R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ekran Kartı Fiyatları İçin Sevindiren Gelişme! Eylül’de Fiyatlar Çok Düşecek!

  Son yıllarda ekran kartı piyasasında fahiş fiyat artışları ve tedarik sorunları gündemden düşmüyordu. Ancak 2022 ile birlikte firmalar, ekran kartı tedarikinde sorunları çözdü. Şimdi de küresel ekonomideki dalgalanmalar ve kripto düşüşü ile birlikte firmaların stokları birikti. Ekran kartı üreticilerinin stoklarındaki yığılmada, Eylül ayı için fiyatlarda düşüş habercisi oldu.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 30.08.2022 12:45 1087 2 dk okuma süresi
  Ekran Kartı Fiyatları İçin Sevindiren Gelişme! Eylül’de Fiyatlar Çok Düşecek!
  Son Düzenleme:

  Ekran kartı piyasası yine ciddi bir kriz yaşıyor. Ancak bu seferki kriz tüketici açısından olumlu etkiler oluşturacak. Zira Nvidia ve AMD gibi devlerin ekran kartı stokları devasa boyutlara ulaştı. Bu yüzden firmalar, yakın zamanda çıkartacağı yeni nesil ekran kartlarında zorluk yaşıyor. Firmalar yeni nesil ekran kartlarını tanıtmadan önce mutlaka stoklarını eritmeyi hedefliyor.

  Ancak firmaların ekran kartı stoklarını eritmelerinin önünde ciddi sorunlar dikkat çekiyor. Bu sorunlardan ilkiyse küresel ekonomideki dalgalanmalar oldu. Ekonomideki dengesizlikler, teknoloji pazarlarında daralmalara neden oluyor. Bununla birlikte ekran kartları, kripto para piyasalarındaki tarihi düşüşten etkilendi. Yaşanan düşüşle kripto para madenciliğine olan ilgi azaldı ve dolayısıyla ekran kartına talep düştü. Bu gibi etkenler firmaların ekran kartı stoklarının yığılmasına neden oldu.

  Ekran Kartı Fiyatları Düşecek

  Ekran kartı

  Teknoloji firmaları, küresel ekonomide görülen enflasyon artışının etkilerinden sıyrılmaya çalışıyor. Özellikle tüketicinin teknolojideki harcamalarını kısıtlamasının getirdiği sorunlarla mücadele ediliyor. Ekran kartı piyasası için düşen satışların arttırılması amacıyla firmalardan fiyat düşüşü beklentisi oluştu.

  Ekran kartı fiyatları için olası bir düşüş tüketici kadar, şu dönemde firmalar içinde çok faydalı olacak. Zira her sonbahar/kış döneminde yeni ürün tanıtımları gerçekleştiriliyor. Piyasadaki mevcut ürünlerin stokları eritilmeden yeni ürünlerin piyasaya çıkması şirketlere olumsuz etki yaratır. Bu yüzden firmaların öncelikle stoklarını eritmeye çalışacağı, dolayısıyla da fiyatları indireceği bekleniyor.

  Ekran kartı üreticilerinin, bir an önce stok fazlasını eritmek istedikleri belirtildi. Bu çerçevede de üreticilerin ve perakende satış kanalarında ekran kartı fiyatı indirimi uygulanması sağlanacak. Söz konusu indiriminde 2022 Eylül ayında net şekilde tüketiciye yansıması sağlanacak.

  Ekran kartı

  Ortaya çıkan bilgilere göre Nvidia ve AMD gibi teknoloji devlerinin ellerindeki ekran kartı stoku çok büyük. Bu nedenle söz konusu stokun eritilmesinin 2023 Haziran aylarını dahi bulabileceği belirtildi.

  Sizce ekran kartı piyasasındaki durum hem kısa vadede hem de uzun vadede nasıl olacak? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Musk, ‘Starlink’i Devreye Sokuyoruz’ Sözünü Tuttu: İran İçin Uydular Gönderildi!

  Elon Musk, önceki günlerde İran'daki olaylar üzerine Starlink'i devreye alacağını söylemişti. Bugün ise 52 Starlink uydusunun fırlatıldığı duyuruldu.

  M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro Modellerinde Yeni Gelişme! Tanıtım Tarihi Çok Yakın!

  Apple'nin 7 Eylül'de tanıtması beklenen M2 Pro ve M2 Max yongalı yeni nesil 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte M2 Pro ve M2 Max tanıtım tarihi!

  TikTok Yorumlar İçin Beğenmeme Butonunu Kullanmaya Başladı! Yorumlara Dislike Butonu Sonunda Geldi!

  TikTok, yeni güncellemeyle beraber yorum beğenmeme özelliğini aktif etti. Beğenmeme butonu sayesinde kullanıcılarla artık, daha gerçek etkileşimler kurulacak.

  Mars’a Yerleşmek İçin Bir Adım Daha: Elon Musk SpaceX’in İlk Yörünge Testini Duyurdu!

  SpaceX CEO’su Elon Musk, Super Heavy Booster önderliğinde gönderilecek olan SpaceX Starship'in yörünge testine hazır olduğunu belirtti.

  Ekran Kartı Fiyatları İçin Sevindiren Gelişme! Eylül’de Fiyatlar Çok Düşecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et