R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Amazon, İnternet Sıralama Sitesi Alexa.com'un Fişini Çekti

  Amazon, bugün resmi olarak internet sıralama sitesi Alexa.com'u kapatıyor. Peki Alexa.com nedir ve neden kapandı?

  Omer Dursun Omer Dursun 01.05.2022 18:19 1596 2 dk okuma süresi
  Amazon, İnternet Sıralama Sitesi Alexa.com'un Fişini Çekti
  Son Düzenleme:

  1996'daki resmi açılışından yaklaşık 26 yıl sonra Alexa.com platformu 1 Mayıs'ta kapanıyor. Amazon, 1 Mayıs 2022 Pazar gününden itibaren Alexa.com ve Alexa.com'a bağlı hizmetlerini resmen durduruyor. 

  Şirket duyuruyu geçen yıl Aralık ayında yapmış ve web site sahiplerini uyarmıştı. Brewster Kahle ve Bruce Gilliat tarafından internet takip sitesi; web sitelerini sıralamak, içeriği doğru bir şekilde ölçmek ve anahtar kelime aramak için en güvenilir kaynaklardan biridir. 

  Ayrıca site, 30 milyondan fazla sitede küresel sıralamalar, web trafiği verileri ve diğer önemli bilgileri sunar.

  Amazon, resmi Alexa.com web sitesinde "Dijital kitleleri bulmanıza, erişmenize ve dönüştürmenize yardımcı olan yirmi yıldan sonra, 1 Mayıs 2022'den itibaren Alexa.com'u durdurma konusunda karar aldık" dedi.

  Alexa.com nedir?

  Alexa.com nedir?

  Alexa.com, 1 Nisan 1996'da kurulan dünyanın en popüler dijital içerik araştırma sitelerinden biridir. Brewster Kahle ve Bruce Gilliat tarafından kurulmuştur. Kısa sürede popüler olan hizmet, 1999'da Amazon tarafından yaklaşık 250 milyon dolara satın aldı.

  Alexa.com; web sitesi sıralamaları, içerik ve anahtar kelime araştırmaları gibi bilgiler sağlar. Bu site, 30 milyondan fazla web sitesinde küresel sıralamalar, web trafiği verileri ve diğer önemli bilgileri sunar.

  Alexa.com neden kapandı?

  Ne yazık ki Alexa.com'un Amazon tarafından neden kapatıldığı bilinmiyor. Şirket, yalnızca sitenin 1 Mayıs 2022'den veya bugünden itibaren iptal edildiğini açıkladı.

  Ancak Bleeping Computer sayfasına göre Alexa.com'un kapatılmasının nedeni muhtemelen popülerliğin azalmasıydı. Semrush verilerine göre Alexa.com'un organik trafiği önemli bir düşüş yaşamaya devam ediyor.

  Ancak Amazon, Alexa.com'un En İyi Siteleri ve Web Bilgi Hizmeti API'sinin 15 Aralık 2022'ye kadar aktif kalacağını belirtti.

  Peki siz Alexa.com'un kapatılması ile ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • LANCE
   LANCE 7 ay önce
   Yazık oldu gerçekten :(

  İlgili İçerikler:

  Google Açıkladı: İnternetin Yüzde 60’ı Kopya İçerikten Oluşuyor

  Google mühendisi, bir etkinlikte kopya içerik konusuna yer verdi. İnternetin neredeyse %60'ının kopya veya yinelenen içeriklerden oluştuğunu dile getirdi.

  Ahrefs Web Sitesi Denetleme Aracını Kullanıma Sundu, Üstelik Ücretsiz!

  Ahrefs, ücretsiz web site trafik denetleme aracını kullanıma açtı. Geliştirilen bu ücretsiz araç, web site trafiği hakkında özet analizler sunacak!

  Disney Plus’ta Marvel Rüzgarı: Wanda Vision’un Başarısı 2 Yan Dizi Çektirecek!

  Disney Plus platformunda büyük başarılara imza atan Marvel, iki yan dizi daha çekecek. Marvel, iki yan diziyi 2023'te piyasaya sürecek.

  İnternet Hızlandırma Yöntemleri Neler?

  İnternet hızlandırma yöntemleri, sorunların kaynağını bularak yüksek hız alınmasını sağlar. Hız sorunlarına modem, altyapı veya farklı etkenler neden olur.

  Amazon, İnternet Sıralama Sitesi Alexa.com'un Fişini Çekti

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et