R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  e-Devlet'ten Verilerin Sızdırıldığı İddiaları Hakkında Basın Açıklaması Geldi

  e-Devlet'in hacklendiği söylentilerinin hemen ardından e-Devlet ve İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından iddialarla ilgili açıklama geldi.

  unnamed
  unnamed R10 Editörü
  13.04.2022 14:41 885 1 dk okuma süresi
  e-Devlet'ten Verilerin Sızdırıldığı İddiaları Hakkında Basın Açıklaması Geldi
  Son Düzenleme:

  12 Nisan 2022 tarihinde akşam sularında Twitter'da bir dedikodu çıkageldi. Herkes korku içinde doğru olup olmadığını merak ediyordu. Söylentiye göre e-Devlet'in veri tabanından veri sızdırılmıştı.

  Kullanıcıların adres bilgileri, kimlik fotoğrafları, cep telefonu numaraları gibi bilgileri hackerlar tarafından ele geçirilmişti.

  Mesut Çevik ve İbrahim Haskoloğlu tarafından sosyal medya üzerinde bu dedikoduyu destekler nitelikte kanıtlar paylaşıldı. Tabii iddiaların hemen ardından resmi devlet kurumları tarafından yanıt gecikmedi. 

  Önce İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, sonra da e-Devlet resmi sosyal medya hesapları üzerinden açıklamada bulundu.

  e-Devlet Kapısı Dedikoduların Doğru Olmadığını Duyurdu

  İçişleri Bakanlığı Hack İddialarının Asılsız Olduğunu Söyledi

  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü (NVİGM) resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, sosyal medya dönen dedikoduların asılsız olduğunu belirtti.

  NVİGM’nin veri tabanında herhangi bir zafiyet bulunmadığı da söylendi.

  NVİGM, veri tabanında çipli kimlik fotoğraflarının bulunmadığını ve bu asılsız dedikoduyu yayan isimlerin hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunulacağına ayrıca dikkat çekti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Avza Uğur
   Avza Uğur 1 yıl önce
   En başından beri sahte aslında bu haber. Olay şu ki bu veriler daha önceden çalınan veriler ile aynı. Lakin Photoshop olduğu çok temiz anlaşılıyor.
   • unnamed
    unnamed 1 yıl önce
    Evet. Şu an herhangi bir memurla uygun bir fiyata anlaşıp SQL kopyasını alabilirsiniz. Verilere ulaşmak kolay bir haldeydi zaten.

  İlgili İçerikler:

  YouTube’un Yeni Para Kazanma Şartları Türkiye’ye Geldi!

  YouTube'un yeni para kazanma şartları, yeni kanallar için önemli fırsatlar sunuyor. Ancak reklam gelirleri için hala eski şartlar geçerli!

  STALKER 2’nin Yeni Fragmanı Geldi: Çernobil'in Kalbindeki Heyecan Verici Macera Başlıyor!

  Stalker 2'nin etkileyici fragmanı ortaya çıktı. Unreal Engine 5 teknolojisiyle geliştirilen oyun, dikkat çekici grafikler ile oyuncuları büyüleyecek.

  Windows Paint’e Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu Geldi: Herkes İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor!

  Microsoft, Paint uygulamasına OpenAI teknolojisi ile güçlendirilmiş 'Cocreator' isimli yeni bir görüntü oluşturma aracı ekledi.

  Togg Fiyatlarına Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Beklenen oldu ve Togg fiyatlarına zam geldi. Bu gelişme, elektrikli otomobil piyasasında önemli bir değişikliği işaret ediyor.

  e-Devlet'ten Verilerin Sızdırıldığı İddiaları Hakkında Basın Açıklaması Geldi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et