R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Genel Merkezindeki Eşyalar Açık Arttırmada Satıldı!

  Milyarder iş adamı Elon Musk’ın satın almasıyla birlikte Twitter’da ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Daha önce Twitter personel sayısında ciddi düşüş yapılmıştı. Ayrıca Musk, personellerden daha fazla çalışma beklentisini dile getirmişti. İlginç olayların yaşandığı Twitter, bu kez genel merkezindeki eşyaların açık arttırmaya çıkartılmasıyla gündemde!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  21.01.2023 14:00 1989 3 dk okuma süresi
  Twitter Genel Merkezindeki Eşyalar Açık Arttırmada Satıldı!
  Son Düzenleme:

  Dünyaca ünlü milyarder iş adamı “Elon Musk,” 2022 yılında skandallarla dolu bir sürecin sonunda “Twitter’ı” satın almıştı. 44 Milyar Dolarlık satın alımın ardından Musk, platformda çok tartışılan kararlara imza atmıştı. Twitter yönetim kademesi ve personelleriyle sıkıntılar yaşayan Musk, şirket yapısında önemli değişiklik kararları almıştı.

  Elon Musk, aldığı son kararla birlikte herkesi şok etti. Musk, Twitter genel merkezindeki çoğu eşyanın açık arttırmayla satılmasına karar verdi.

  Uzun Saatler Boyunca Çalışılacak

  Twitter

  Twitter CEO’su Elon Musk, kısa bir süre önce Twitter personellerinin neredeyse %50’sini işten çıkartmıştı. Musk, personellere gönderdiği e-posta ile de tartışmaların odağına yerleşmişti. Zira Elon Musk, tüm Twitter çalışanlarına gönderdiği e-posta ile adeta “ültimatom” verdi.

  Söz konusu e-postada çalışanlara;

  Yeni Twitter’ın bir parçası olmak istediğinizden emin misin? Eğer eminseniz aşağıdaki bağlantıda yer alan “evet” seçeneğine tıklayın.

  Şeklinde bir bildiri göndermişti. Bu bildirideki “evet” seçeneğine tıklayan çalışanların karşısına Musk’ın çalışanlarından “uzun saatler boyunca, yüksek tempoda çalışma” beklentisi olduğu mesajı çıkmıştı.

  Söz konusu e-postadaki bildiride “hayır” seçeneğini işaretleyen çalışanlar ise işten ayrılmak zorunda kalmıştı. Bu şekilde Twitter genel merkezindeki mevcut personel sayısında neredeyse yarı yarıya azalma meydana gelmişti. Musk, daha sonraki süreçte de Twitter genel merkezinde dev işten çıkartma kararlarına imza atmıştı.

  Genel Merkezdeki Eşyalar Satışa Çıktı

  Twitter

  Twitter’daki adeta personel kıyımının ardından farklı bir sorun ortaya çıktı. Yoğun olarak Twitter genel merkezinde görevli personeller işten çıkartıldı. Bu durumda şirketin genel merkezinde eşya konusunda ciddi bir “ihtiyaç fazlası” ortaya çıkmıştı.

  Elon Musk ve yeni Twitter yönetimi de genel merkezde biriken “ihtiyaç fazlası” ürünler için “açık arttırmada satış” kararı aldı. Twitter genel merkezindeki eşyaların açık arttırmadaki satışı 17.01.2022 tarihinde başladı ve devam ediyor.

  Açık arttırmada satışa çıkan ürünler arasında;

  • Mobilya
  • Twitter logosu heykeli
  • Endüstriyel mutfak aletleri
  • Bilgisayar
  • Projektör
  • Konferans ürünü
  • Ofis koltuğu
  • Süs objeleri

  Gibi çok geniş perspektifte ürünler yer aldı.

  Açık artırmada satılan ürünler yüz binlerce Dolar fiyatlara kadar ulaştı.

  ÜrünSatılan Fiyat
  Twitter logosundan yapılan “mavi kuş heykeli”100.000 Dolar
  Espresso makinesi(İtalyan yapımı)13.500 Dolar
  @ sembolü biçimindeki dekoratif saksı15.000 Dolar
  Ahşap masa(geri dönüşümden elde edilmiş)10.500 Dolar
  Eames sandalyesi1.400 Dolar

  Twitter genel merkezinde satılan ürünlerden bazıları sıfır fiyatından daha yüksek fiyatlara alıcı buldu. Örneğin Eames sandalyesi sıfır fiyatı “1.195 Dolar” olarak açıklanmıştı. Açık arttırmada sandalye “1.400 Dolar” fiyatla alıcı buldu.

  Twitter Genel Merkezi Yatakhaneye Dönmüştü

  Twitter

  Elon Musk, çalışanlara gönderdiği e-postanın ardından yine ilginç bir karara imza atmıştı. Çalışanlarından yoğun tempoda ve uzun saatler çalışma performansı bekleyen Musk, genel merkeze yataklar getirtmişti. Adeta yatakhaneye dönen genel merkezde personelin yatıya kalması için yataklar getirilirken, bazı koltuklarda yatağa dönüştürülmüştü.

  Hatta genel merkezdeki bu yeni durumla ilgili olarak çok sayıda fotoğrafta başta Twitter olmak üzere sosyal medya platformlarında paylaşılmıştı.

  Söz konusu fotoğraflarda Twitter genel merkezine “çamaşır makinesi” gibi eşyalarında yerleştirilmiş olduğu görülmüştü.

  Twitter’da yaşanan bu tarz gelişmeler ve platformun geleceğine dair sizin görüşleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  Google Açıkladı: Arda Güler, Google Aramalarında Zirveye Ulaştı!

  EURO 2024'te Gürcistan'a karşı muhteşem performans sergileyen Arda Güler, Google aramalarında zirveye çıktı. Genç yetenek dünya gündeminde büyük ilgi gördü.

  iOS 18 Güncellemesi Alacak Telefonlar Açıklandı: Hangi Modeller Güncelleme Alacak?

  Apple, WWDC 2024'te iOS 18'i tanıttı. iPhone XS ve üzeri modeller güncelleme alacak, çıkış tarihi ise Eylül'de.

  Xbox Game Pass'e Eklenecek ve Çıkacak Oyunlar Açıklandı!

  Haziran ayında Xbox Game Pass'e 8 yeni oyun ekleniyor. Bununla beraber bazı oyunlar da platformdan kaldırılıyor.

  Twitter Genel Merkezindeki Eşyalar Açık Arttırmada Satıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et