R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni Nesil Apple TV Çıkış Tarihi 2024 olacak!

  Apple’a ait yeni nesil set üstü kutusu çıkış tarihi 2024 olarak belirlendi! Bloomberg’e göre Apple, bir sonraki TV’yi 2024 senesinde müşterilerine sunacak.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  21.01.2023 23:22 3329 4 dk okuma süresi
  Yeni Nesil Apple TV Çıkış Tarihi 2024 olacak!
  Son Düzenleme:

  Bloomberg, Apple’ın 2024 senesinde çıkaracağı ürünlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara göre Apple TV2024 senesinde çıkacak ürünler arasında. Set üstü yeni kutu, şu anda piyasada var olan Apple TV 4K ile aynı tasarımı paylaşacak. 

  Yeni tanıtılan ikinci nesil HomePod ürünü gibi, birtakım akıllı ev sensörleri ile donatılacak. Yeni Apple TV, şu an piyasadaki versiyonu gibi 4K çözünürlüğü destekleyebilecek. Apple tarafından geliştirilen küçük ağ cihazı Apple TV, televizyon ekranlarına uygundur. Bu ekranlarda oynatılmak için özel olarak geliştirilmiştir. 

  iPad tabanlı akıllı ekran ile ilgili bilgiler de mevcut

  Apple TV, A15 bionic çip ile güçlendirilmiştir. Apple TV 4K, 2022 versiyonunda iki farklı konfigürasyon ile sunulmaktadır. Wi-Fi ve 64 GB depolama alanı, ürünün sahip olduğu özellikler arasındadır. Mevcut sürümü, şu an için 3.599 TL’ye satışa sunulmaktadır. 2024 senesinde piyasaya sunulacak olan yeni sürüm ile ilgili henüz bir fiyat bilgisi paylaşılmadı. Piyasada yer alan Wi-Fi + Ethernet + 128 GB depolama alanı özelliklerine sahip olan versiyon ise 3.999 TL’dir. 

  Yeni nesil Apple TV’ye ek olarak, bir akıllı ekranın geliştirildiği de sızan bilgiler arasında. Bu bilgilere göre cihaz giriş seviyesi iPad’e benzer olarak tasarlandı. Farklı akıllı cihazların kontrol edilebilmesi için, üstün özellikler üründe yer alacak. 

  Apple TV nedir?

  Apple TV, bir televizyon değildir. İsminde TV kelimesi yer aldığı için, birçok kullanıcı tarafından televizyon olduğu sanılmaktadır. Fakat Apple TV, yayın platformlarını destekleyen bir akış oynatma cihazıdır. 

  Online yayın platformlarını destekleyerek kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Popüler yayın platformlarından olan PuhuTV, Netflix, Amazon Prime Video, TV+, Blu TV platformlarını destekler. Apple TV sayesinde, bu platformların yayınları 4K olarak izlenebilmektedir. Bunun için sahip olunan televizyonun da 4K çözünürlük özelliğine sahip olması gerekir. Apple TV, küçük bir siyah kutu ve kumanda ile müşterilere teslim edilir. Ürünün boyutunun aksine, yapabildikleri oldukça büyüktür. 

  Apple TV fiyatları

  Apple TV’nin şu an için iki farklı versiyonu piyasada yer almaktadır. Bu iki versiyonun sahip oldukları özellikler ve fiyatları aşağıdaki tabloda bulunmaktadır:

  Apple TV özellikleriFiyatı 

  Wi-Fi

  64 GB depolama alanına sahip

  3.599,00 TL

  Wi-Fi + Ethernet

  128 GB depolama alanına sahip

  3.999,00 TL

  Apple TV 4K teknik özellikleri

  Apple TV teknik özellikleri ile kullanıcılarını memnun bırakmayı başaran ürünler arasındadır. Ürünün içerisinde bir siyah kutu ve bir kumanda bulunur. Uzaktan kumanda özellikleri aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır:

  • Bluetooth 4.0 wireless teknolojisi
  • Kızılötesi vericisi
  • İvmeölçer ve üç eksenli jiroskop
  • Şarj için Lightning konnektörü
  • Şarj edilebilir pil, normal günlük kullanımda tek şarjla aylarca dayanır
  • USB üzerinden bilgisayara bağlayarak veya güç adaptörüyle şarj etme (adaptör ayrı satılır)

  Apple TV bağlantı özellikleri aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır:

  • HDMI 2.0a
  • MIMO özellikli 802.11ac Wi-Fi; eşzamanlı çift bant (2.4 GHz ve 5 GHz)
  • Gigabit Ethernet
  • Bluetooth 5.0 Wireless teknolojisi
  • Kızılötesi alıcısı
  • Yerleşik güç kaynağı
  • 64 bit mimariye sahip A10X Fusion çip

  Apple TV için gerekenler nelerdir? Apple Tv kullanmak için internet bağlantısı olmalı mıdır?

