R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nvidia’da ekran kartı stok sorunu çözüldü! Yeni ekran kartları stoklarda!

  Ekran kartı endüstrisinde normale dönüş sağlandı. Uzun süredir devam eden ekran kartı stok krizleri 2022’nin başı itibariyle normal seyrine dönmeye başlamıştı. Nvidia yeni açıklamasıyla birlikte daha da sevindirdi.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 20.04.2022 17:39 445 2 dk okuma süresi
  Nvidia’da ekran kartı stok sorunu çözüldü! Yeni ekran kartları stoklarda!
  Son Düzenleme:

  Ekran kartı(GPU) stoku konusunda uluslararası boyutta yaşanan kriz, ekran kartı fiyatlarına da yansımıştı. Dünya genelinde ekran kartı fiyatlarının artması Türkiye’de artışların daha büyük boyutlu olmasına neden olmuş ve herkes için erişebilir olmaktan çıkmıştı. Ancak son dönemde şirketlerin yaptıkları atılımlar, ekran kartı stoklarındaki sıkıntıları büyük ölçüde gidermişti. Şimdi de Nvidia’dan çok sevilen ve her yerde aranan RTX-30 serisi ekran kartlarındaki stok sorunun da çözüldüğünü açıkladı.

  Ekran kartı sıkıntısı nihayet sona eriyor!

  Nvidia GeForce RTX 3000 serisinin her bir modeli için stok yenilemesi yapıldı. Böylelikle stokta kalmama gibi bir durumun artık yaşanmayacak olmasıyla beraber donanımlarında GeForce RTX 3000 serisine yer vermek isteyenler kart bulmakta sorun yaşamayacak. RTX 30 serisi grafik kartlarının stok seviyelerinin önemli ölçüde arttığını vurgulayan Nvidia, GPU sıkıntısının sonun geldiğini belirtiyor.

  RTX-30

  Nvidia yaptığı açıklamada GeForce RTX 30 Serisi grafik kartlarının artık mevcut olduğu ibaresine özellikle yer verdi. Ayrıca şirketin tüm perakende satış kanallarıyla olan bağlantısının daha aktif pozisyona getirildiği ve ekran kartlarının e-ticaret satış kanallarının hemen hemen tamamında olduğu da belirtildi.

  Ekran kartı fiyatlarında düşüş başladı

  Ekran kartı stoklarının sorunsuz hale gelmesiyle birlikte yoğun talebin ve stok yokluğunun oluşturduğu “şişkin” fiyatlarda normal seviyelerine inmeye başladı. Örneğin, GeForce RTX 3080 TUF OC Gaming fiyatı da yaklaşık 400 Dolar seviyesinde düşüş yaşadı.

  Nvidia'nın ortaklarından biri olan EVGA, kısa bir süre önce “RTX 3080” gibi bazı RTX 30 serisi ürünleri stokladı. Böylelikle ekran kartı krizinin zirvesi sırasında yaygın olan bazı şişirilmiş fiyatlardan çok daha uygun fiyatlarla satın alınabiliyor. Son gelişmeler, bir RTX 30 serisi ekran kartı edinmek için fahiş fiyatlar, uzun bekleme süreleri ve saatler süren satın alım mücadelelerinin verildiği günler geride kalmış gibi görünüyor. GPU kıtlığı ve bunu takip eden küresel fiyat artışları nedeniyle, özellikle son iki yılda AMD ve Nvidia'nın popüler grafik kartlarını bulmak oldukça zordu.

  Ekran kartlarının gelecekteki durumu sizce nasıl olacak? Yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan yanıtlarınızı paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  Amiral Gemisi Katili Olarak Anılıyordu: O Cihaz Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

  'Amiral gemisi katili' olarak isimlendirilen OnePlus 11, çalışmalarını hızlandırdı. Tahminlere göre cihaz, 2023'ün ilk aylarında piyasaya çıkacak!

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Nvidia’da ekran kartı stok sorunu çözüldü! Yeni ekran kartları stoklarda!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et