R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp’a Yeni Güvenlik Özelliği Geliyor: Otomatik Güvenlik Kodu Doğrulama

  WhatsApp, otomatik doğrulama güvenlik kodu işlevi üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu yeni işlevle birlikte uçtan uca şifrelemenin teyiti daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilecek. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  17.09.2023 12:07 1938 1 dk okuma süresi
  WhatsApp’a Yeni Güvenlik Özelliği Geliyor: Otomatik Güvenlik Kodu Doğrulama
  Son Düzenleme:

  Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, Nisan ayında güvenliği artırma amacıyla getireceği yeni özellikleri duyurdu. Şirket, bu ekstra güvenlik fonksiyonlarını yakın zamanda hizmete sunmayı tasarladığını belirtmişti. Nihayet bu özelliklerden birinin beta sürümüyle kullanıma sunulduğu anlaşıldı.

  Otomatik Güvenlik Kodu Doğrulaması Nedir? Ne İşe Yarıyor?

  WhatsApp, Android kullanıcıları için sunduğu 'WhatsApp beta 2.23.19.15' güncellemesiyle doğrulama sürecini yeniledi. Bu geliştirmeler sayesinde uygulama, kullanıcı müdahalesi olmadan mesajların uçtan uca şifrelenip şifrelenmediğini otomatik olarak kontrol edebiliyor.

  Uygulamanın sunduğu ekran görüntüsü, bağlantınızın güvenli olup olmadığını kontrol ederek konuşmalarınızın genel güvenliğini ve gizliliğini artırmak için tasarlanmış. Eğer Otomatik Güvenlik Kodu Doğrulama süreci başarısız olursa WhatsApp, kullanıcılara manuel doğrulama seçeneği sunmaya devam edecek.

  Bu yeni ‘Anahtar Şeffaflığı’ süreci, otomatik güvenlik kodu özelliğinin yanı sıra uçtan uca şifreleme doğrulamasını daha erişilebilir ve daha hızlı yapmayı hedefliyor. Şu an için test aşamasında olan bu özellik, yakında tüm kullanıcılara sunulması planlanıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  iOS 18 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC24 etkinliğinde iOS 18'i tanıttı. Ana ekran özelleştirmeleri ve yeni erişilebilirlik özellikleri ile iOS 18, kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  WhatsApp’a Yeni Güvenlik Özelliği Geliyor: Otomatik Güvenlik Kodu Doğrulama

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et