R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung ve AMD Ortaklığından Yeni Exynos İşlemciler Geliyor

  Samsung ve AMD, ortaklık anlaşmasını yenileyerek gelecekte daha fazla AMD GPU'lu Exynos işlemcilerin sinyallerini veriyor. İşte detaylar:

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  06.04.2023 14:29 2228 2 dk okuma süresi
  Samsung ve AMD Ortaklığından Yeni Exynos İşlemciler Geliyor
  Son Düzenleme:

  Yonga üreticisi AMD ile yapılan çok yıllık lisans anlaşmasını yenileyen Samsung, gelecekte daha fazla AMD GPU’lu Exynos işlemcilerin sinyallerini verdi. Xclipse 920 adlı ilk AMD RDNA 2 GPU'ya sahip Exynos 2200, performans ve verimlilik açısından yetersiz kalmıştı. Bu durum, Exynos yongalarının geleceğini belirsizliğe sürüklemiş ve Samsung'un Qualcomm ile anlaşmak zorunda kalmasına neden olmuştu. Fakat görünen o ki, Samsung ve AMD ortaklığını sürdürmeye kararlı.

  Çok Yıllık Ortaklıkla Lisans Anlaşması Uzatıldı

  Yapılan açıklamada, lisans anlaşmasının çok yıllı bir ortaklıkla uzatıldığı bildirildi. Samsung ve AMD, yeni ortaklık hakkında kritik bilgilere yer vermemiş olsa da, Samsung’un Uygulama İşlemcisi Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Seogjun Lee, her iki şirketin de mobil grafik bölümlerinde yenilik yapmayı planladığının altını çiziyor.

  Gelecek Modellerde Exynos İşlemciler Yeniden Amiral Gemisi Telefonlarda

  Galaxy S24'te olmasa bile, sonraki modellerde tekrar Exynos işlemciler, Samsung'un amiral gemisi telefonlarında yer alacak. Samsung ve AMD'nin ortaklığı sayesinde Exynos 2200, sektörde ilk kez ışın izleme yeteneği sunan bir mobil yonga olmuştu. Bu nedenle Exynos 2200, ışın izleme performansında Snapdragon 8 Gen 2'den bile daha hızlıydı. Ancak genel performans, Snapdragon 8 Gen 1'e göre döneminde yetersiz kalmıştı.

  Exynos 2300, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'da Yer Alacak

  Şimdilerde ise Exynos 2300'ün ince ayarlı bir versiyonunun Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'da kullanılacağı konuşuluyor. Exynos adında olmasa da yonganın Tensor G3 olarak adlandırılacağı belirtiliyor.

  Bu gelişmeler ışığında, Samsung ve AMD'nin ortaklığı sayesinde mobil dünyada daha fazla yenilik ve güçlü Exynos işlemcilerin piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  AMD Anti-Lag 2 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler!

  AMD, oyunlarda gecikmeyi %37 azaltan Anti-Lag 2 teknolojisini tanıttı. Radeon RX 5000/6000 serisi ve Ryzen 600 GPU'larla uyumlu, CS2'de kullanıma hazır.

  iOS 18 ile iPhone'lara Yeni Emojiler Geliyor: İşte Gelecek Emojiler!

  iOS 18'in yeni emojileri duyuruldu! Göz altı torbaları olan yüz, parmak izi ve daha fazlasıyla mesajlaşmalarınızı renklendirecek yeni emojiler geliyor.

  Poco F6 ve Poco F6 Pro Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Merakla beklenen Poco F6 ve F6 Pro tanıtıldı. Güçlü özellikler, üstün performans ve rekabetçi fiyatlarla dikkat çeken bu telefonların tüm detaylarını öğrenin.

  e-Devlet Uygulamasına Kaza Tutanağı Özelliği Eklendi: İşte Kullanımı ve Detayları!

  e-Devlet'e kaza tutanağı özelliği geldi. e-Devlet kaza tutanağı ile internette tutanak oluşturabilir ve sigorta işlemlerini kolayca tamamlayabilirsiniz.

  Samsung ve AMD Ortaklığından Yeni Exynos İşlemciler Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et