R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube Shorts Risk Oluşturuyor: Bu Defa Kendi Firmasını Tedirgin Ediyor!

  YouTube Shorts'un popülerliği, sosyal medya dünyasını ve özellikle YouTube platformunu nasıl etkiledi? Bu haberimizde YouTube Shorts'un yükselişi ve bu yükselişin YouTube için oluşturduğu tehditleri detaylı bir şekilde inceliyoruz.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  05.09.2023 18:15 2124 1 dk okuma süresi
  YouTube Shorts Risk Oluşturuyor: Bu Defa Kendi Firmasını Tedirgin Ediyor!
  Son Düzenleme:

  TikTok'un yükselişiyle sosyal medya dünyasında dikey ve kısa video özelliğinin önemi giderek arttı. Artık kısa video özelliğini sosyal medya platformları için kaçınılmaz bir özellik olarak görüyoruz. Ancak bu özellik, her platform için olumlu mu, yoksa olumsuz mu?

  YouTube Shorts'un Popülaritesinin Yükselişi

  Özellikle son dönemlerde, YouTube Shorts büyük bir popülerlik kazandı. İçerik üreticilerinin bu özellikle ilgili kazanç programına dahil olmaları, daha fazla içerik üreticiyi bu alana çekti. Ancak bu durum, YouTube’un kendi yöneticilerini endişelendiriyor.

  YouTube Shorts'un popülerliği, uzun videoların ilgisini azaltıyor. YouTube, en büyük gelirini uzun videolar üzerinden elde ediyor. Dolayısıyla kısa videoların bu kadar popüler hale gelmesi, platform için ciddi bir gelir kaybı riski oluşturuyor.

  YouTube yöneticileri, uzun videolara olan ilginin azalmasından duydukları endişeyi gizlemiyor. Bu nedenle YouTube Shorts videolarının uzun videolara da pozitif bir etki yapacak şekilde optimizasyon planları üzerinde düşünüyorlar. Ancak YouTube Shorts özelliğinin tamamen kaldırılmasının pek mümkün olmadığı da bir gerçek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube Create Türkiye Sahnelerinde: Yenilikçi Video Oluşturma Deneyimi Başlıyor!

  YouTube Create artık Türkiye'de! İçerik üreticileri, ücretsiz araçlarla yaratıcılıklarını serbest bırakarak etkileyici videolar oluşturabilecekler.

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Xiaomi, Kendi İşlemcisini Geliştiriyor: Teknoloji Sahnesinde Yeni Bir Devrim!

  Xiaomi, ARM işbirliğiyle kendi işlemcisini geliştiriyor. Firma, maliyet tasarrufu ve pazar rekabetinde yeni bir dönem başlatıyor.

  YouTube Shorts Risk Oluşturuyor: Bu Defa Kendi Firmasını Tedirgin Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et