R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  HarmonyOS 4 Tanıtıldı: İşte Yeni Dinamik Ada Özelliği!

  HarmonyOS 4 güncellemesi, Huawei cihazlarının kullanıcı deneyimini yepyeni bir seviyeye taşıyacak. Dinamik Ada'ya benzer bir genişleyebilir pencere özelliği sayesinde, kullanıcılar ekranlarında daha fazla esneklik ve kişiselleştirme elde edecekler. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  05.08.2023 16:47 2285 1 dk okuma süresi
  HarmonyOS 4 Tanıtıldı: İşte Yeni Dinamik Ada Özelliği!
  Son Düzenleme:

  Apple'ın popülerliği gittikçe artan Dinamik Ada özelliği, ilk defa bir rakip işletim sistemi olan HarmonyOS 4'te karşımıza çıktı. Huawei'nin son işletim sistemi sürümünde, bu yenilikçi özelliği yerleşik olarak bulabiliyoruz.

  HarmonyOS 4'e Hangi Yenilikler Geldi!

  ABD'nin ambargoları sonrasında Huawei'nin ayakta kalma stratejisinin önemli bir parçası olan HarmonyOS platformu, dördüncü nesline yükseldi. Yeni açıklanan HarmonyOS 4 sürümü ile birçok yenilik karşımıza çıkıyor.

  Bu yeniliklerden en dikkat çekenlerden biri, Dinamik Ada'ya benzer bir özellik olan Live Window. Bu özellik, desteklenen uygulamaların bildirim ve uyarıları genişleyerek göstermesine olanak sağlıyor.

  HarmonyOS 4'ün genel görünümü modernleştirildi ve kullanıcıların sistem fontları ve renklerini farklı kombinasyonlarda özelleştirmelerine imkan tanıdı. Panorama Weather ile kilit ekranına günlük hava tahminleri eklenirken, bildirim merkezi de kullanıcıların tercihlerine göre kategorilere ayrılan bir güncelleme aldı.

  Ayrıca ana ekran widget sayısı artırıldı ve kopyalanan içerikler hem sistem genelinde hem de HarmonyOS cihazları arasında transfer edilebiliyor. Geliştirilmiş Ark yazılım motoru sayesinde %20 daha yüksek performans elde edilebiliyor.

  HarmonyOS 4 beta sürümü Huawei Mate 50 serisi, Huawei P50 serisi, Mate X3 gibi toplamda 34 cihaza sunulacak. Ayrıca önümüzdeki haftalarda 35 cihaz daha beta programına dahil edilecek. HarmonyOS'un toplamda 700 milyon cihazda kullanıldığını unutmamak gerekir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nothing Phone 3 Yakında Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Özellikleri!

  Nothing Phone 3, Temmuz ayında çıkış yapıyor. Gelişmiş Qualcomm işlemci ve yenilikçi kamera özellikleriyle dikkat çeken model, büyük bir heyecan vadediyor.

  OpenAI, GPT-5 Yerine GPT-4.5'e Geçebilir: Peki Neden?

  OpenAI, rekabeti sürdürebilmek için GPT-5 yerine GPT-4.5 modelini geliştiriyor. Bu stratejik karar, maliyet ve teknoloji optimizasyonunu amaçlıyor.

  Samsung Galaxy C55 Resmen Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy C55, vegan deri tasarımı ve güçlü özellikleriyle tanıtıldı. 50 MP kamera, Snapdragon işlemci ve 5000 mAh batarya ile üstün performans sunuyor.

  Gemini, Çok Daha Hızlı Cevaplar Verecek: İşte Detaylar!

  Google'ın yapay zeka sohbet robotu Gemini, Android kullanıcıları için real-time yanıt verme ve müzik servisleri entegrasyonu gibi yeni özellikler sunuyor.

  HarmonyOS 4 Tanıtıldı: İşte Yeni Dinamik Ada Özelliği!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et