R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp’a Yeni Güvenlik Özelliği Geliyor: Otomatik Güvenlik Kodu Doğrulama

  WhatsApp, otomatik doğrulama güvenlik kodu işlevi üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu yeni işlevle birlikte uçtan uca şifrelemenin teyiti daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilecek. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  17.09.2023 12:07 1417 1 dk okuma süresi
  WhatsApp’a Yeni Güvenlik Özelliği Geliyor: Otomatik Güvenlik Kodu Doğrulama
  Son Düzenleme:

  Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, Nisan ayında güvenliği artırma amacıyla getireceği yeni özellikleri duyurdu. Şirket, bu ekstra güvenlik fonksiyonlarını yakın zamanda hizmete sunmayı tasarladığını belirtmişti. Nihayet bu özelliklerden birinin beta sürümüyle kullanıma sunulduğu anlaşıldı.

  Otomatik Güvenlik Kodu Doğrulaması Nedir? Ne İşe Yarıyor?

  WhatsApp, Android kullanıcıları için sunduğu 'WhatsApp beta 2.23.19.15' güncellemesiyle doğrulama sürecini yeniledi. Bu geliştirmeler sayesinde uygulama, kullanıcı müdahalesi olmadan mesajların uçtan uca şifrelenip şifrelenmediğini otomatik olarak kontrol edebiliyor.

  Uygulamanın sunduğu ekran görüntüsü, bağlantınızın güvenli olup olmadığını kontrol ederek konuşmalarınızın genel güvenliğini ve gizliliğini artırmak için tasarlanmış. Eğer Otomatik Güvenlik Kodu Doğrulama süreci başarısız olursa WhatsApp, kullanıcılara manuel doğrulama seçeneği sunmaya devam edecek.

  Bu yeni ‘Anahtar Şeffaflığı’ süreci, otomatik güvenlik kodu özelliğinin yanı sıra uçtan uca şifreleme doğrulamasını daha erişilebilir ve daha hızlı yapmayı hedefliyor. Şu an için test aşamasında olan bu özellik, yakında tüm kullanıcılara sunulması planlanıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Netflix'e Yeni Zam Geliyor: Abonelik Ücretleri Artacak!

  Netflix, Hollywood grevleri sonrasında abonelik fiyatlarını güncellemeyi planlıyor. Tüketicilerin yeni döneme hazır olmaları gerekiyor.

  iPhone 15'lerde Yeni Bir Sorun Daha Ortaya Çıktı: Hoparlörden Cızırtı Sesleri Çıkıyor!

  iPhone'larda yaşanan ısınma problemine ek yeni bir sorun daha ortaya çıktı. Kullanıcılar, cihazın iç hoparlöründen gelen sesin cızırtılı olduğunu belirtiyor!

  GeForce Now’a Rakip Geliyor: Samsung, Bulut Oyun Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!

  Samsung, bulut oyun hizmeti ile kullanıcılarına büyük sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Duyurusu ise 2023 Samsung Geliştirici Konferansı'nda yapılması bekleniyor.

  Android 14'ün Çıkış Tarihi Belli Oldu: İşte Yeni Gelecek Özellikler!

  Android kullanıcılarının merakla beklediği Android 14 güncellemesi için çıkış tarihi belli oldu. Beklentinin sonuna gelinmiş olabilir!

  WhatsApp’a Yeni Güvenlik Özelliği Geliyor: Otomatik Güvenlik Kodu Doğrulama

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et