R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  MSI, Mavi Ekran Hatası İçin Geçici Çözüm Yayınladı: İşte Detaylar!

  MSI, Intel 600/700 serisine ait anakartlarda meydana gelen mavi ekran sorununa dair bir ara çözüm önerdi. Bu problem, belirli bir Windows güncellemesinden sonra bazı kullanıcılarda görülmeye başlandı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  26.08.2023 15:30 1393 1 dk okuma süresi
  MSI, Mavi Ekran Hatası İçin Geçici Çözüm Yayınladı: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Bu haftanın başlamasıyla birlikte Windows 11 KB5029351 güncellemesi sonrası bazı kullanıcılar, özellikle MSI anakart kullananlar, mavi ekran hatasıyla karşılaştılar. Microsoft, bu konuda araştırma yapmakta olduğunu belirtirken MSI da kullanıcılara yönelik resmi bir bildiri yayınlayarak geçici bir çözüm önerisi sundu.

  Detaylar ve Etkilenen Anakartlar

  Güncellemenin ardından Intel 600/700 serisi MSI anakart kullanıcıları, "UNSUPPORTED_PROCESSOR" (desteklenmeyen işlemci) mesajını içeren mavi ekran hatasıyla karşılaştı. 

  Bu problem, özellikle yaklaşmakta olan Intel 14. Nesil Core Raptor Lake Refresh serisi işlemciler için son MSI BIOS güncellemesini yapan kullanıcıları etkiledi.

  Sorunun Kökeni ve Devam Eden Araştırmalar

  Şu an için bu sorunun kesin nedeni hakkında net bir bilgi bulunmamakla birlikte yeni nesil işlemci uyumluluğuyla olası bir bağlantı üzerinde duruluyor. Hem Microsoft hem de MSI bu sorunu ciddiye alarak potansiyel bir çözüm için çalışmalarını sürdürüyor. MSI bu konuda kapsamlı bir araştırma yürüttüğünü ve kullanıcılara konu hakkında bilgilendirmelerde bulunacağını belirtti.

  MSI'dan Geçici Çözüm Önerisi

  Eğer siz de bu mavi ekran hatasıyla karşılaştıysanız Windows'un bu güncellemeyi otomatik olarak kaldırmaya çalıştığını bilmelisiniz. Ancak KB5029351 otomatik olarak kaldırılmazsa MSI kullanıcılara BIOS sürümünü önceki haline geri getirmelerini ve ardından KB5029351 güncellemesini Windows'tan manuel olarak kaldırmalarını öneriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone Ekranlarında Neden Gizli QR Kod Var?

  Apple, iPhone'ların ekranına gizemli bir karekod entegre ediyor. Ekranın derinliklerine kazındığı için çıplak gözle görülmeyen bu QR kodun fonksiyonu nedir?

  Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar başvuru yöntemleri en çok konuşulan konuları arasına girdi. Peki vergisiz telefon ve bilgisayar nasıl alınır?

  Samsung Galaxy S24 Ultra Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri!

  Galaxy S24 Ultra, Samsung'un son teknolojiyle buluşturduğu tasarımı ve öne çıkan özellikleriyle ön plana çıkıyor. Düz ekranı ve güçlü kamerasıyla fark yaratıyor!

  Xiaomi, Black Shark S1 İsimli Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Detaylar!

  Xiaomi bünyesindeki Black Shark, yeni bir akıllı saat modeli tanıttı. Black Shark S1, kullanıcılara 100'ün üzerinde spor modu ve uzun batarya ömrü sunuyor.

  MSI, Mavi Ekran Hatası İçin Geçici Çözüm Yayınladı: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et