R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone İçin Google Chrome Tasarımı Değişiyor: İşte Yeni Görünüm!

  Mobil Google Chrome arayüzü uzun bir zaman dilimi boyunca değişiklik görmemişti. Fakat yeni sızdırılan görsellere baktığımızda, en azından iPhone kullanıcıları için Chrome'un tasarımının köklü bir dönüşüm geçireceğini söyleyebiliriz.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  24.08.2023 17:50 1380 1 dk okuma süresi
  iPhone İçin Google Chrome Tasarımı Değişiyor: İşte Yeni Görünüm!
  Son Düzenleme:

  Akıllı telefonların ekranlarının büyümesiyle beraber tek elle kullanım zorlaşmaya başladı. Chrome tarayıcısı da bu zorlukların başında geliyor. Chrome’da URL ve ilgili seçenekler, ekranın üst kısmında yer alıyor. Ancak yakın zamanda yapılan bir tasarım değişikliği bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

  Chrome Adres Çubuğunun Yeni Konumu

  Chrome’un test aşamasında olan bu yeni özelliği sayesinde isteyen kullanıcılar, adres çubuğunu ekranın alt kısmına taşıyabilecek. Bu özellik, Apple'ın iOS 15 güncellemesiyle Safari için getirdiği bir özellikle paralellik taşıyor. 

  Google Chrome'un bu özelliğini denemek isteyen kullanıcıların iOS'ta TestFlight güncellemelerine kayıtlı olması gerekiyor. Bu kayıtla beraber iPhone ve iPad cihazları için tarayıcının beta sürümlerini indirebilirsiniz. Ancak bu beta sürümünü indirmek herkes için yeterli olmayabilir. Bazı kullanıcıların "chrome://flags" adresine gidip "bottom-omnibox-steady-state" seçeneğini aktif hale getirmesi gerekebilir.

  Yeni Chrome Tasarımı

  Bu özelliğin beta sürümünden çıkıp tüm iOS Chrome kullanıcılarına ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor. Android kullanıcıları için de benzer bir özellik üzerinde çalışılıp çalışılmadığı konusunda net bir bilgi yok. 

  Ancak, geçmişte 2017 yılında Google, Android için Chrome'da URL çubuğunu altta gösterecek bir özellik üzerinde çalışmıştı. Bu özellik daha sonrasında kaldırılmıştı. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google, Drive'da Dosya Kaybolma Sorunu İçin Düzeltme Yayınladı!

  Google Drive'da bir süre önce meydana gelen ve kullanıcıların veri kaybı yaşamalarına sebep olan sorun için Google tarafından bir düzeltme yayınlandı!

  Messenger’da Uçtan Uca Şifreleme Dönemi Başlıyor: İşte Detaylar!

  Messenger’ın uçtan uca şifreleme özelliği, kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini ön plana çıkarıyor. Güvenli iletişim için yeni bir dönem başlıyor.

  Google’dan Dev Adım: Yeni Yapay Zeka Hızlandırıcısını Tanıttı!

  Google, yeni yapay zeka hızlandırıcısı ve AI hiper bilgisayarı ile devrimsel bir adım attı. Yenilikçi TPU v5p, hız ve verimlilikte sınırları zorluyor.

  Google Bard ve Gemini AI Modeli Geldi: Yapay Zekada Devrim Yaratan İnovasyon!

  Google Bard ve yeni Gemini AI modeli ile yapay zeka alanında devrimsel adımlar atılıyor. Google Bard, artık daha zeki ve yetenekli.

  iPhone İçin Google Chrome Tasarımı Değişiyor: İşte Yeni Görünüm!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et