R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Chrome İçin Sesli Okuma Özelliğini Test Ediyor!

  Teknoloji lideri Google, diğer tarayıcılarda bulunan metinleri sesle okuma fonksiyonunu Chrome'a ekliyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  26.08.2023 13:03 1345 1 dk okuma süresi
  Google, Chrome İçin Sesli Okuma Özelliğini Test Ediyor!
  Son Düzenleme:

  Google, internet tarayıcısı Chrome üzerinde kullanıcılarına yeni bir deneyim sunmayı hedefliyor. Ancak bu özellik, henüz tam anlamıyla tatmin edici değil. Detaylara birlikte göz atalım.

  Chrome Canary'de Yeni Özellik

  Google Chrome Canary, Google'ın geliştiricilere özel sunduğu sürüm. Bu sürümde, web sayfalarını seslendirme işlevi bulunuyor. Bu bilgi, Leopeva64 adında bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

  Birçok kullanıcı, bu yeni özelliğin beklentilerini karşılamadığını belirtiyor. Özellikle sesli okuma özelliğinin performansı, diğer tarayıcılardaki benzer özelliklere göre yetersiz kalıyor.

  Okuma Modu ve Sesli Okuma

  Chrome'a yakın zamanda eklenen okuma modu özelliği, kullanıcıların metni sesli olarak dinleyebilmeleri için bir düğme ile destekleniyor. Ancak bu özelliğin performansı şu an için eleştiriliyor.

  Microsoft'un tarayıcısı Edge, bu konuda Chrome'dan daha önce davranarak, okuma ve dinleme modu özelliklerini kullanıcılarına sunmuştu. Ayrıca, kullanıcılara çeşitli sesler ve diller arasında seçim yapma şansı da tanıdı.

  Chrome'un sunduğu sesli okuma özelliği, robotik ve doğal olmayan bir tonda olduğu için eleştiriliyor. Okuma sırasında mantıksal vurguların yapılmaması, metnin düz olarak okunması da kullanıcıların eleştirileri arasında. Ancak Google'ın bu özelliği ilerleyen sürümlerde geliştireceği tahmin ediliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google, goo.gl Kısa Link Hizmetini Kapatma Kararı Aldı!

  Google, goo.gl kısa link hizmetini kapatıyor. 23 Ağustos 2024'ten itibaren mevcut bağlantılar uyarı gösterecek, 25 Ağustos 2025'ten sonra 404 hatası verecek.

  Google Chrome'un Kronik Sorununa Çözüm Geliyor!

  Google Chrome, Android kullanıcılarının sıkça karşılaştığı 'Bu dosya zararlı olabilir' uyarısını azaltacak yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

  Samsung, Vision Pro’ya Rakip VR Başlığını Bu Yıl İçinde Tanıtabilir!

  Samsung, Apple Vision Pro'ya rakip yeni VR başlığını yıl bitmeden tanıtmaya hazırlanıyor. Ekim ayında geliştiricilere sunulması ve satışa çıkması planlanıyor.

  Huawei HarmonyOS NEXT İçin İkinci Beta Süreci Başlıyor: Android ile Bağ Kesiliyor!

  Huawei, ABD ambargosu sonrası geliştirdiği HarmonyOS NEXT'in ikinci beta sürecini başlattı. Yeni sistem, Google ile bağlantıyı kesip bağımsız yapıya geçiyor.

  Google, Chrome İçin Sesli Okuma Özelliğini Test Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et