R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix’teki İçeriklerin İzlenme Sayıları Bundan Sonra Açıklanacak!

  Netflix, ilk kez platformda yer alan içeriklerin izlenme sayılarını açıklayacak. Dizi, film ve diğer yapımların izlenme sayıları şeffaf olarak kullanıcılarla paylaşılacak. İzlenme verileri ise Netflix tarafından değil, yetkili kurumlar tarafından tutulacak.

  Dide Su Kaya Dide Su Kaya 13.10.2022 16:10 1465 3 dk okuma süresi
  Netflix’teki İçeriklerin İzlenme Sayıları Bundan Sonra Açıklanacak!
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix'ten yeni bir haber geldi. Bu habere göre bundan sonra Netflix üzerinde yer alan içeriklerin izlenme sayıları açık olacak. İzlenme sayıları ise Netflix tarafından değil, yetkili kurumlar tarafından sayılacak. Bu da güvenilirliği ve şeffaflığı arttıracak.

  Netflix platformu halihazırda kullanıcıların en çok izlediği 10 içerik tarzında listeler tutmaktaydı. Bu şekilde kullanıcılar, Netflix'te en çok izlenen içerikleri görebiliyorlardı. Popüler içerikler, diğer kullanıcılar tarafından da daha fazla izlenebilme şansı elde ediyordu. Fakat bu Top 10  listelerinde yer alan içeriklerin kaç kişi tarafından izlendiği bilgisi paylaşılmıyordu. Alınan yeni karar doğrultusunda ise bundan sonra izleyiciler izlenme sayısını bilgisine de erişebilecekler.

  İzlenme sayıları 3. taraf yetkili kurumlar tarafından takip edilecek

  İzlenme sayılarında herhangi bir oynama yapılmadığını emin olunması kullanıcıların hakkı. Netflix platformunda yer alan içerikler izlenme sayıları reklam amaçlı arttırabilir. Bu sebeple izlenme sayıları Netflix platformu tarafından tutulmayacak. Paylaşılan verilerin doğru ve kesin olması için yetkili kurumlar işe el atacak. Netflix üzerinde bulunan yapımların takibini ilgili kurumlar yapacak.

  Şu an için bu izlenme sayısı kararı yalnızca İngiltere için geçerli olacak. Netflix şimdilik sadece Birleşik Krallık'ta yer alan izleyiciler için ölçüm yapmakta. Daha doğrusu sadece İngiltere'deki izlenmeler için bir şirketle anlaşıldı. Broadcasters' Audience Research Board şirketi İngiltere'deki izleyici ölçümlerini ve reytinglerini takip edecek. Bundan sonraki dönemde ise bu uygulamanın tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

  2022 senesinde Netflix'te en çok izlenen içerikler nelerdir?

  İçinde bulunduğumuz senede Netflix üzerinde çok fazla yeni içerik paylaşıldı. Bu içerikler arasında bazıları izlenme rekorları kırdı. Bazı içerikler yayınlandığı tarihten itibaren çok fazla izlenerek rekor listesinde oturdular. Bazıları ise yayınlandığı anda dakikalar içerisinde çok fazla izlendiği için tarihe geçti.

  Geçtiğimiz günlerde Netflix’te yayınlanmaya başlayan Fatih Terim Belgeseli bu rekorlardan birine sahip oldu. 30 dakika içerisinde 14.000.000 kez izlenerek bir seyirci rekoruna imza atıldı. Paylaşıldığı andan itibaren kısa süre içerisinde en çok izlenen yapım bu oldu.

  Netflix’te izlenme rekorları kıran yapımlar

  Netflix'te bazı dizi ve filmler dünya çapında çok fazla izlenerek rekor kırdılar. Bu yapımların çok fazla izlenmesinin ardında yatan farklı sebepler bulunmakta. Oyunculuk, sahne açıları, çekim teknikleri ve içerik reklamının iyi yapılması başlıca sebepler arasında.

  Netflix’te en çok izlenen 10 dizi

  Netflix platformu birbirinden farklı yüzlerce diziye ev sahipliği yapmakta. Dizilerden bazıları istediği kadar izlenme sayısına erişemedi. Bazıları ise hedeflediği izlenme sayısının çok çok üstünde izlenme sayılarına ulaştı. Netflix’te yer alan, bugüne kadar en fazla izlenen diziler ise aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

  Netflix’te en çok izlenen 10 dizi
  Bridgerton 1. sezon : 82 milyon izlenme
  Lupin: Part 1 : 76 milyon izlenme
  The Witcher: Sezon 1 : 76 milyon izlenme
  Sex/Life Sezon 1 : 67 milyon izlenme
  Stranger Things 3. sezon : 67 milyon izlenme
  Money Heist: Part 4 : 65 milyon izlenme
  Tiger King: Sezon 1 : 64 milyon izlenme
  The Queen's Gambit : 62 milyon izlenme
  Sweet Tooth Sezon 1 : 60 milyon izlenme
  Emily in Paris Sezon 1 : 58 milyon izlenme

  Netflix’te en çok izlenen 10 film

  Kendi yapımları ve diğer şirketlerin yapımları olan binlerce film Netflix’te yer almaktadır. Bu filmler arasında izlenme rekorları kıranlar ise aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

  Netflix’te en çok izlenen 10 film
  Extraction : 99 milyon izlenme
  Bird Box : 89 milyon izlenme
  Spenser Confidential : 85 milyon izlenme
  6 Underground : 83 milyon izlenme
  Murder Mystery : 83 milyon izlenme
  THE Old Guard : 78 milyon izlenme
  Enola Holmes : 77 milyon izlenme
  Project Power : 75 milyon izlenme
  Army of the Dead : 75 milyon izlenme
  Fatherhood : 74 milyon izlenme
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yöneticilerden Sonra Sıra Yazılımcılarda: Musk, ‘Herkes Kendini Kanıtlasın’ İstiyor!

  Twitter'ı satın alan Elon Musk, işten çıkarmalara devam ediyor. Şimdi de Elon Musk, Twitter yazılımlarını ve yaptıkları kodlamaları incelemeye aldı.

  Netflix’teki İçeriklerin İzlenme Sayıları Bundan Sonra Açıklanacak!

  Netflix, bundan sonra platformda yer alan içeriklerin izlenme sayılarını gösterecek. İzlenme sayıları, yetkili kurumlar tarafından sayılacak!

  Sony'den Oyun Severlere Duyuru: PlayStation Özel Oyunları PC Oyuncularına 1 Yıl Sonra Gelecek!

  Sony tarafından PlayStation için hazırlanan oyunlar, bir yıl sonra eş zamanlı olarak hem bilgisayar hem de mobil platformlara gelecek.

  Ecem 1307

  Youtube'dan Sonra Sıra Instagram'da: Kullanıcıların 'Hiç İstemediği' Özellik Geliyor

  Meta, Instagram için yeni bir reklam modeli getiriyor. Buna göre Instagram, keşfet bölümü de dahil olmak üzere birçok farklı alana reklam yerleştirecek.

  Netflix’teki İçeriklerin İzlenme Sayıları Bundan Sonra Açıklanacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et