R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows Paint’e Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu Geldi: Herkes İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor!

  Microsoft, Paint uygulamasına OpenAI teknolojisi ile güçlendirilmiş 'Cocreator' isimli yeni bir görüntü oluşturma aracı ekledi. Windows 11 kullanıcıları, artık DALL-E teknolojisi destekli 'Cocreator' özelliği sayesinde metinden görüntü oluşturma deneyimini yaşayabilecekler. Bu yenilik, Paint uygulamasının işlevselliğini önemli ölçüde artırıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  01.12.2023 15:18 3664 1 dk okuma süresi
  Windows Paint’e Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu Geldi: Herkes İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, tüm kullanıcılar için Windows Paint uygulamasına devrim niteliğinde bir yenilik getirdi: Yapay zeka görüntü oluşturucu. Eylül ayında keşfedilen kod dizeleri, Microsoft'un Paint uygulamasına yapay zeka tabanlı bir görüntü oluşturma özelliği ekleyeceğini işaret ediyordu. Şimdi ise bu özellik, Windows Insider kullanıcılarının ardından tüm kullanıcılara açık hale geldi. OpenAI'nin DALL-E 3 modelini kullanan bu yeni özellik, kullanıcılara hayal güçlerini zorlayacak bir deneyim sunuyor.

  Cocreator: Yapay Zeka ile Sanatın Buluşması

  Paint'teki yeni Cocreator özelliği, kullanıcıların yalnızca birkaç tıklama ile görseller oluşturmasına olanak tanıyor. DALL-E 3 modeli tarafından desteklenen bu özellik, daha önce yalnızca sınırlı bir kullanıcı grubuna sunulmuştu. Şimdi ise herkes, bu yenilikten faydalanabilecek. Cocreator düğmesi ile kullanıcılar, hayal ettikleri bir nesnenin veya sahnenin açıklamasını girerek, oluşturulan üç farklı görüntü arasından seçim yapabiliyorlar.

  Windows Paint'teki Cocreator özelliğini kullanmak oldukça kolay. Microsoft Paint'i açın ve araç çubuğundaki Cocreator simgesini seçerek yan paneli açın. Daha sonra oluşturmak istediğiniz görüntünün açıklamasını metin kutusuna yazın. Metni girdikten sonra görselinizi oluşturmak istediğiniz stili seçin ve Oluştur düğmesine tıklayın. Cocreator, isteğinize uygun üç farklı görüntü seçeneği sunacak. Seçtiğiniz görseli Paint tuvaline aktarmak da mümkün.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Windows Paint’e Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu Geldi: Herkes İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et