda ve Birleşik Krallık Google’a uyguladığı reklam politikası vasıtasıyla rekabete engel suçunu işlediğini öne sürerek dava açtı. Açılan davaların aleyhine sonuçlanması halinde şirket, para cezasından çok daha sarsıcı cezalarla karşı karşıya kalabilir!

  Arin Arslan Arin Arslan 18.09.2022 14:37 1192 1 dk okuma süresi
  Google Birleşik Krallıktan Kovulabilir: Dava Üstüne Dava!
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, neredeyse her gün farklı bir davaya konu oluyor. Bu davaların konusu, kimi zaman kullanıcıyı kandırmak olurken kimi zaman da haksız rekabet ve rakiplerine rüşvet vermek oluyor. Daha önce de benzeri suçlamalarla kaşı karşıya kalan Google'a açılan davaların bir türlü sonu gelmiyor.

  Farklı ülkelerde birbirinden farklı sebeplere bağlı olarak davalarla boğuşan Google bu kez de reklamlarla başı dertte. Dünya devi rekabete engel olmak, kendisini öne çıkarmak ve haksız rekabet suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı. Google'a Birleşik Krallık ve Hollanda dava açtı. Buna göre şirket suçlu bulunursa para cezasından çok daha büyük sorunlarla karşılaşabilir.

  Google rekabeti engelliyor iddiası

  Hollanda ve Birleşik Krallık yetkilileri tarafından açılan davalarda Google’ın ülkelerindeki bazı markalarla anlaştığı iddia edildi. Google’ın internet siteleri ve arama motorunda anlaşma yaptığı şirketleri daha fazla gösterdiği belirtildi. Ayrıca yetkililer, Google'ın rakip firmaların reklam ve tanıtımlarını daha geriye ittiğini düşünüyor. 

  Dava sonrasında hem Avrupa birliği hem de rekabet kurumu yetkilileri, Google'ı mercek altına aldı. Buna göre yetkililer, Google'ın reklam sistemlerini inceleme kararı aldı. Dava, şirket aleyhine sonuçlanırsa Google,  çok zor durumda kalabilir. Hollanda ve Birleşik Krallık sınırları içerisinde belli bir süreliğine herhangi bir ticari anlaşma yapamayabilir!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Bu Uygulamaları Derhal Silin! App Store ve Google Play’de Reklam Dolandırıcılığı!

  Google Play ve App Store'daki uygulamaların bazılarında dolandırıcılık saptandı. App Store'da 10, Google Play'de ise 75 dolandırıcı uygulama bulundu.

  Google Pixel 7'nin Özellikleri Belli Oldu: 30 W Şarj Desteğiyle Gelecek!

  Yogesh Brar isimli bir kullanıcı, Google Pixel 7'nin teknik özelliklerini sızdırdı. Buna göre cihaz, 6.3 inç ve 90 Hz Oled ekrana sahip.

  Google Pixel Watch Fiyatı Belli Oldu! İşte Yeni Pixel Watch!

  Google, merakla beklenen Pixel Watch tanıtımını yakında gerçekleştirecek. Tanıtım öncesinde Google Pixel Watch özellikleri ve hatta fiyatı belli oldu. İşte ortaya çıkan Pixel Watch özellikleri ve fiyatı!

  TikTok, Snapchat ve Facebook’tan Sonra Sıra Google’da: 100 Milyon Dolarlık Tazminat Şoku

  Dünya devi Google, Photos uygulamasından dolayı 100 milyon dolarlık tazminat ödeyecek. Google, Photos uygulamasında gizlilik kanunlarını ihlal etmişti.

  Google Birleşik Krallıktan Kovulabilir: Dava Üstüne Dava!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et