R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Pasif Hesapları Silecek!

  Google, kullanıcılarına aktif olmayan hesaplarla ilgili yeni politikasını duyurdu. Bu güncellemeyle birlikte kullanılmayan Google hesapları kaldırılacak!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  09.08.2023 13:25 1417 2 dk okuma süresi
  Google, Pasif Hesapları Silecek!
  Son Düzenleme:

  Google, kendi platformlarında kullanıcı güvenliğini ve veri korumasını öncelikli bir hedef olarak görüyor. Bu nedenle iki yıl boyunca kullanılmayan hesapların otomatik olarak silinmesine karar verdi. Bu uygulama, kullanıcılara daha güvenli bir deneyim sunma amacı taşıyor.

  Google'ın Uygulamaya Koymayı Planladığı Tarih ve Uyarı Politikası

  1 Aralık 2023 tarihinden itibaren aktif olmayan hesaplar silinmeye başlanacak. Ancak Google, bu kararını kullanıcılara bilgi vererek uygulayacak. Etkilenen hesaplara, sekiz ay öncesinden uyarı e-postaları gönderecek ve kullanıcıları bilgilendirecek.

  Google, Mayıs ayında bu stratejiyi ilk olarak duyurduğunda eski hesapların güvenlik risklerini ele almıştı. Tekrar kullanılmayan parolalar veya eski güvenlik protokolleri, hesapların kimlik avı ve diğer tehlikelere karşı savunmasız olmasına yol açıyor.

  Hangi Hesaplar Silinmeyecek?

  Google'ın hesap silme politikası bazı istisnalara sahip! İşte silinmeyecek hesaplar:

  • Aktif YouTube kanalları ile bağlantılı hesaplar
  • Hediye kartı bakiyesi olan hesaplar
  • Dijital ürün satın alma yetkisi olan hesaplar
  • Google Play Store gibi platformlardan uygulama indiren hesaplar

  Bu İşlem Nasıl Önlenir?

  Kullanıcıların hesaplarının silinmemesi için yapmaları gereken şey oldukça basit. En az iki yılda bir Google hesaplarına giriş yapmak veya herhangi bir Google hizmetini kullanmak bu süreci engelliyor.

  Google, kullanıcı verilerini koruma ve güvenliği sağlama konusunda oldukça iddialı. Şirket, kullanıcılarının özel bilgilerini ve verilerini korumayı, hatta bu verilerin saklanma süresini minimize etmeyi bir görev olarak görüyor. Etkin olmayan hesapların iki yıl sonra silinmesi politikası da bu güvenlik önlemlerinden sadece biri.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google, Bir Uygulamanın Daha Fişini Çekiyor: Popcast Hizmeti Sonlanıyor!

  Google, Popcast hizmetini YouTube Music lehine sonlandırıyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun YouTube'u tercih etmesi bu kararda etkili oldu.

  Google, Gmail'in HTML Sürümünün Fişini Çekti: Kullanımdan Kaldırılıyor!

  Google, 2024 yılından itibaren daha gelişmiş bir deneyim sunmak amacıyla Gmail'in temel HTML sürümünü kullanımdan kaldıracak.

  X’e (Twitter) Kimlik Doğrulama Dönemi Geldi: Sahte Hesapların Sonu Geliyor!

  X veya eski adıyla Twitter, doğrulama servislerine yeni bir boyut katıyor. Kimlik kartıyla doğrulama özelliği artık X'te kullanıma sunulmuş durumda.

  Google, Android’in Yeni Logosunu Tanıttı!

  Google, Android için yenilediği logoyu tanıttı. Ayrıca 'At a Glance asistan widget' gibi uygulama ve hizmetleri bir araya getiren bir güncelleme paketi geliyor.

  Google, Pasif Hesapları Silecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et