R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube’a Yeni Özellik Geliyor: Rastgele Videolar İçin ‘Bir Şeyler Oynat’ Butonu Test Ediliyor!

  YouTube platformu, izleyicilerin keşif deneyimini zenginleştirmek adına onlara rastgele video oynatma imkânı veren yenilikçi bir düğmenin test sürecini başlattı. Bu özellik, ne izleyeceğine karar veremeyen kullanıcılar için ideal bir çözüm olabilir.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  07.11.2023 14:00 1867 2 dk okuma süresi
  YouTube’a Yeni Özellik Geliyor: Rastgele Videolar İçin ‘Bir Şeyler Oynat’ Butonu Test Ediliyor!
  Son Düzenleme:

  Google’ın video platformu devi YouTube, kullanıcı deneyimini renklendirmek için yeni özellikler sunmaya aralıksız devam ediyor. Bu yeniliklerden en dikkat çekeni ise kullanıcıların rastgele içerik keşfetmesine olanak tanıyan ve şu anda sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test edilen bir özellik: ‘Bir şeyler oynat’ butonu.

  Bu butona dokunulduğunda ne oluyor? Eğer bu yeniliği deneme şansı bulanlardan biriyseniz karşınıza kullanıcı tercihlerinize uygun Shorts videolarının rastgele sıralandığını göreceksiniz. YouTube’un algoritması izleme geçmişinizi, abone olduğunuz kanalları ve verdiğiniz beğenileri temel alarak sizin için ilginç bulabileceğiniz kısa videoları ekrana getiriyor.

  Kısıtlı Kullanımda Olan ‘Keşfet’ Butonu

  Bu özellik şu anda yalnızca küçük bir kullanıcı grubu tarafından deneyimleniyor. YouTube yetkililerinden konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmediği için özelliğin tüm detaylarını henüz bilmiyoruz. Ancak YouTube dünyasında geçirdiğimiz zamanın büyük bir kısmını düşünürsek bu rastgele keşif butonu, ‘Acaba şimdi ne izlesem?’ diye düşünen pek çok kişi için cazip bir yenilik olabilir.

  Her gün milyonlarca video arasından seçim yapmak, özellikle ne izlemek istediğinizi bilmediğiniz zamanlarda zorlayıcı olabilir. YouTube’un bu yeni özelliği ile kullanıcılar, yeni içerikler keşfetme konusunda sürprizlere açık bir tutum sergileyebilirler. Belki de bu rastgele seçimler, onları hiç beklemedikleri ancak tam da ilgi alanlarına hitap eden bir içeriğin hayranı haline getirebilir.

  Kullanıcıların bu yeni buton hakkında ne düşündüğü ve nasıl bir etkileşim sergileyeceği merak konusu olmaya devam ediyor. YouTube’un bu yeniliği kalıcı hale getirip getirmeyeceği ve daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunup sunmayacağı ise zamanla netleşecek. Şimdilik gözler, kullanıcı geri bildirimlerinde ve YouTube’un resmî duyurularında olacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Google Drive Yeniliklerle Güncellendi: Videolar Artık Daha Akıcı

  Google Drive, yeni özelliklerle beraber güncellendi. Yeni videolar, artık daha akıcı, arama daha kolay, sorgu süreleri uzadı.

  Yapay Zeka Güvenliğinde Yeni Bir Çağ: Morris II Virüsü Alarmı

  Yapay zeka güvenliği tehdit altında. Morris II, ChatGPT ve Google Gemini'yi etkileyen ilk virüs oldu.

  Yeni Nesil Chromecast with Google TV Geliyor: Yeni Bir Çağ Başlıyor!

  Google'ın yeni nesil Chromecast with Google TV'si yakında geliyor. Cihaz, daha fazla depolama, gelişmiş özellikler ve yüksek performans sunacak.

  YouTube'da Resim İçinde Resim Özelliği Herkese Açılıyor!

  Google, YouTube'da resim içinde resim fonksiyonunu herkese açıyor. Şimdilik premium kullanıcılarına özel bu özellik hakkında yakında açıklama gelecek!

  YouTube’a Yeni Özellik Geliyor: Rastgele Videolar İçin ‘Bir Şeyler Oynat’ Butonu Test Ediliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et