R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 12 ile Abonelik Dönemi Başlıyor!

  Windows 12 hakkında dolaşan dedikoduların ardı arkası kesilmiyor, ancak yakın zamanlıda gelen bir bilgi tüm dikkatleri üzerine çekti. Edinilen bilgilere göre Microsoft, Windows 12'yi abonelik esaslı bir işletim sistemine dönüştürebilir.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  06.10.2023 15:46 3094 2 dk okuma süresi
  Windows 12 ile Abonelik Dönemi Başlıyor!
  Son Düzenleme:

  Windows kullanıcıları arasında bir süredir dile getirilen ‘abonelik tabanlı işletim sistemi’ konusu, Windows 12 ile gerçeğe dönüşüyor olabilir. Son sızıntılar, Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi olan Windows 12'nin bu yönde bir adım atmış olabileceğini gösteriyor.

  Alman Medyasından Sızan Bilgiler

  Alman medya kuruluşu olan Deskmodder, yaptığı incelemeler sonucunda Windows 11 23H2 önizleme sürümü ile bazı kıyaslamalarda bulundu. Bu kıyaslamalar sırasında INI yapılandırma dosyasında abonelikle alakalı bazı izlere rastlandı. Microsoft'un yapay zeka teknolojilerini, Windows'un geleceğinde nasıl bir yere koyacağına dair önceki açıklamaları da bu sızıntılarla örtüşüyor.

  Microsoft Bulut Teknolojilerine mi Yöneldi?

  Microsoft, yeni Windows versiyonlarıyla birlikte işletim sistemini web tabanlı hale getirme niyetini saklamıyor. Geçtiğimiz aylarda Cloud PC seçeneklerinin Ayarlar menüsünde kullanıcılar tarafından görüntülenmesi, bu yöndeki adımların ilk işaretleri olabilir. CorePC adında, modüler ve tamamen özelleştirilebilir bir Windows versiyonu üzerinde çalışıldığına dair sızıntılar da bu tezi güçlendiriyor. Bu, Microsoft'un Windows 11'i daha bulut merkezli bir yapıya taşıma planının bir parçası olabilir.

  Bulut Destekli Windows 12

  Son zamanlarda ortaya çıkan bir başka bilgi ise Microsoft'un Windows 12 işletim sisteminin bulut destekli bir versiyonunu geliştirdiğiydi. Microsoft'tan bu iddialar hakkında henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da Windows 12'nin abonelik tabanlı bir yapıyla sunulabileceği ve yapay zeka özelliklerini bu yapı içerisinde barındırabileceği düşünülüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Apple Watch Series 10, Tasarım ve Özellikleri ile Merak Uyandırıyor!

  Apple Watch Series 10, daha ince kasa ve daha büyük ekran ile geliyor. Ünlü analist Kuo'ya göre yeni model Eylül ayında iPhone 16 serisiyle tanıtılabilir.

  Deadpool ve Wolverine: Gişede Avengers ile Yarışacak

  Bu yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan Deadpool & Wolverine, Marvel'ın sevilen iki karakterini bir araya getirerek sinemaseverlerle buluşacak. İlk öngörüler, filmin gişe rakamlarının Avengers filmleriyle yarışabileceğini ve hatta bazılarını geçeb

  iOS 18 ile Eski iPhone'lara Yeni Nefes! İşte Kullanabileceğiniz Özellikler

  Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 18, iPhone XR ve XS gibi eski modellere de güncelleme imkanı sunuyor. Peki, bu eski cihazlarda hangi yeni özellikleri kullanabileceksiniz? İşte detaylar...

  Windows 12 ile Abonelik Dönemi Başlıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et