R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'dan Ucuz MacBook Geliyor!

  Apple, eğitim alanına yönelik ekonomik MacBook serisini sunma planları yapıyor. Bu akıllıca strateji, Chromebook modellerine karşı daha rekabetçi olmayı amaçlıyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  06.09.2023 15:25 2144 1 dk okuma süresi
  Apple'dan Ucuz MacBook Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Apple, eğitim sektörü için uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayar piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu hamle, sektörün gigantlarından Microsoft'un da benzer adımlar attığı bir dönemde gerçekleşiyor. Ancak Apple'ın ana hedefi, Chromebook'larla olan rekabeti artırmak gibi görünüyor.

  Yeni Seri Ne Zaman Tanıtılacak?

  2024 yılının ikinci yarısına doğru Apple’ın yeni ve uygun fiyatlı MacBook serisini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu seri, mevcut MacBook Air ve Pro modellerinden birkaç önemli özellikle ayrılacak.

  Yeni serinin, Apple’ın karakteristik metal kasasını koruyacağı, ancak farklı malzeme seçenekleriyle geleceği söylentiler arasında. Bu, maliyetleri azaltmak adına bazı bileşenlerin daha ekonomik versiyonlarla değiştirilebileceği anlamına da geliyor. Eğitim amaçlı üretilecek olan bu MacBook modeli, uygun fiyatlı olabilmesi için Apple’ın M1 çipini kullanabilir. Ayrıca, bu modele 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanının eşlik etmesi bekleniyor.

  Eğitim sektörü, teknolojik ürünlere olan talebin her geçen gün arttığı bir alan. Özellikle Google'ın Chromebook modelleri, bu talebin en büyük kanıtlarından biri. 2019'da 13.9 milyon sevkiyatla başlayan bu rakam, 2021'de 33.5 milyona kadar çıktı. Bu sevkiyatların büyük bir kısmı devletler tarafından gerçekleştirilse de, bu alanda hala büyük bir fırsat olduğu aşikâr.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  Windows’a Rakip Çıktı: Yapay Zeka Tabanlı İşletim Sistemi Geliyor!

  Lenovo, yapay zeka tabanlı yeni işletim sistemi ile Windows'a rakip oluyor. CES 2024'te duyurulan bu sistem, 2024'te piyasaya çıkacak.

  Apple'dan Ucuz MacBook Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et