R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  GeForce RTX 3090 Ti Hız Aşırtma Yapıldı: Rekor Bellek Hızına Ulaştı

  GeForce RTX 3090 Ti, overclock (hız aşırtma) yapılarak rekor denilebilecek bellek hızına ulaştı. Normal bellek hızını %15 arttırarak 1181.2 GB/s gibi rekor sayılabilecek bant genişliğine çıktı.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 21.04.2022 00:20 357 1 dk okuma süresi
  GeForce RTX 3090 Ti Hız Aşırtma Yapıldı: Rekor Bellek Hızına Ulaştı
  Son Düzenleme:

  Oyuncular tarafından ulaşılması en zor ama en performanslı olan, Nvidia’nın oyuncu tarafından en güçlü ekran kartı konumunda olan GeForce RTX 3090 Ti ekran kartı, dikkat çekici bir performansa imza attı.  

  GeForce RTX 3090 Ti Overclock yapıldı

  Overclock (hız aşırtma), bilgisayar parçalarının işlemci frekansı üzerine çıkarak sınırlarını zorlayarak ek performans sağlamaya çalışma durumudur. 


  Daha önce bu kart üstünde yapılan hız aşırtma testlerinde, bellek hızı önce 1500 Mhz yani 24 Gbps, sonrasında ise 1538 Mhz yani 24.6Gbps frekansına erişmeyi başarmışlardı. Donanım sitesinin yaptığı testte 1181.2 Gb/s gibi rekor bir bant genişliğine ulaşabilen GeForce RTX 3090 Ti, yeni gelecek olan GeForce RTX 4090 ekran kartının baz modelindeki 24 Gpbs hızının da ötesine geçmiş oluyor. 

  GeForce RTX 3090 Ti ekran kartı, diğer ekran kartlarına göre küçük performans farkı sağlamasından dolayı sürekli olarak eleştirilere maruz kalıyordu. Bu overclock ile birlikte bu durum bir nebze olsa da telafi edecektir. 

  GeForce RTX 3090 Ti ekran kartı ve hız aşırtma testi sonuçları hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.    

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  VALORANT Ticket Gönderme Adımları

  VALORANT ticket gönderme sistemi sayesinde yaşanılan birçok sorun çözüme kavuşuyor. Ticket göndermek için destek menüsüne girilir ve gerekli form doldurulur.

  Nvidia RTX 4090 Kablo Erime Sorunu İçin Açıklama Yaptı!

  Nvidia'nın merakla beklenen RTX 4090 ekran kartı piyasaya sürüldü ancak çeşitli sorunlar yaşıyor. Son dönemde RTX 4090 kullanıcılarından ekran kartına güç sağlayan konektörün bağlantı noktasında erime şikayetleri yapıldı. Nvidia'dan açıklama geldi!

  TikTok Entegrasyonuna Sahip İlk Tarayıcı: Opera!

  Opera, masaüstü tarayıcısına TikTok uygulaması için kısayol ekledi. Opera tarayıcısı, bu kısayol ile kullanıcılara TikTok’a hızlı erişim imkanı sunuyor.

  GeForce RTX 3090 Ti Hız Aşırtma Yapıldı: Rekor Bellek Hızına Ulaştı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et