R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Edge'ye Yeni Özellik Geldi: Sitelerin Ekran Görüntüleri Alınabilecek!

  Microsoft Edge, kullanıcıların tepkisini çekecek bir yeni özellik üzerinde çalışıyor. Bu yeni özellikle, tarayıcı, bir siteye giriş yapıldığında otomatik olarak ekran görüntüsünü alacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  10.08.2023 15:38 1519 1 dk okuma süresi
  Microsoft Edge'ye Yeni Özellik Geldi: Sitelerin Ekran Görüntüleri Alınabilecek!
  Son Düzenleme:

  Microsoft'un popüler web tarayıcısı Microsoft Edge, kullanıcılara siteleri daha yakından takip etme imkanı sunan yeni bir güncelleme ile geliyor.

  Bu özelliği aktif hale getiren kullanıcılar, ziyaret ettikleri web sayfalarının ekran görüntülerini alabilirler. Bu yeni özellik, özellikle Canary ve Dev kanallarında bulunan Microsoft Edge 117 sürümünde test ediliyor.

  Varsayılan Olarak Kapalı Olacak!

  Bu ilginç özellik "Geçmiş için sitenin ekran görüntülerini kaydet" başlığı altında bulunuyor. Microsoft'un sunduğu bu özellik sayesinde kullanıcılar, internete bağlı olmasalar bile tarama geçmişlerindeki sayfalara kolayca erişebilirler. Daha da önemlisi, ekran görüntüsü özelliği sayesinde geçmişte ziyaret edilen sayfaların ön izlemelerini rahatlıkla görebilirler. 

  Microsoft, bu yenilikçi özelliği "Geçmişten istediğiniz siteyi hızlı bir şekilde tekrar ziyaret etmek için oluşturduk" şeklinde tanımlıyor. Fakat bu özellikle ilgili önemli bir soru işareti var: Kullanıcı gizliliği!  

  Microsoft, sitelerin ekran görüntüsünü alma işlemi sırasında kullanıcı verilerinin gizliliğini ve güvenliğini nasıl koruduğu konusunda herhangi bir bilgi paylaşmadı. Ayrıca kullanıcılara belirli siteler için ekran görüntüsü kaydetme seçeneği de henüz sunulmadı.

  Özellik Nasıl Etkinleştirilir?

  Bu ekran görüntüsü özelliği şu anda yalnızca test aşamasında ve varsayılan olarak kapalı. Eğer Edge’in Canary veya Dev kanalını kullanıyorsanız bu özelliği 'Ayarlar' bölümünden 'Gizlilik' ve 'Hizmetler' seçeneklerinin altından açabilir veya "edge://settings/privacy" adresini kullanarak doğrudan ulaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'a Yeni Özellik Geliyor: Kişilere Not Eklenebilecek!

  WhatsApp, kişisel notlar ekleyerek iletişimi kolaylaştıran yeni bir özelliği test ediyor. Sohbetler artık daha düzenli ve özel olacak!

  YouTube'a Yeni Tasarım Geliyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  YouTube, yeni tasarım testleriyle kullanıcı deneyimini yeniliyor. Başlık ve açıklamalar sağa taşındı, önerilen videolar dikkat çekici hale geldi.

  Android 15 Beta 1 Resmen Geldi: İşte Beklenen Özellikler!

  Android 15 Beta 1, büyük ekran uyumluluğu, geliştirilmiş erişilebilirlik ve artırılmış güvenlik özellikleriyle resmen geliyor.

  Yetişkinlere Özel Yeni Ninja Kaplumbağalar Filmi Geliyor: ‘The Last Ronin’

  Ninja Kaplumbağalar geri dönüyor! Yetişkinlere özel çekilecek film olan "The Last Ronin" ile karanlık ve gerçekçi bir hikâye sizleri bekliyor.

  Microsoft Edge'ye Yeni Özellik Geldi: Sitelerin Ekran Görüntüleri Alınabilecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et