R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yazılım Devi Microsoft'un Yaptığı Hataya Çok Şaşıracaksınız!

  Ignite 2022 etkinliğinde resmi duyuruları paylaşan teknoloji devi Microsoft, iddialara göre yanlışlıkla Windows 12 arayüzünü gösterdi. Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  14.10.2022 17:30 1823 2 dk okuma süresi
  Yazılım Devi Microsoft'un Yaptığı Hataya Çok Şaşıracaksınız!
  Son Düzenleme:

  Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz günlerde Ignite 2022 isimli etkinliğini düzenledi. Daha çok Microsoft 365 odaklı haberler paylaşan şirket, akıl almaz bir hata yaptı.  

  Duyuruları paylaştığı sırada Microsoft, farklı bir Windows arayüzünü de gösterdi. Bu paylaşımın ardından birçok kişinin düşündüğü tek şey, Microsoft’un yanlışlıkla Windows 12 arayüzünü gösterdiği oldu.  

  İsimsiz bir arayüz göründü  

  Ignite etkinliğinde duyurular yapan Microsoft, yanlışlıkla bir ekran görüntüsünü paylaştı. Paylaşımdan sonra birçok kişi, ekran görüntüsündeki isimsiz arayüzün, Windows 12 arayüzü olduğunu iddia etti.  

  Microsoft, şu anda bilindiği üzere Next Valley olarak isimlendirdiği bir sonraki Windows sürümü için çalışıyor. Temmuz ayında yayımlanan haberlere göre şirket, 3 yıllık bir gelişim aşamasına girdiğini açıklamıştı. Açıklamanın üzerine, Windows 12 olarak isimlendirilecek olan bir sonraki sürümün de 2024 yılında piyasaya sürüleceği iddiaları güçlendi. 

  Ancak Ignite etkinliğindeki bu beklenmedik durum, Windows 12’nin daha erken çıkmasına veya değiştirilmesine neden olabilir.  

  İddia edilen yeni arayüzde neler var? 

  Windows 12’ye ait olduğu iddia edilen arayüz, şu anki Windows arayüzünden oldukça farklı. Ayrıca daha öncekilere de hiç benzemiyor.

  Paylaşılan görüntülere göre yeni arayüzün en dikkat çeken kısmı, başlat menüsü oldu. Aynı MacBook’ta olduğu gibi başlat menüsünün havada durduğunu görüyoruz. 

  Ayrıca sol üst kısımda yer alan hava durumu bilgisi de yine değişen özellikler arasında yer alıyor. Sağ kısımda yer alan sistem ikonları ve arama çubuğu, arayüzün dokunmatik bir cihaz için tasarlandığı izlenimini veriyor. 

  Görenlerin de dokunmatik ekranlı cihazlara uyum sağlayacağını düşündüğü bu arayüzün, Windows 11 için gelme ihtimali yüksek görünüyor.  

  Paylaşılanlarla ilgili Microsoft'tan herhangi bir açıklama yapılmadı. Yani ekran görüntülerinin Windows 12'ye ait olup olmadığı belli değil

  Ancak Microsoft'un bir teknoloji devi olduğu gerçeği düşünüldüğünde bu hatanın oldukça amatör olduğunu söyleyebiliriz. Kim bilir, belki de bu bir hata değil, kullanıcıların tepkisine yönelik bir araştırmadır! 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  GTA 5, 200 Milyondan Fazla Sattı: Tarihin En Çok Satan Oyunları Arasına Girdi!

  Rockstar Games'in GTA 5'i, dünya çapında 200 milyondan fazla satış yaparak tarihin en çok satan üçüncü oyunu oldu ve yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

  Baldur’s Gate 3 iPad ve iPhone’lara Gelebilir: Hem de Çok Yakında!

  Baldur's Gate 3, iOS için geliyor! 2025'te iPad Pro ve iPhone Pro modellerinde oynanabilecek; Larian Studios, Apple'ın MetalFX teknolojisini kullanacak.

  Gemini, Çok Daha Hızlı Cevaplar Verecek: İşte Detaylar!

  Google'ın yapay zeka sohbet robotu Gemini, Android kullanıcıları için real-time yanıt verme ve müzik servisleri entegrasyonu gibi yeni özellikler sunuyor.

  Poco C61 Çok Yakında Geliyor: İşte Lansman Tarihi!

  Poco C61, 26 Mart'ta tanıtılacak! Telefon, MediaTek Helio G36, 90Hz LCD ekran, çift kamera kurulumu ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

  Yazılım Devi Microsoft'un Yaptığı Hataya Çok Şaşıracaksınız!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et