R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  e-Devlet'ten Verilerin Sızdırıldığı İddiaları Hakkında Basın Açıklaması Geldi

  e-Devlet'in hacklendiği söylentilerinin hemen ardından e-Devlet ve İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından iddialarla ilgili açıklama geldi.

  Ahmet Yücedağ Ahmet Yücedağ 13.04.2022 14:41 508 1 dk okuma süresi
  e-Devlet'ten Verilerin Sızdırıldığı İddiaları Hakkında Basın Açıklaması Geldi
  Son Düzenleme:

  12 Nisan 2022 tarihinde akşam sularında Twitter'da bir dedikodu çıkageldi. Herkes korku içinde doğru olup olmadığını merak ediyordu. Söylentiye göre e-Devlet'in veri tabanından veri sızdırılmıştı.

  Kullanıcıların adres bilgileri, kimlik fotoğrafları, cep telefonu numaraları gibi bilgileri hackerlar tarafından ele geçirilmişti.

  Mesut Çevik ve İbrahim Haskoloğlu tarafından sosyal medya üzerinde bu dedikoduyu destekler nitelikte kanıtlar paylaşıldı. Tabii iddiaların hemen ardından resmi devlet kurumları tarafından yanıt gecikmedi. 

  Önce İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, sonra da e-Devlet resmi sosyal medya hesapları üzerinden açıklamada bulundu.

  e-Devlet Kapısı Dedikoduların Doğru Olmadığını Duyurdu

  İçişleri Bakanlığı Hack İddialarının Asılsız Olduğunu Söyledi

  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü (NVİGM) resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, sosyal medya dönen dedikoduların asılsız olduğunu belirtti.

  NVİGM’nin veri tabanında herhangi bir zafiyet bulunmadığı da söylendi.

  NVİGM, veri tabanında çipli kimlik fotoğraflarının bulunmadığını ve bu asılsız dedikoduyu yayan isimlerin hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunulacağına ayrıca dikkat çekti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Avza Uğur
   Avza Uğur 4 ay önce
   En başından beri sahte aslında bu haber. Olay şu ki bu veriler daha önceden çalınan veriler ile aynı. Lakin Photoshop olduğu çok temiz anlaşılıyor.
   • Ahmet Yücedağ
    Ahmet Yücedağ 4 ay önce
    Evet. Şu an herhangi bir memurla uygun bir fiyata anlaşıp SQL kopyasını alabilirsiniz. Verilere ulaşmak kolay bir haldeydi zaten.

  İlgili İçerikler:

  Bir Erteleme Haberi de Hogwarts Legacy’den Geldi!

  Warner Bros, bu yıl sonuna kadar çıkması beklenen Hogwarts Legacy'i erteledi. Alınan erteleme kararıyla birlikte hayranlarını üzen Hogwarts Legacy'in yeni çıkış tarihi de belli oldu. İşte yeni Hogwarts Legacy çıkış tarihi!

  Steam’den Üzen Haber Geldi! Steam Oyun Fiyatlarına Zam!

  Uzun zamandır tüm oyun sektöründen bağımsız zam yapmayan Steam, herkesi üzdü. Steam, açıkladığı son zamla birlikte oyun fiyatlarında %800'ü bulan artış meydana geldi. İşte zamlanan Steam oyunları!

  iPhone 14 Canlı Tanıtımını Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

  Apple tarafından Eylül ayında yapılacak etkinliğin detayları belli olmaya başladı. Etkinliği canlı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

  Elif 1044

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, kişisel verilerinizin kontrolünü sağlayıp gizliliğinizi koruyabileceğiniz yeni özelliğini tanıttı.

  e-Devlet'ten Verilerin Sızdırıldığı İddiaları Hakkında Basın Açıklaması Geldi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et