R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft, Windows 11'de Çalışmalara Devam Ediyor: Yüksek Yenileme Hızlı Ekranlar için Güncelleme Geliyor!

  Microsoft, Windows 11 ile yüksek yenileme hızlı ekranlar için çığır açan iyileştirmeler sunuyor. Çoklu monitör ve enerji optimizasyonlarından İçerik Uyarlamalı Parlaklık Kontrolü'ne kadar, bu özellikler kullanıcı deneyimini ve enerji verimliliğini önemli ölçüde artırıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  31.07.2023 17:52 1198 2 dk okuma süresi
  Microsoft, Windows 11'de Çalışmalara Devam Ediyor: Yüksek Yenileme Hızlı Ekranlar için Güncelleme Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, Windows 11 işletim sistemi üzerinde yüksek yenileme hızına sahip ekranları daha verimli kullanabilmek için önemli çalışmalar yürütüyor. 

  Bu optimizasyonlar, kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşımayı hedefliyor. Çünkü bu tür ekranları destekleyen cihazlar, özellikle Microsoft'un Surface bilgisayarları gibi Windows ekosisteminin ayrılmaz bir parçası haline geldi.

  Windows 11'in Yenilikçi Yolculuğu

  Windows 11'in gelişim süreci hız kesmeden devam ediyor. En son Canary Channel Windows 11 ön izleme sürümü, çoklu monitör ve enerji optimizasyonlarıyla birlikte iki önemli iyileştirme sunuyor.

  Birincisi, iki veya daha fazla yüksek yenileme hızına sahip ekran kullanımını daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor. Yani Windows 11, her monitör için ideal yenileme hızını otomatik olarak belirleyebilecek. Örneğin, oyun oynadığınız bir monitör için yüksek bir yenileme hızı kullanabilirken, video izlerken veya statik bir resmi görüntülerken bu hızı düşürebilir. Bu özellik, özellikle oyun laptoplarını harici ekranlara bağlayan kullanıcılar için oldukça kullanışlı olacak.

  Enerji Optimizasyonları

  İkinci önemli iyileştirme, yüksek yenileme hızlı ekranlara sahip tablet ve laptopların enerji tüketimini düşürmeye yönelik. Build 25915 sürüm notlarına göre, Dinamik Yenileme Hızı özellikli cihazlar, Pil Tasarrufu modundayken ekran yenileme hızlarını otomatik olarak azaltacaklar.

  Son zamanlarda yapılan bu optimizasyonlar, ekran performansını artırmaya yönelik tek çözüm değil. Temmuz 2023 Patch Tuesday güncellemeleri, İçerik Uyarlamalı Parlaklık Kontrolü özelliğini de devreye soktu. Bu özellik, farklı içeriklere göre ekranın belirli alanlarını karartma veya aydınlatma imkanı sağlıyor. Ayarlar > Sistem > Ekran > Parlaklık ve Renk bölümünden bu özelliği özelleştirebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  WhatsApp, Durum Güncelleme Arayüzünü Değiştiriyor: İşte Yeni Görünümü!

  WhatsApp, durum güncellemeleri için yeni bir arayüz sunuyor. Kullanıcılar, artık önizlemelerle daha hızlı etkileşimde bulunabilecek.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  Microsoft, Windows 11'de Çalışmalara Devam Ediyor: Yüksek Yenileme Hızlı Ekranlar için Güncelleme Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et