R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11'e Yeni Bir Özellik Geliyor: Başlat Menüsüne Web Site Önerileri Eklenecek!

  Microsoft, Windows 11'in Başlat menüsündeki 'Önerilen' sekmesini kullanıcının tarama alışkanlıklarına dayalı web site tavsiyeleri ile zenginleştiriyor. Bu yenilikle birlikte kullanıcıların daha önce ziyaret ettiği sitelere göre öneriler alması planlanıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  19.09.2023 17:40 1574 1 dk okuma süresi
  Windows 11'e Yeni Bir Özellik Geliyor: Başlat Menüsüne Web Site Önerileri Eklenecek!
  Son Düzenleme:

  Windows 11'in Başlat menüsüne dair kullanıcı yorumları özellikle ‘Önerilen’ bölümü konusunda pek olumlu değil. Microsoft, bu bölüme kullanıcıların ilgisini daha fazla çekebilmek adına web sitelerinin bağlantılarını da eklemeyi planlıyor. Bu ekleme ile beraber Başlat menüsü kullanıcı deneyiminin daha karmaşıklaşabileceği endişelerini beraberinde getirebilir.

  Insider Sürümünde Ortaya Çıkan Yenilik

  Microsoft, bu yeniliği Insider kullanıcılarına sunduğu 22621.2359 numaralı Windows 11 beta yapısında tanıttı. Bu sayede web sitesi bağlantılarının, işletim sisteminin kararlı sürümündeki Başlat menüsüne çok yakın bir zamanda eklenmesini bekleyebiliriz.

  Windows Insider Program ekibinin belirttiğine göre ‘Önerilen’ bölümüne eklenen web siteleri, kişiselleştirilerek kullanıcının tarama geçmişi baz alınacak. Bu özellik sayesinde en sık ziyaret edilen web sitelerine daha hızlı ve pratik bir şekilde erişim sağlanabilecek.

  Microsoft, bu yeni özellikle ilgili olarak kullanıcılara bir seçenek sunuyor. Kullanıcılar istedikleri takdirde bu özelliği Ayarlar > Kişiselleştirme > Başlat menüsü yolunu takip ederek devre dışı bırakabilecekler. Kurumsal müşteriler içinse bu özellik üzerinde daha detaylı kontrol sağlayan ayrı bir ilke sunulacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Windows 11'e Yeni Bir Özellik Geliyor: Başlat Menüsüne Web Site Önerileri Eklenecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et