R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung ve AMD Ortaklığından Yeni Exynos İşlemciler Geliyor

  Samsung ve AMD, ortaklık anlaşmasını yenileyerek gelecekte daha fazla AMD GPU'lu Exynos işlemcilerin sinyallerini veriyor. İşte detaylar:

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  06.04.2023 14:29 2128 2 dk okuma süresi
  Samsung ve AMD Ortaklığından Yeni Exynos İşlemciler Geliyor
  Son Düzenleme:

  Yonga üreticisi AMD ile yapılan çok yıllık lisans anlaşmasını yenileyen Samsung, gelecekte daha fazla AMD GPU’lu Exynos işlemcilerin sinyallerini verdi. Xclipse 920 adlı ilk AMD RDNA 2 GPU'ya sahip Exynos 2200, performans ve verimlilik açısından yetersiz kalmıştı. Bu durum, Exynos yongalarının geleceğini belirsizliğe sürüklemiş ve Samsung'un Qualcomm ile anlaşmak zorunda kalmasına neden olmuştu. Fakat görünen o ki, Samsung ve AMD ortaklığını sürdürmeye kararlı.

  Çok Yıllık Ortaklıkla Lisans Anlaşması Uzatıldı

  Yapılan açıklamada, lisans anlaşmasının çok yıllı bir ortaklıkla uzatıldığı bildirildi. Samsung ve AMD, yeni ortaklık hakkında kritik bilgilere yer vermemiş olsa da, Samsung’un Uygulama İşlemcisi Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Seogjun Lee, her iki şirketin de mobil grafik bölümlerinde yenilik yapmayı planladığının altını çiziyor.

  Gelecek Modellerde Exynos İşlemciler Yeniden Amiral Gemisi Telefonlarda

  Galaxy S24'te olmasa bile, sonraki modellerde tekrar Exynos işlemciler, Samsung'un amiral gemisi telefonlarında yer alacak. Samsung ve AMD'nin ortaklığı sayesinde Exynos 2200, sektörde ilk kez ışın izleme yeteneği sunan bir mobil yonga olmuştu. Bu nedenle Exynos 2200, ışın izleme performansında Snapdragon 8 Gen 2'den bile daha hızlıydı. Ancak genel performans, Snapdragon 8 Gen 1'e göre döneminde yetersiz kalmıştı.

  Exynos 2300, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'da Yer Alacak

  Şimdilerde ise Exynos 2300'ün ince ayarlı bir versiyonunun Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'da kullanılacağı konuşuluyor. Exynos adında olmasa da yonganın Tensor G3 olarak adlandırılacağı belirtiliyor.

  Bu gelişmeler ışığında, Samsung ve AMD'nin ortaklığı sayesinde mobil dünyada daha fazla yenilik ve güçlü Exynos işlemcilerin piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar başvuru yöntemleri en çok konuşulan konuları arasına girdi. Peki vergisiz telefon ve bilgisayar nasıl alınır?

  Samsung Galaxy S24 Ultra Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri!

  Galaxy S24 Ultra, Samsung'un son teknolojiyle buluşturduğu tasarımı ve öne çıkan özellikleriyle ön plana çıkıyor. Düz ekranı ve güçlü kamerasıyla fark yaratıyor!

  WhatsApp’a Yapay Zeka Geliyor: Sohbet Deneyimi Zenginleşecek!

  WhatsApp, Meta desteğiyle yapay zeka özelliklerini sohbet platformuna ekliyor. Yeni çıkartmalar ve görsel özellikler ile sohbet deneyimi daha eğlenceli olacak!

  Amazon Prime Gaming Ekim Ayı Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu: 1.250 TL Değerinde Heyecan Dolu 6 Oyun Geliyor!

  Amazon Prime Gaming'in Ekim 2023 ücretsiz oyunları açıklandı. Prime Gaming kütüphanesi, bu ay toplam 1250 TL değerindeki 6 yeni oyunu kullanıcılara sunacak!

  Samsung ve AMD Ortaklığından Yeni Exynos İşlemciler Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et