R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'dan Ucuz MacBook Geliyor!

  Apple, eğitim alanına yönelik ekonomik MacBook serisini sunma planları yapıyor. Bu akıllıca strateji, Chromebook modellerine karşı daha rekabetçi olmayı amaçlıyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  06.09.2023 15:25 2268 1 dk okuma süresi
  Apple'dan Ucuz MacBook Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Apple, eğitim sektörü için uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayar piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu hamle, sektörün gigantlarından Microsoft'un da benzer adımlar attığı bir dönemde gerçekleşiyor. Ancak Apple'ın ana hedefi, Chromebook'larla olan rekabeti artırmak gibi görünüyor.

  Yeni Seri Ne Zaman Tanıtılacak?

  2024 yılının ikinci yarısına doğru Apple’ın yeni ve uygun fiyatlı MacBook serisini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu seri, mevcut MacBook Air ve Pro modellerinden birkaç önemli özellikle ayrılacak.

  Yeni serinin, Apple’ın karakteristik metal kasasını koruyacağı, ancak farklı malzeme seçenekleriyle geleceği söylentiler arasında. Bu, maliyetleri azaltmak adına bazı bileşenlerin daha ekonomik versiyonlarla değiştirilebileceği anlamına da geliyor. Eğitim amaçlı üretilecek olan bu MacBook modeli, uygun fiyatlı olabilmesi için Apple’ın M1 çipini kullanabilir. Ayrıca, bu modele 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanının eşlik etmesi bekleniyor.

  Eğitim sektörü, teknolojik ürünlere olan talebin her geçen gün arttığı bir alan. Özellikle Google'ın Chromebook modelleri, bu talebin en büyük kanıtlarından biri. 2019'da 13.9 milyon sevkiyatla başlayan bu rakam, 2021'de 33.5 milyona kadar çıktı. Bu sevkiyatların büyük bir kısmı devletler tarafından gerçekleştirilse de, bu alanda hala büyük bir fırsat olduğu aşikâr.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Yurt Dışı Çıkış Harcına Dev Zam Geliyor!

  Yurt dışı çıkış harcı 2022'de üç kat artarak 150 TL olmuştu, yeni vergi paketiyle 1750 TL'ye kadar yükselebilir. Bu artış, vatandaşların seyahat bütçesini zorlayacak.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  Apple'dan Ucuz MacBook Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et