R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft, Windows'ta İki Uygulamayı Daha Sonlandırıyor: İşte Detaylar!

  Microsoft, Windows Mail ve Takvim uygulamalarını kaldırarak, yerlerine yeni Outlook'u getiriyor. Bu değişiklik, 2024'te tüm cihazlarda uygulanacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  24.06.2024 17:29 1035 2 dk okuma süresi
  Microsoft, Windows'ta İki Uygulamayı Daha Sonlandırıyor: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, Windows işletim sisteminde köklü değişiklikler yaparak Mail ve Takvim uygulamalarını kaldırıyor. Bu uygulamaların yerini, yeni Outlook alacak ve kullanıcılar eski uygulamalara veda edecekler.

  Windows Mail ve Takvim Uygulamaları Kaldırılıyor

  Microsoft, yıllardır Windows işletim sistemine entegre ettiği eski uygulamaları kaldırmaya devam ediyor. Daha önce Filmler ve Harita uygulamalarını Windows 11'den kaldıran yazılım devi, şimdi de Mail ve Takvim uygulamalarını devre dışı bırakmaya hazırlanıyor. Windows 10 ve 11 kullanıcıları, bu iki uygulamayı Temmuz ayının ortasından itibaren kullanamayacak.

  Yeni Outlook ile Değişim

  Geçmişte Microsoft, Windows Mail ve Takvim uygulamalarının yeni Outlook ile değiştirileceğini duyurmuştu. Ancak bu geçiş sürecinin kesin tarihi defalarca revize edildi. Şimdi ise Microsoft, Temmuz ortasından itibaren her iki uygulamanın salt okunur moda geçeceğini ve artık yeni e-postaların gönderilip alınamayacağını belirtiyor. Bu süreç, Eylül sonuna kadar devam edecek ve bu tarihten sonra uygulamalar tamamen devre dışı bırakılacak.

  Outlook Önceden Yüklü Gelecek

  2024 yılında piyasaya sürülecek olan bilgisayarlarda, Microsoft Outlook'un önceden yüklü olarak geleceği belirtildi. Bu kapsamda, Takvim ve Posta uygulamalarına duyulan ihtiyaç da ortadan kalkmış olacak. Yeni Outlook, kullanıcıların e-posta ve takvim ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı ve daha modern bir arayüz ile hizmet verecek.

  Diğer Platformlarda da Değişiklikler

  Microsoft'un yaptığı değişiklikler yalnızca Windows ile sınırlı değil. Şirket, Outlook'un eski iOS ve Android sürümlerine olan desteği de sonlandırıyor. Ancak, çoğu kullanıcı zaten mevcut sürümleri kullandığından, bu büyük bir değişiklik olarak görülmüyor. Geçişten itibaren geçerli olacak minimum sürüm numaraları şu şekilde belirlendi:

  • iOS için Outlook: 4.2411
  • Android için Outlook: 4.2342
  • Mac için Outlook: 16.73

  Ayrıca, aşağıdaki tarayıcılar gelecekte Outlook'un web sürümünü kullanamayacak. Kullanıcılar, eski bir tarayıcı sürümü kullandıklarında yeni bir hata mesajı ile karşılaşacaklar. Uyumlu tarayıcı sürümleri ise şu şekilde:

  • Internet Explorer
  • Microsoft Edge Legacy (Chromium'a geçmeden önce)
  • Microsoft Edge <=79
  • Google Chrome <=79
  • Apple Safari <=13.1
  • Mozilla Firefox <=78
  • Opera <=76

  Microsoft, Mail ve Takvim uygulamalarını neden kaldırıyor?

  Microsoft, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve modernize etmek amacıyla Mail ve Takvim uygulamalarını kaldırarak, yerlerine daha gelişmiş özelliklere sahip yeni Outlook'u getiriyor.

  Bu değişiklikten etkilenen kullanıcılar ne yapmalı?

  Kullanıcılar, Temmuz ortasından itibaren Mail ve Takvim uygulamalarının salt okunur moda geçeceğini bilmelidir. Bu nedenle, e-posta ve takvim işlemleri için yeni Outlook'u kullanmaları gerekecek.

  Hangi cihazlar ve işletim sistemleri bu değişiklikten etkilenecek?

  Değişiklikler, Windows 10 ve 11 kullanıcılarını, ayrıca iOS, Android ve Mac cihazlarda eski Outlook sürümlerini kullananları etkileyecek. Minimum sürüm numaralarına dikkat edilmelidir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15, Bazı Modellerin Son Büyük Güncellemeleri Olacak: İşte Güncelleme Alacak Xiaomi Telefonlar!

  Android 15 güncellemesi ile birçok Xiaomi, Redmi ve Poco modeli son büyük güncellemelerini alacak. İşte son büyük güncellemesini alacak modeller!

  OnePlus Pad 2'nin Fiyatı Belli Oldu: İşte Detaylar!

  OnePlus Pad 2'nin fiyatı ve özellikleri açıklandı. 16 Temmuz'da tanıtılacak cihaz, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, LCD ekran ve 9510mAh bataryası ile dikkat çekiyor.

  iQOO Yeni Kablosuz Kulaklığını Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  iQOO, uygun fiyatlı yeni kablosuz kulaklığı TWS 1i'yi tanıttı. Yüksek ses kalitesi, uzun pil ömrü ve Bluetooth 5.3 özellikleri ile dikkat çekiyor.

  Honor Choice, Yeni Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Honor, fiyat-performans odaklı yeni akıllı saati Haylou Watch Vitality Edition'ı tanıttı. 1.95 inç AMOLED ekran, 120 spor modu ve 12 gün pil ömrü ile dikkat çekiyor.

  Microsoft, Windows'ta İki Uygulamayı Daha Sonlandırıyor: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et