R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok’tan yeni özellik: Dislike

  TikTok, “dislike” özelliğini kullanıcılar üzerinde test etmeye başladı. ABD harici bölgelerde Dislike özelliğini test eden Tiktok, testin sonucuna göre kapsamını genişletebilir.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  14.04.2022 21:13 1286 2 dk okuma süresi
  TikTok’tan yeni özellik: Dislike
  Son Düzenleme:

  Günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması TikTok, gün geçtikçe popülaritesini artırıyor. Kullanıcı sayısındaki sürekli artış ile birlikte kullanıcıların beklentileri de artıyor. Uygulama geliştiricileri bu beklentileri karşılamak yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bu yeni özelliklerden biri ile TikTok takipçilerine geri bildirim seçeneği sunmayı planlıyor. İçerik denetleme sistemi ile birlikte çalışacak olan TikTok’un yeni özelliği geri bildirim seçeneğinin test süreci başladı. 

  Yeni Özellik Test Aşamasında

  TikTok, yeni duyurusu ile birlikte “dislike” butonunu seçilen kullanıcılar üzerinde aktifleştirdiğini belirtti. Böylece seçilen kullanıcılar test aşamasına dahil olup dislike özelliğini deneyimleyebilecekler. 

  Yeni geri bildirim sistemi sayesinde kullanıcılar gördükleri yorumları alakasız veya uygunsuz olarak belirtebilecekler. Kullanıcılarının “yorumlar üzerinde daha fazla kontrol sahibi hissetmelerini” sağlamak istediklerini belirten TikTok, dislike özelliğini test etmeye başladı.  

  Test aşamasında olan “dislike” özelliği tıklanma sayısını gizli tutuyor. Yani beğenilmeyen yorum ya da içeriklerin sayısı belli olmayacak. Yorum yapan ya da içerik üreten kullanıcı aldığı dislike hakkında bilgi sahibi olmayacak. Beğenilmeyen yorum ya da içerik, TikTok denetleme sistemi tarafınca kaydedilecek ve TikTok buna göre bir önlem alacak. Beğenilmeyen yorumları ve içerikleri gizli tutma uygulaması ile TikTok, kullanıcıları üzerinde oluşan “kötü his” ihtimalinin önüne geçeceğini düşünüyor.

  TikTok ABD Harici Bölgelerde Test Edilecek 

  Test aşamasında devam eden dislike özelliği, seçilen kullanıcıların ve topluluğun geri bildirimlerine göre herkesin kullanımına açılacak. TikTok, test aşamasındaki “dislike” özelliğini ABD harici bölgelerde test ettiğini belirtti. Test aşaması ilerledikçe deneme kapsamları genişleyerek ABD de test aşamasına katılabilir. 

  Günümüzde farklı uygulamalarda test edilmeye başlanan “dislike” seçeneği, Reddit’te uzun süredir aktif haldeyken YouTube’da kısa zaman önce aktif hale gelmişti. Ancak YouTube da içerik üreticilerini korumak için yaptıkları politika değişikliği ile TikTok gibi dislike sayısını gizleme kararı aldı. Bunların yanında bir diğer popüler sosyal medya uygulaması olan Twitter da reaksiyon özelliğinin yanında dislike özelliği üzerinde de test çalışmalarına devam ediyor. 

  Son dönemin popüler uygulamalarının dislike özelliğini test etmeleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Romitet
   Romitet 2 yıl önce
   Güncel ve faydalı bir bilgi, teşekkürler. Devamını dileriz :)

  İlgili İçerikler:

  TikTok’tan Yeni Karar: Yapay Zekayla Oluşturulan İçerikler Etiketlenmeye Başladı!

  TikTok, yapay zeka ile üretilen içerikleri etiketleyerek şeffaflığı artırıyor. OpenAI ve benzeri platformlar tarafından üretilen görseller de etiketlenecek.

  Threads, iki yeni özelliğe kavuşuyor: İşte Detaylar!

  Threads platformu, taslak kaydetme ve uygulama içi kamera gibi iki yeni özellikle kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

  Instagram'a Yepyeni Filtreler Geldi: Ancak Meta; Bu Bir Başlangıç Dedi!

  Instagram'daki güncelleme ile artık fotoğraflarınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Meta, Instagram için yenilikçi filtreler getirdi!

  BHA 3452

  Microsoft, Windows 11 İçin Şimdiye Kadarki En Büyük Güncellemeyi Yayınladı: İşte Karşınızda Yepyeni Özellikler!

  Microsoft, şimdiye dek sunduğu en geniş kapsamlı Windows 11 güncellemesini tüm kullanıcılara açtı. Moment 4 isimli güncelleme, birçok yenilik ve değişiklik getiriyor.

  TikTok’tan yeni özellik: Dislike

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et