R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Amazon, İnternet Sıralama Sitesi Alexa.com'un Fişini Çekti

  Amazon, bugün resmi olarak internet sıralama sitesi Alexa.com'u kapatıyor. Peki Alexa.com nedir ve neden kapandı?

  Omer Dursun Omer Dursun 01.05.2022 18:19 1487 2 dk okuma süresi
  Amazon, İnternet Sıralama Sitesi Alexa.com'un Fişini Çekti
  Son Düzenleme:

  1996'daki resmi açılışından yaklaşık 26 yıl sonra Alexa.com platformu 1 Mayıs'ta kapanıyor. Amazon, 1 Mayıs 2022 Pazar gününden itibaren Alexa.com ve Alexa.com'a bağlı hizmetlerini resmen durduruyor. 

  Şirket duyuruyu geçen yıl Aralık ayında yapmış ve web site sahiplerini uyarmıştı. Brewster Kahle ve Bruce Gilliat tarafından internet takip sitesi; web sitelerini sıralamak, içeriği doğru bir şekilde ölçmek ve anahtar kelime aramak için en güvenilir kaynaklardan biridir. 

  Ayrıca site, 30 milyondan fazla sitede küresel sıralamalar, web trafiği verileri ve diğer önemli bilgileri sunar.

  Amazon, resmi Alexa.com web sitesinde "Dijital kitleleri bulmanıza, erişmenize ve dönüştürmenize yardımcı olan yirmi yıldan sonra, 1 Mayıs 2022'den itibaren Alexa.com'u durdurma konusunda karar aldık" dedi.

  Alexa.com nedir?

  Alexa.com nedir?

  Alexa.com, 1 Nisan 1996'da kurulan dünyanın en popüler dijital içerik araştırma sitelerinden biridir. Brewster Kahle ve Bruce Gilliat tarafından kurulmuştur. Kısa sürede popüler olan hizmet, 1999'da Amazon tarafından yaklaşık 250 milyon dolara satın aldı.

  Alexa.com; web sitesi sıralamaları, içerik ve anahtar kelime araştırmaları gibi bilgiler sağlar. Bu site, 30 milyondan fazla web sitesinde küresel sıralamalar, web trafiği verileri ve diğer önemli bilgileri sunar.

  Alexa.com neden kapandı?

  Ne yazık ki Alexa.com'un Amazon tarafından neden kapatıldığı bilinmiyor. Şirket, yalnızca sitenin 1 Mayıs 2022'den veya bugünden itibaren iptal edildiğini açıkladı.

  Ancak Bleeping Computer sayfasına göre Alexa.com'un kapatılmasının nedeni muhtemelen popülerliğin azalmasıydı. Semrush verilerine göre Alexa.com'un organik trafiği önemli bir düşüş yaşamaya devam ediyor.

  Ancak Amazon, Alexa.com'un En İyi Siteleri ve Web Bilgi Hizmeti API'sinin 15 Aralık 2022'ye kadar aktif kalacağını belirtti.

  Peki siz Alexa.com'un kapatılması ile ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • LANCE
   LANCE 3 ay önce
   Yazık oldu gerçekten :(

  İlgili İçerikler:

  Google Play Güncellemesi Gizlilik Endişesi Nedeniyle Tepki Çekti!

  Google tarafından yayınlanan yeni Play Store güncellemesi ile gizlilik kurallarında bir dizi değişikliğe gidildi. Yapılan değişiklikler, kullanıcılardan tepki topladı. İşte detaylar!

  Elif 1278

  Geniş Bant İnternet Hızı Arttırılıyor! Yeni Hız Kaç Mbps Olacak?

  ABD'de gündeme gelen en düşük geniş bant internet hızı sınırlarının arttırılması, kullanıcı cephesini umutlandırdı. Peki 2022 yılında halen uygulanan ve yetersiz olduğu belirtilen geniş bant internet hızındaki en düşük sınırlar arttırılacak mı?

  İnternet paylaşımı nasıl yapılır?

  İnternet paylaşımı yapmak, aktif bağlantısı olmayan cihazlara internet ulaştırmak için en ideal yöntemdir. İnternet paylaşımı yaparken göz önünde bulundurulması gereken pek çok farklı durum vardır. İnternet paylaşımı ne anlama gelir ve nasıl yapılır?

  İnternet Kesintileri Nedeniyle Yaşanan Kaybın Detayları Belli Oldu!

  Ülkelerin çeşitli nedenlerle uyguladıkları internet kesintisi politikaları, küresel ekonomiye zarar veriyor. Hazırlanan bir rapora göre 2022 yılında internet kesintilerine bağlı yaşanan zarar, henüz Temmuz ayında olunmasına rağmen 2021'i geçti.

  Amazon, İnternet Sıralama Sitesi Alexa.com'un Fişini Çekti

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et