  Apple TV kullanmak için gerekenler aşağıda sıralanmıştır:

  • iTunes üzerinden içerik satın almak isteyen kullanıcılar, bir iTunes hesabına sahip olmalıdır. 
  • Apple TV kullanabilmek için bir internet bağlantısının olması gerekir. Bu bağlantı kablolu ya da kablosuz olabilir. Ürünün verimli bir şekilde kullanılabilmesi için, internet hızının iyi olması gerekir. 4K kalitesinde içerik izleyebilmek için, internet hızına önem verilmesi gerekir 
  • 4K ve HDR yayınlarının izlenebilmesi için, bu özelliklere sahip bir televizyon gerekmektedir. 4K ve HDR özelliklerini desteklemeyen televizyonlarda Apple TV kullanılamaz.
  • Apple TV’nin kullanılabilmesi için bir HDMI kablosuna ihtiyaç vardır. Görüntü kalitesinin yüksek olması için, bu kablonun kaliteli olması şarttır. 

  Apple TV ile oyun oynamak mümkün mü?

  Apple TV geliştirilirken A10X gücünde bir işlemci tercih edilmiştir. iPad Pro modellerinde de bu işlemci kullanılmaktadır. Piyasada yer alan birçok laptoptan çok daha güçlü bir işlemciye sahiptir. Bu sebeple, Apple TV’nin grafik işleme kapasitesi oldukça iyidir. Bu da, kullanıcıların Apple TV ile oyun oynayabilmelerini sağlar. Apple TV ile oyun oynamak mümkündür. Platform, rahatlıkla bir oyun konsoluna dönüşebilmektedir. Bunun yanında platform için özel olarak tasarlanmış birçok oyun bulunmaktadır. 

  Apple TV ses komutları ile kontrol edilebilir mi?

  Apple TV, sesli komutlar ile yönetilebilmektedir. SİRİ sayesinde kullanıcıların kumanda kullanmadan kullanmasına olanak tanımaktadır. Sesli komutlar ile kanal değiştirme, ses seviyesini ayarlama gibi işlemler yapılabilmektedir. Aynı zamanda sesli komut verilerek istenilen film türleri listenebilmektedir. 

  Apple TV ile Youtube üzerinde yer alan videolar izlenebilir mi?

  Apple TV birçok yayın platformunu desteklemektedir. Bu platformlar arasında video yayın devi olan Youtube platformu da yer almaktadır. Apple TV ile Youtube üzerinde yer alan videolar yüksek kalitede izlenebilmektedir. Bu cihaz sayesinde, televizyon ekranı bir bilgisayar ekranı gibi de kullanılabilmektedir. 

  Apple TV’ye jailbreak yapılabilir mi?

  Apple TV’ye jailbreak yapmak mümkündür. Böylece kullanıcılar, Apple tarafından desteklenmeyen uygulamaları da kullanabilmektedirler. Teknik bilgi yeterliliğine sahip olan herkes, Apple TV’ye jailbreak yapabilir. 

  Apple TV yerine alınabilecek ürünler nelerdir?

  Apple TV yerine alınabilecek birçok alternatif ürün vardır. Bunlar arasında müşterileri tarafından en çok beğenilenler aşağıda sıralanmıştır:

  • Roku 3
  • WDTV Play
  • Google TV
  • Asus Qube
  • Sony NSZ-GS7

  Apple TV Joystickle kullanılabilir mi?

  Apple TV, joystick ile kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Bu konu ile ilgili internet üzerinde birçok eğitici içerik yer almaktadır. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  iOS 18 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC24 etkinliğinde iOS 18'i tanıttı. Ana ekran özelleştirmeleri ve yeni erişilebilirlik özellikleri ile iOS 18, kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Yeni Nesil Apple TV Çıkış Tarihi 2024 olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et