R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Geliyor: İşte Belirlenen Tarih!

  Microsoft, 2024 yılında Windows 12 işletim sistemini piyasaya sürmeyi planlasa da, Windows 11 kullanıcıları için güncellemeleri sürdürüyor. Şirket, yakın zamanda Windows 11'in Moment 5 güncellemesinin yayınlanacağı tarihi duyurdu.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  26.12.2023 18:41 1249 2 dk okuma süresi
  Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Geliyor: İşte Belirlenen Tarih!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, teknoloji dünyasında dev adımlar atmaya devam ediyor ve bu kez gözler, Windows 11 Moment 5 güncellemesine çevriliyor. 2024 yılının ikinci yarısında yapay zeka destekli bir deneyimle yeni nesil Windows işletim sistemini sunmayı planlayan şirket, bu büyük lansmandan önce Windows 11 için önemli bir ‘Moment’ güncellemesi daha yapmayı hedefliyor. Yeni raporlara göre bu güncelleme, Şubat 2024 gibi erken bir tarihte kullanıcılara ulaşacak.

  Windows 11 için planlanan bu güncelleme, önceki güncellemelere göre daha küçük çaplı olacak. 31 Ekim'de yayınlanan 23H2 güncellemesinin aksine Moment 5 güncellemesi, devrim niteliğinde yeni özellikler veya değişiklikler getirmeyecek. Ancak Insider kullanıcıları için Şubat 2024'te, genel kullanıcılar için ise Mart ayında kullanıma sunulacak. Güncelleme, işletim sisteminin Avrupa Birliği'nin Dijital Piyasalar Yasası ile uyumlu hale gelmesini de sağlayacak.

  Moment 5 Güncellemesi ile Gelecek Yenilikler

  Windows 11 Moment 5 güncellemesi, kullanıcıların uzun süredir beklediği bazı özellikleri sunacak. Bu yenilikler arasında haber kaynağı gizleme seçeneği sunan widget iyileştirmeleri öne çıkıyor. Ayrıca erişilebilirlik ve paylaşım konusunda iyileştirmeler, Windows 365 entegrasyonu için yeni özellikler ve bazı uygulamalar için geliştirmeler de güncellemenin parçası olacak. 

  Avrupa Birliği'nde yaşayan kullanıcılar için özel olarak, Moment 5 güncellemesi, Microsoft Edge tarayıcısını birkaç tıklama ile kaldırma imkanı sunacak. Bu özellik, sadece AB ülkeleri için geçerli olacak; Türkiye ve diğer ülkelerdeki kullanıcılar için bu seçenek mevcut olmayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Whatsapp'a Dört Yeni Biçimlendirme Seçeneği Geldi: İşte Detaylar!

  WhatsApp, madde işaretleri, numaralı listeler, blok alıntılar ve satır içi kod gibi dört yeni biçimlendirme seçeneği ekledi.

  Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Geliyor: İşte Belirlenen Tarih!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et