R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Amazon, Artık Ürün Videolarına Ücret Ödeyecek!

  Amazon, tüketici ilgisini artırmak amacıyla ünlü fenomenler tarafından hazırlanan tanıtım videoları için belirli bir bütçe ayırmayı düşünüyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  20.08.2023 17:37 1435 1 dk okuma süresi
  Amazon, Artık Ürün Videolarına Ücret Ödeyecek!
  Son Düzenleme:

  Amazon, e-ticaret dünyasını sürekli olarak dönüştürmeye devam ediyor. Şimdi bir adım daha atarak fenomenlere Amazon ürün videoları hazırlama karşılığında ödeme yapma kararını duyurdu.

  Inspire Akış Sayfası ve Yeni Program

  Geçtiğimiz dönemlerde kullanıcılarına daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek amacıyla Inspire adında, Tik-Tok'u andıran bir akış sayfasını hayata geçiren Amazon, şimdi de bu platformu popüler kılmak için fenomenlerle iş birliği yapmayı planlıyor.

  Fenomenler Ne Kadar Kazanacak?

  Amazon’un fenomenlere yaptığı teklifte, tanıtım videolarının hazırlanmasını talep ediyor. Bu videolar; birden fazla ürünün tanıtımı, ürün karşılaştırmaları, bir kategorideki en iyi ürünleri inceleme veya birden fazla ürünle yapılan hediye önerileri şeklinde olabilir. 

  Fenomenler, onaylanan her video için 25$ alacak, ancak maksimum kazançları 12500$ ile sınırlı olacak. İlk etapta 35000 video için bu teklifi sunan Amazon, toplamda 875 bin dolarlık bir bütçe ayırmış durumda.

  Bu teklif, fenomenler arasında farklı tepkilere yol açtı. Birçok fenomen, 12500$'ın tam bir aylık çalışmaya denk geldiğini belirtiyor. Zira Amazon, normalde farklı kategoriler için istenen içeriklerde yaklaşık 212$ ödeme yapıyor. Bu yeni teklifle arada büyük bir fark olduğunu söylemek mümkün.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  GAİN de Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyatlar!

  GAİN, abonelik ücretlerine yüzde 450 zam yaparak fiyatını 149 TL'ye çıkardı. Yerli platform, sektördeki rekabete ayak uyduruyor.

  Amazon, Artık Ürün Videolarına Ücret Ödeyecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et