R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  GeForce RTX 3090 Ti Hız Aşırtma Yapıldı: Rekor Bellek Hızına Ulaştı

  GeForce RTX 3090 Ti, overclock (hız aşırtma) yapılarak rekor denilebilecek bellek hızına ulaştı. Normal bellek hızını %15 arttırarak 1181.2 GB/s gibi rekor sayılabilecek bant genişliğine çıktı.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  21.04.2022 00:20 1146 1 dk okuma süresi
  GeForce RTX 3090 Ti Hız Aşırtma Yapıldı: Rekor Bellek Hızına Ulaştı
  Son Düzenleme:

  Oyuncular tarafından ulaşılması en zor ama en performanslı olan, Nvidia’nın oyuncu tarafından en güçlü ekran kartı konumunda olan GeForce RTX 3090 Ti ekran kartı, dikkat çekici bir performansa imza attı.  

  GeForce RTX 3090 Ti Overclock yapıldı

  Overclock (hız aşırtma), bilgisayar parçalarının işlemci frekansı üzerine çıkarak sınırlarını zorlayarak ek performans sağlamaya çalışma durumudur. 


  Daha önce bu kart üstünde yapılan hız aşırtma testlerinde, bellek hızı önce 1500 Mhz yani 24 Gbps, sonrasında ise 1538 Mhz yani 24.6Gbps frekansına erişmeyi başarmışlardı. Donanım sitesinin yaptığı testte 1181.2 Gb/s gibi rekor bir bant genişliğine ulaşabilen GeForce RTX 3090 Ti, yeni gelecek olan GeForce RTX 4090 ekran kartının baz modelindeki 24 Gpbs hızının da ötesine geçmiş oluyor. 

  GeForce RTX 3090 Ti ekran kartı, diğer ekran kartlarına göre küçük performans farkı sağlamasından dolayı sürekli olarak eleştirilere maruz kalıyordu. Bu overclock ile birlikte bu durum bir nebze olsa da telafi edecektir. 

  GeForce RTX 3090 Ti ekran kartı ve hız aşırtma testi sonuçları hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.    

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nvidia GeForce Now, Reklam Gösterecek: İşte Detaylar!

  Nvidia GeForce Now, ücretsiz planında reklam gösterecek. Yeni düzenleme ile kullanıcı deneyimi nasıl etkilenecek?

  Disney+ Türkiye Fiyatlarına Rekor Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Disney+ Türkiye, abonelik fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam sonucunda platformun aylık kullanım bedeli, en düşük 134,99 TL olarak belirlendi.

  Apple’ın En Hızlı Cihazları Belli Oldu: İşte Şaşırtıcı Liste!

  Apple'ın en hızlı cihazları açıklandı. iPad Pro serisi zirvede, iPhone 15 Pro ve Max modelleri ise performansıyla dikkat çekiyor.

  Twitter/X Rakibi Bluesky, Tam 4 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

  Bluesky, 4 milyon kullanıcıya ulaşarak sosyal medyada yeni bir dönem başlatıyor. Kendi kurallarınızı belirleyin, özgürlüğün tadını çıkarın.

  GeForce RTX 3090 Ti Hız Aşırtma Yapıldı: Rekor Bellek Hızına Ulaştı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et