R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube Shorts Risk Oluşturuyor: Bu Defa Kendi Firmasını Tedirgin Ediyor!

  YouTube Shorts'un popülerliği, sosyal medya dünyasını ve özellikle YouTube platformunu nasıl etkiledi? Bu haberimizde YouTube Shorts'un yükselişi ve bu yükselişin YouTube için oluşturduğu tehditleri detaylı bir şekilde inceliyoruz.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  05.09.2023 18:15 1639 1 dk okuma süresi
  YouTube Shorts Risk Oluşturuyor: Bu Defa Kendi Firmasını Tedirgin Ediyor!
  Son Düzenleme:

  TikTok'un yükselişiyle sosyal medya dünyasında dikey ve kısa video özelliğinin önemi giderek arttı. Artık kısa video özelliğini sosyal medya platformları için kaçınılmaz bir özellik olarak görüyoruz. Ancak bu özellik, her platform için olumlu mu, yoksa olumsuz mu?

  YouTube Shorts'un Popülaritesinin Yükselişi

  Özellikle son dönemlerde, YouTube Shorts büyük bir popülerlik kazandı. İçerik üreticilerinin bu özellikle ilgili kazanç programına dahil olmaları, daha fazla içerik üreticiyi bu alana çekti. Ancak bu durum, YouTube’un kendi yöneticilerini endişelendiriyor.

  YouTube Shorts'un popülerliği, uzun videoların ilgisini azaltıyor. YouTube, en büyük gelirini uzun videolar üzerinden elde ediyor. Dolayısıyla kısa videoların bu kadar popüler hale gelmesi, platform için ciddi bir gelir kaybı riski oluşturuyor.

  YouTube yöneticileri, uzun videolara olan ilginin azalmasından duydukları endişeyi gizlemiyor. Bu nedenle YouTube Shorts videolarının uzun videolara da pozitif bir etki yapacak şekilde optimizasyon planları üzerinde düşünüyorlar. Ancak YouTube Shorts özelliğinin tamamen kaldırılmasının pek mümkün olmadığı da bir gerçek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube Music, Dinleyiciler İçin Yeni Ruh Hali Seçeneklerini Kullanıma Sundu!

  YouTube Music, dinleyicilere ruh hallerine uygun şarkılar sunan beş yeni filtreyi kullanıma sundu. Özellik, kullanıcılara özelleştirilmiş müzik deneyimi sunacak.

  Samsung Galaxy Buds FE'nin Avrupa Fiyatı Belli Oldu!

  Samsung Galaxy Buds FE'nin beklenen özellikleri ve Avrupa'da satışa sunulacak fiyatı hakkında yeni bilgiler geldi. Peki, Galaxy Buds FE fiyatı ne kadar olacak?

  Google Play Store Güncelleniyor: Youtube Shorts Tarzı Videolar Geliyor!

  Google Play Store, Youtube Shorts videolarıyla uygulama ve oyun tanıtımlarını yeniden şekillendiriyor. Amerika'da başlayan bu yenilik yakında herkese sunulacak.

  Apple, Kendi Yapay Zekasını Geliştirmeye Devam Ediyor: Günde Milyonlarca Dolar Harcıyor!

  Apple'ın yapay zekaya günlük maddi kaynak ayırdığı ve şirketin geliştirdiği Ajax adlı dil modelinin ChatGPT'ye göre daha ileri kapasitede olduğu belirtiliyor.

  YouTube Shorts Risk Oluşturuyor: Bu Defa Kendi Firmasını Tedirgin Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et