R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft'tan Önemli Duyuru: Windows 7'den Windows 11'e Ücretsiz Yükseltme Dönemi Sonlandı!

  Windows 7 veya 8 ürün anahtarı kullanarak Windows 11'i etkinleştirmek artık sonlandı. Microsoft, Windows 11'e olan ücretsiz yükseltme fırsatını rafa kaldırdı. Windows 10 kullanıcıları ise hâlâ Windows 11'e ücretsiz geçiş yapabilecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  01.10.2023 16:05 3028 2 dk okuma süresi
  Microsoft'tan Önemli Duyuru: Windows 7'den Windows 11'e Ücretsiz Yükseltme Dönemi Sonlandı!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları için uzun süredir devam eden ücretsiz yükseltme olanaklarını sonlandırdığını açıkladı. Bu, özellikle Windows 7 ve 8 kullanıcıları için modern Windows sürümlerine geçişin artık bir maliyeti olacağı anlamına geliyor. 

  Windows 10'un piyasaya sürülmesiyle birlikte Microsoft, kullanıcılara eski Windows sürümlerinden yeni sürüme ücretsiz geçiş olanağı sunmuştu. Bu olanağın 2016 yılında son bulması planlanmış, fakat hiçbir açıklama yapılmamış ve hizmet sunulmaya devam edilmişti. Windows 11'le birlikte aynı ücretsiz yükseltme yolu tekrar kullanıcılara sunulmuştu.

  Eski Lisans Anahtarları Artık Geçersiz!

  Microsoft'un yaptığı son açıklamaya göre artık eski Windows 7/8 anahtarları ile yeni Windows sürümlerine geçiş yapılamayacak. Bu, eski Windows sürümlerinden yeni sürümlere geçiş yapmayı düşünen kullanıcılar için önemli bir değişiklik. 

  Windows 11'i etkinleştirmek için artık yeni bir lisans anahtarı gerekecek. Bu da kullanıcılar için ek bir maliyet demek. Eski anahtarlar, sadece Windows 11 sürüm 22H2'yi etkinleştirmek için kullanılabilecek. Yeni 24H2 sürümü ve sonraki sürümler için bu anahtarlar işe yaramayacak.

  Windows 10'dan 11'e Geçiş Ücretsiz Olarak Devam Edecek 

  Öte yandan Windows 10 kullanıcıları için durum farklı. Microsoft, Windows 10'dan Windows 11'e geçişin hâlâ ücretsiz olduğunu belirtiyor. Bu, Windows 10 kullanıcılarının, en yeni Windows sürümünü ek bir maliyet olmadan deneyimleyebilecekleri anlamına geliyor. Windows 10 kullanıcıları, modern ve güncellenmiş işletim sisteminin avantajlarından yararlanabilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Messenger’da Uçtan Uca Şifreleme Dönemi Başlıyor: İşte Detaylar!

  Messenger’ın uçtan uca şifreleme özelliği, kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini ön plana çıkarıyor. Güvenli iletişim için yeni bir dönem başlıyor.

  Windows 12 Geliyor: 2024’ün Haziran Ayında Tanıtılabilir!

  Microsoft'un yapay zeka tabanlı yeni işletim sistemi Windows 12'nin, 2024 Haziran'ında tanıtılması bekleniyor. Yapılan açıklamalar, bu yeni gelişmeyi doğruluyor!

  Windows Paint’e Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu Geldi: Herkes İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor!

  Microsoft, Paint uygulamasına OpenAI teknolojisi ile güçlendirilmiş 'Cocreator' isimli yeni bir görüntü oluşturma aracı ekledi.

  Microsoft, ChatGPT'yi Windows 11 Komut Satırına Getiriyor: İşte Detaylar!

  Microsoft, Windows 11'e ChatGPT entegrasyonu getirerek komut satırını daha akıllı ve kullanıcı dostu hale getiriyor.

  Microsoft'tan Önemli Duyuru: Windows 7'den Windows 11'e Ücretsiz Yükseltme Dönemi Sonlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et