R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Chrome Hatasının Çözümü İçin 8.000 Dolarlık Yarış!

  Google’nin Chrome web tarayıcısında son dönemde bir uzantı hatası yaşanıyor. Kullanıcıları fazlasıyla uğraştıran bu hatanın çözülememesi üzerine yarışma açıldı. İşte hatayı çözenin 8.000 Dolar kazanacağı o yarışmanın detayları!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  08.07.2022 11:48 1551 2 dk okuma süresi
  Chrome Hatasının Çözümü İçin 8.000 Dolarlık Yarış!
  Son Düzenleme:

  Çoğu web tarayıcısında olduğu gibi Google Chrome web tarayıcısında da uzantılar, kullanıcılara önemli özellikler ve kolaylıklar kazandırıyor. Ancak son dönemde Google Chrome kullanıcıları için bir tarayıcı uzantısı kolaylık sağlamaktan çok uğraştırıcı bir hale geldi. Chrome Uzantılar ekranında yer alan popüler uzantılardan birisinde geliştiricileri tarafından çözüme kavuşturulamayan 2 hata birden yaşanıyor. Uzantı geliştiricisinin bir türlü çözüme kavuşturamadığı popüler uzantıdaki hatanın giderilmesi için toplamda 8.000 Dolarlık bir ödül havuzu oluşturuldu. Uzantıdaki sorunu çözüme kavuşturanlara 8.000 Dolar hediye edilecek.

  Uzantıdaki 2 Hataya Toplam 8.000 Dolar

  Kullanıcıların sıklıkla kullandığı Chrome uzantıları, web tarayıcısına pek çok özellik kazandırıyor. Google’nin “Chrome Web Mağazası” üzerinden ulaşılabilen bu uzantılar arasında 50.000’i aşkın kullanıcısıyla “Crank Wheel Screen Sharing” uzantısı da bulunuyor. Bu uzantı kullanıcıya sağladığı kolaylıklar nedeniyle dikkat çekerken, yaşadığı hatayla kullanıcıları bezdirdi. Chrome’a eklenen uzantı çalıştırıldığında komple web tarayıcısının çökmesine neden oluyor.

  Crank Wheel Screen Sharing

  Şirket geliştiricileri uzantıda böylesine büyük olan bir hataya yol açan uzantıdaki hata/hataları çözmek için uzun süredir yoğun bir çaba sarf ediyor. Ancak şu ana kadar bir çözüm sağlanabilmiş durumda değil. Kullanıcıları uzantıdan uzaklaştıracak kadar içinden çıkılamayan bir hale gelen hata için şirketin kurucusu ve CEO’su “Joi Sigurdsson” tarafından bir açıklama yapıldı. Sigurdsson, hataya ilişkin olarak çözümle mücadele etmelerine rağmen bir sonuç alamadıklarını ve hatanın/hataların çözümü için bir ödül programına başlandığını açıkladı. Gerçekleştirilecek ödüllü yarış çerçevesinde toplam 8.000 Dolar tutarında bir ödül havuzunun oluşturulduğunu da açıkladı.

  Sigurdsson açıklamasının devamında uzantıdaki hatanın tarayıcının çökmesine kadar uzanan bir hata olduğunu, kullanıcıların “Olay Raporları” gönderimini gerçekleştirmediğini belirtti. Sigurdsson özellikle kullanıcıların tarayıcının “eylem simgesi” üzerinden gönderimin yapılması gerekirken, bunun yapılmadığı ve tarayıcının çökmesine neden olunduğu belirtti.

  Nisan 2022’den beri devam eden uzantıdaki hata kullanıcıların sadece %5 gibi bir dilimini etkiliyor. Uzantı Chrome Web Mağazası’ndan kaldırıp, geri yüklendikten sonra çözülmüş gibi olsa da kısa sürede aynı sorunu yaşatmaya başladı.

  Saatlik Çalışmaya 150 Dolar

  Şirket CEO’su Sigurdsson tarafından yapılan açıklamaya göre uzantıda tarayıcının çökmesine neden olan hatanın kaynağını belirleyenlere 4.000 Dolar hediye edileceği açıklandı. Şirket ayrıca söz konusu hatanın çözümü içinde 4.000 Dolar daha hediye edecek. Böylelikle sorunun tespit ve çözümü için katılımcılar ayrı ayrı ödülden faydalanabiliyor.

  Toplam 8.000 Dolarlık ödülün yanı sıra CrankWheel, uzantıdaki hataya ilişkin çalışma gerçekleştirecek yazılımcılar için saatlik 150 Dolar seviyesinde bir ödeme yapacağını taahhüt ediyor.

  Söz konusu Google Chrome Uzantı hatasını yaşayanlardan mısınız? Bu tip hatalara ilişkin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows Paint’e Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu Geldi: Herkes İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor!

  Microsoft, Paint uygulamasına OpenAI teknolojisi ile güçlendirilmiş 'Cocreator' isimli yeni bir görüntü oluşturma aracı ekledi.

  Google Drive Tablet ve Katlanabilir Telefonlar İçin Güncellendi: İşte Detaylar!

  Google Drive'ın son güncellemesi, Android tabanlı tablet ve katlanabilir telefon kullanıcıları için heyecan verici yeni özellikler sunuyor.

  Resmî Açıklama: ChatGPT Plus İçin Yeni Üyelikler Durduruldu!

  OpenAI CEO'su Sam Altman, DevDay etkinliğinin ardından yaşanan kullanım yoğunluğu sebebiyle ChatGPT Plus için yeni üyeliklerin durdurulduğunu açıkladı.

  YouTube, Yapay Zeka Denetimlerini Artırıyor: İçerik Üreticileri İçin Yeni Kurallar Geliyor!

  YouTube, yapay zeka içeriklerinin denetimini sıkılaştırmaya başlıyor. İçerik üreticileri için yeni kurallar getiriliyor!

  Chrome Hatasının Çözümü İçin 8.000 Dolarlık Yarış!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et