R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok'ta Büyük Değişim: O Özelliğini Geri Çekiyor!

  TikTok Instagram benzeri Shop özelliği ile çok ses getirmişti ancak devamlılığının olmadığı ortaya çıktı. Sosyal medya devi güncellemesini geri çekerek geri adım attığını duyurdu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  06.07.2022 17:37 1661 2 dk okuma süresi
  TikTok'ta Büyük Değişim: O Özelliğini Geri Çekiyor!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya platformları arasında rekabet hız kesmeden devam ediyor. Daha fazla kullanıcıya hitap etmek ve bir adım öne çıkmak için platformlar birbirlerinin özelliklerini de bünyelerine katmaya devam ediyor. Bu durum bazen olumlu karşılansa da bazen tepkilere neden olabiliyor ve başarısızlıkla sonuçlanabiliyor. 

  Instagram ile TikTok arasında ciddi bir rekabet olduğu ortada. Instagram’ın kopyalama ve uygulama başarısı oldukça dikkat çekiyor. Bu durumu kendi bünyesinde uygulamak isteyen TikTok’un ise sanıldığı kadar başarılı olamadığı belirlendi. Uygulamaya koyduğu Shop özelliğini bu sebeple geri çekti. 

  TikTok Shop Güncellemesini Geri Çekti!

  Sosyal medya üzerinden alışveriş yapabilmek kullanıcılar için son derece önemli olduğu gibi satıcılar için de büyük bir nimet olarak değerlendiriliyor. Shop özelliğini en doğru ve etkili şekilde kullanan platform Instagram olarak biliniyor. Aynı özelliği TikTok’ta 2021 yılının sonunda getirdiği güncelleme ile hayata geçirmek istedi. TikTok hesapları bir ticaret ağı olarak kullanılabilecekti. İlk etapta son derece ses getiren bu uygulamanın sonradan etkisini yitirdiği belirlendi. 

  Canlı Alışveriş Özelliği İlgi Görmedi

  Kısa videoların paylaşıldığı sosyal medya platformunda son alınan karara göre Shop özelliğinin geri çekildiği belirlendi. Bu özellikle birlikte kullanıcılar ürünleri inceleyerek satın alma imkanı buluyorlardı. Sık sık düzenlenen Shop canlı yayınları özellikle kozmetik alanında yapılan alışverişlerin çok daha verimli olmasını sağlıyordu. 

  TikTok tarafından yapılan değerlendirme ve hazırlanan rapor sonrasında İngiltere pazarında kullanıcıların dikkatini çekmeyerek beklenen etkiyi göstermediği belirlendi. Bu özellik İngiltere’de iptal edildi. Planlaması yapılan Fransa, İspanya, Almanya ve İtalya için de uygulamaya konulmamasına karar verildi. TikTok üzerinden markaların satış yapma stratejileri de değişmiş oldu. Yeni dönemde satıcılar ve markalar, ünlü isimler üzerinden yapacakları reklam ve canlı yayınlarla satışlarını artırmayı hedefliyorlar. Ancak hala bazı ülkelerde Shop canlı yayınlarının ve özelliklerinin test edilmesi planlanıyor. Bu ülkelerden biri kısa vadede Endonezya olarak belirlendi. Asya pazarında başarılı olabileceğine dair umutlar sürüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka, Prostat Kanserini Tespit Etti: Doktorları Geride Bıraktı!

  Yapay zeka, MR taramalarında prostat kanserini tespit etmede radyologlardan daha başarılı çıktı. Bu gelişme, gereksiz biyopsileri azaltarak iş yükünü hafifletecek.

  HyperOS 2.0 Güncellemesi Alacak Xiaomi, Redmi ve POCO Telefonlar Belli Oldu!

  Xiaomi, Android 15 tabanlı HyperOS 2.0 güncellemesiyle cihazlarını yeniliyor. İşte güncellemeyi alacak Xiaomi, Redmi ve POCO modellerinin tam listesi!

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  İtalya-Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?

  EURO 2024'ün nefes kesen mücadelesinde İtalya ile Arnavutluk karşı karşıya geliyor. Maçı TRT 1'den şifresiz ve canlı izlemek için detaylar haberimizde.

  TikTok'ta Büyük Değişim: O Özelliğini Geri Çekiyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et