R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube’a Dream Screen (Yeşil Perde) Teknolojisi Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, dream screen (yeşil perde) özelliğini platformuna ekliyor. Bu sayede kullanıcılar, yapay zeka yardımıyla videolarını daha etkileyici bir hale getirebilecekler.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  22.09.2023 16:07 1719 2 dk okuma süresi
  YouTube’a Dream Screen (Yeşil Perde) Teknolojisi Geliyor: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Dijital yayıncılıkta video içeriği oluşturma süreçleri sürekli bir evrim içerisinde. YouTube, bu evrimin öncülüğünü yaparak yeni teknolojiler ve özelliklerle kullanıcılarına daha iyi deneyimler sunmayı amaçlıyor.

  Dream Screen Geliyor: Yeşil Perde Teknolojisinin Dijital Dönüşümü

  Önceleri sadece özel efektlerde kullanılan yeşil perde teknolojisi, şimdi her yayıncının elinin altında. YouTube, Dream Screen adında bir yenilikle bu teknolojiye yeni bir soluk getiriyor. 

  Bu teknoloji, yapay zeka kullanarak gerçek zamanlı yeşil perde efektleri oluşturabiliyor. Kullanıcılar, bu sayede arka planlarına AI tarafından oluşturulan görseller veya videolar ekleyebilme avantajına sahip olacaklar. Bu özellik, 2024'te YouTube Shorts kullanıcıları için kullanıma sunulacak.

  Yapay Zeka ile İçerik Üretiminde Devrim

  YouTube, yapay zekanın sadece arka plan değiştirmeyle sınırlı kalmayacağının altını çiziyor. İçerik üreticilerine:

  • Video projeleri için öneriler sunma,
  • Şablon hazırlama konularında yardımcı olma,
  • Kullanıcıların komutlarına uygun arka plan müzikleri bulma gibi birçok özellik ekleniyor.

  Bu sayede içerik üreticilerinin işleri daha da kolaylaşacak ve daha profesyonel içerikler üretebilmelerine olanak sağlanacak.

  Yapay Zeka Destekli Dublaj ve YouTube Create Uygulaması

  Metin üzerinden çeviri yaparak videolara otomatik dublaj eklemek artık hayal değil. YouTube, bu konuda yapay zeka teknolojisinden yararlanarak içerik üreticilere büyük bir kolaylık sağlıyor.

  Aynı zamanda mobil cihazlar üzerinden videoları kolayca düzenleyebileceğiniz YouTube Create uygulaması da yakında kullanıcıların hizmetine sunulacak. Bu uygulama, mobilde video düzenleme süreçlerini daha pratik ve profesyonel hale getirecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  AMD Anti-Lag 2 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler!

  AMD, oyunlarda gecikmeyi %37 azaltan Anti-Lag 2 teknolojisini tanıttı. Radeon RX 5000/6000 serisi ve Ryzen 600 GPU'larla uyumlu, CS2'de kullanıma hazır.

  iOS 18 ile iPhone'lara Yeni Emojiler Geliyor: İşte Gelecek Emojiler!

  iOS 18'in yeni emojileri duyuruldu! Göz altı torbaları olan yüz, parmak izi ve daha fazlasıyla mesajlaşmalarınızı renklendirecek yeni emojiler geliyor.

  Poco F6 ve Poco F6 Pro Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Merakla beklenen Poco F6 ve F6 Pro tanıtıldı. Güçlü özellikler, üstün performans ve rekabetçi fiyatlarla dikkat çeken bu telefonların tüm detaylarını öğrenin.

  Twitter'da (X) Beğeniler Gizlenebilecek: İşte Detaylar!

  Elon Musk, X platformunda (Twitter) herkese açık beğenilerin gizleneceğini duyurdu. Bu değişiklik, kullanıcıların özgürce etkileşimde bulunmasını hedefliyor.

  YouTube’a Dream Screen (Yeşil Perde) Teknolojisi Geliyor: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et